• Lekcja muzealna w Muzeum Pałacu Króla Jana w Wilanowie

          • Po omówieniu bitwy pod Wiedniem,  postanowiliśmy  odwiedzić siedzibę pogromcy Turków spod Wiednia i Chocimia. Po przywitaniu z panią przewodnik, udaliśmy się na spacer po apartamentach królewskich. Zwiedziliśmy najstarszą część pałacu. W dawnej rezydencji władcy natrafiliśmy na liczne jego portrety, przedmioty z nim związane oraz malowidła sławiące jego mężne czyny. Historia w nich ukryta tworzy barwną opowieść o losach tego walecznego monarchy. Czego uczył się król, jakie książki gromadził, czym się interesował – tego dowiedzieliśmy się, rozwiązując karty zadań i przypatrując się malowidłom w dawnej bibliotece królewskiej. W sypialni króla zobaczyliśmy, w co ubierał się Jan III Sobieski i sami się przekonaliśmy, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Nasz kolega, Franek Błoński z klasy 4a, chętnie ubrał się w żupan, kontusz z wylotami, futrzaną czapkę i pas kontuszowy. Wyglądał jak prawdziwy szlachcic. W królewskich komnatach dowiedzieliśmy  się, dlaczego król i królowa przyjmowali gości w swoich własnych sypialniach oraz,  gdzie posłowie oczekiwali na audiencję. Barwne anegdoty z życia Jana III Sobieskiego i jego rodziny pozwoliły nam  poznać nie tylko wilanowski pałac, ale przede wszystkim króla zwanego przez Turków Lwem Lechistanu. Na ciekawą lekcję historii zabrały nas panie: Dorota Tendera, Aleksandra Gorczyca i Edyta Grusiewicz. Klasa 4a i 4b.

          • Dzień Ziemi

          • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia.

            Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

            Z tej okazji w naszej szkole miały miejsce różne formy aktywności ekologicznej.  Do ich przeprowadzenia wykorzystaliśmy  przyrodnicze walory otoczenia naszej szkoły. Wśród pięknych sosen i klonów na naszym boisku przy słonecznej pogodzie, każda klasa spędziła jedną lekcję rozwiązując zadania związane z przyrodą i ekologią. Była to nauka segregowania śmieci zgodnie z zasadami obowiązującymi  na terenie naszej gminy. Obserwowaliśmy pod mikroskopem glony, które rosną na naszych drzewach. Sadzone były roślinki, które  uprawiane są dalej w salach. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gatunków drzew otaczających naszą szkołę. Zajęcia z dużym zaangażowaniem przeprowadzili uczniowie klasy 7a. 

            Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie ,,Sąd nad ropuchą” przygotowane przez klasę 6a na zajęciach kreatywności. Okazało się, ze brzydkie ropuchy mogą wzbudzić sympatie dzięki pozytywnej roli jaką pełnią w naszych ogródkach.

            Uczniowie klas 7 i 8 wykazali się pomysłowością i kreatywnością i wykonali plakaty tematyczne, którymi udekorowano szkolny korytarz.

            Cała akcja przeprowadzona wśród uczniów szkoły miała na celu wzbudzenie współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o  czystość najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.

            Ekologiczne święto Dnia Ziemi przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami:

            p. Iwoną Krowicką, p. Anną Jakubowską, p. Pauliną Hajdą, p. Iwoną Jeziorską

          • Konkurs i Kiermasz Wielkanocny w Naszej Szkole

          • W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas 0-III, którzy przygotowali piękne i oryginale prace. Palmy różnił się wielkością, bogactwem użytych materiałów i pomysłowością. Jak zawsze cieszyły oko bogatą kolorystyką i efektownymi zdobieniami. Jury wyłoniło następujących laureatów:

            - I miejsce: Bartosz Rzepczyński Ia, Ignacy Kiełbasiński Ia, Aleksander Cienkowski IIIa

            - II miejsce: Franciszek Przybysz Ib i Zofia Przybysz IIIa

            - III miejsce: Laura Kucińska Ia.

            Wszyscy uczestnicy konkursu przekazali swoje palmy na licytację charytatywną. Po inspirującej „walce” na Facebooku Rady Rodziców SP3 N.D.M., palmy trafiły w ręce hojnych nabywców. Udało się pozyskać imponującą kwotę 1180 złotych, która została w całości przeznaczona na rzecz małego mieszkańca naszego miasta – Mikusia, który potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji.

            Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i licytacji.

            Mikusiu, szybko wracaj do zdrowia!

            Organizatorzy konkursu

          • Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023

          • Szanowni Rodzice i Opiekunowie Prawni,

            W dniach 14-29.04.2022 r. trwa postępowanie rekrutacyjne do klasy I  szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023.

            Proszę wydrukować z zakładki Rekrutacja odpowiedni formularz rekrutacyjny (zgłoszenie dla dzieci z obwodu, czyli zamieszkałych na terenie osiedla Modlin Stary lub wniosek dla dzieci spoza obwodu), wypełnić go, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły. Istnieje również możliwość wysłania skanu lub zdjęcia formularza na maila: sekretariat@zs3.nowydwormaz.pl, przy czym oryginał trzeba będzie dostarczyć do szkoły w terminie późniejszym.

            Dla osób, które nie mają możliwości wydrukowania formularze są dostępne w sekretariacie szkoły.

          • Warszawska Syrenka

          • Dnia 9 marca 2022 roku odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Warszawska
            Syrenka”.

            Do konkursu przestąpiło 15 uczniów:
            Bianka Pluta – szkolny oddział 6-latków
            Maja Powierska – przedszkolny oddział 6-latków
            Adam Widomski – kl. I a
            Bartek Rzepczyński – kl. I a
            Piotr Drobik – kl. I a
            Melania Domagała – kl. I b
            Franek Przybysz – kl. I b
            Zuzanna Słojewska – kl. II a
            Matylda Adamska – kl. II a
            Noemi Olkowik – kl. II a
            Zosia Przybysz – kl. III a
            Aleksandra Chmielewska – kl. III a
            Nela Walczak – kl. III a
            Magdalena Burzyńska – kl. VII b
            Karol Rasiński – kl. VIII a

            Wszyscy uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do konkursu prezentując ciekawy
            repertuar, pomysłowe rekwizyty bądź elementy kostiumu.

            Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
            Maja Powierska
            Piotr Drobik
            Zuzanna Słojewska
            Aleksandra Chmielewska
            Magdalena Burzyńska
            Karol Rasiński

            Naszym reprezentantom życzymy sukcesu i radości z podjętego wyzwania artystycznego.

          • Szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • Na naszych oczach rozgrywa się dramatyczna walka o wolność narodu ukraińskiego. Z całą mocą pokazuje światu swoją twarz terror i bestialstwo agresora. Jednocześnie, na naszych oczach, wyłaniają się postawy bohaterskie - prezydenta Ukrainy, włodarzy miast, żołnierzy i cywilów.

            W tym kontekście warto wspomnieć polskich Bohaterów walki o wolność, którzy po zakończeniu II wojny światowej, nie porzucili broni, lecz zdecydowanie sprzeciwili się władzom komunistycznym i odrzucili okupację sowiecką.

            W naszej szkole zaprezentowana została wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Jej Bohaterami byli między innymi: Danuta Siedzikówna „Inka”, czy Feliks Selmanowicz „Zagończyk”. Przedstawione zostały materiały Instytutu Pamięci Narodowej. Ponadto wyeksponowano pamiątki z czasów wojny i okresu komunizmu. W ramach wystawy, w czasie przerw między lekcjami, odbywały się projekcje fragmentów filmów o Żołnierzach Niezłomnych.

            Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji tej wystawy w zakładce „Album fotograficzny”.

            Autorami wystawy byli nasi nauczyciele: p. Edyta Grusiewicz, p. Iwona Jeziorska.

          • Dzień Kobiet

          • 8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak co roku uczciliśmy to święto symbolicznym kwiatkiem i okolicznościowym tortem.

             

            Wszystkim Paniom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, pomyślności oraz spełnienia wszystkich marzeń.

          • Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

          • W niedzielę 30 stycznia nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w corocznej akcji WOŚP. Chociaż pogoda płatała figle, nie zabrakło chęci, determinacji i uśmiechów na twarzach naszych wolontariuszy i ich opiekunów. W tym roku kwestowaliśmy na rzecz diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Tegoroczny finał spotkał się z ogromną życzliwością ze strony mieszkańców Modlina Starego, dzięki czemu zaangażowanie naszych ósmoklasistów zostało docenione.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie w szkolnej stołówce poczęstunku, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Doceniamy zaangażowanie rodziców, czekających na zmarzniętych wolontariuszy z ciepłą herbatą i domowym ciastem. To również dzięki Wam atmosfera w naszym szkolnym sztabie była naprawdę ciepła i serdeczna. Wielkie podziękowania składamy również cukierni Słodki Zakątek oraz pizzerii di Cantina. Było pysznie!

            Agata Jaworska- Bębenek

          • Razem dla Mikusia

          • Razem dla Mikusia – uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły we wspólnym działaniu na rzecz chorego małego mieszkańca naszego miasta

            Mikołaj to uroczy siedmiolatek, który dwa lata temu przeszedł niedokrwienny udar mózgu. Od tego czasu potrzebuje stałej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zainicjowanej przez Komitet Społeczny Nowy Dwór Mazowiecki „Razem dla Mikusia”. W CH HIT pojawiły się modlińskie Anioły, które roztaczały wokół siebie iście świąteczną atmosferę. Widok niebiańskich istot poruszał serca Nowodworzan i zachęcał do szczodrej ofiarności. W zamian można było otrzymać najbardziej polski symbol Bożego Narodzenia – opłatek.

            Równie ważną częścią wsparcia Mikusia była licytacja ozdób świątecznych. Były to prace konkursowe, które po werdykcie jury zostały wspaniałomyślnie przekazane przez autorów na licytację internetową. Hojność licytujących przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Tym bardziej, że było o co walczyć – stroiki były piękne, od tradycyjnych poprzez niezwykle oryginalne.

            Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli oraz hojnym mieszkańcom naszego miasta udało się pozyskać imponującą kwotę 6059,12 złotych oraz 200 koron szwedzkich. Pieniądze pozwolą zaplanować rodzicom Mikusia kolejny turnus rehabilitacyjny i wspomogą jego leczenie.

            Koordynatorem szkolnym całego przedsięwzięcia była p. Marta Lewandowska.

            Akcja wspomagania tego dzielnego chłopca nie ustaje. Na portalu Pomagam.pl nadal trwa zbiórka pieniędzy na wsparcie Mikusia w jego walce o zdrowie.

          • „DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA?” - SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE A.D. 2021

          • Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
            Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdy na niebie?
            Dlaczego śpiewamy kolędy?

            Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
            Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
            Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
            Dlatego, żeby sobie przebaczać.

            ks. Jan Twardowski

            Zanim usiądziemy do wigilijnego stołu w gronie rodzinnym, tradycyjnie spotkaliśmy się w atmosferze świątecznej, by wspólnie celebrować nadchodzące Boże Narodzenie. Z zachowaniem obostrzeń sanitarnych, wysłuchaliśmy koncertu kolęd i pastorałek. Nasi wokaliści - Weronika i Wiktor, zaprezentowali wybitne wykonania piosenek i pieśni świątecznych oraz zaprosili wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania.

            W tle zgromadzone anioły: Magda, Julia i Karol, snuli ciekawe opowieści o zwyczajach bożonarodzeniowych i deklamowali wiersze o przyjściu na świat Bożego Syna. Szczególnie mocno wybrzmiał utwór księdza Jana Twardowskiego, w którym mowa jest o tym, że obchodzimy święta po to, by „ uczyć się miłości do Pana Jezusa” oraz „dlatego, żeby uśmiechać się do siebie (…) i „sobie przebaczać”.

            Świąteczne spotkanie przygotowały p. Marta Lewandowska i p. Aleksandra Gorczyca.

          • SŁODKA WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I-III DO MANUFAKTURY CZEKOLADY W WARSZAWIE

          • Jak to możliwe, że ziarno kakaowca jest gorzkie a czekolada słodka? Skąd przypływa do nas kakao? Czy 100% czekolada jest smaczna? Dlaczego nie możemy karmić naszych zwierząt domowych tym przysmakiem? Czy czekoladę się temperuje?

            Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedź podczas wizyty w Manufakturze Czekolady. Prześledziliśmy proces produkcyjny naszego ulubionego deseru od ziarenka kakaowca do momentu pakowania tabliczek czekolady w ozdobne opakowania. Mieliśmy też okazję wyprodukować swoją własną, autorską czekoladę, wybierając ulubione dodatki. A wybór mógł przyprawić o zawrót głowy: suszone truskawki, orzechy, migdały, wiórki z jabłka, żurawina, banany, a nawet słone paluszki.

            Oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji aromatycznej gorącej czekolady. Zdaniem niektórych z nas, kubeczek słodkiego przysmaku był… zbyt mały.

          • KLASY VI A I VII B Z WIZYTĄ U KRÓLA STANISŁAWA AUGUSTA

          • Gościnne wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie zaprosiły nas na ciekawą lekcję muzealną o ostatnim polskim władcy oraz dworskich zwyczajach. Wędrówka po wybranych salach była okazją do rozmowy o codziennym życiu i prerogatywach królów polskich. Poznaliśmy życie dworskie i znaczenie ceremoniału.

            Uporządkowaliśmy też naszą wiedzę o zawiłych czasach panowania Stanisława Augusta, okoliczności konfederacji targowickiej i drogi prowadzącej ku trzeciemu rozbiorowi Polski. Poznaliśmy też ostatniego króla od bardziej prywatnej strony. Wiemy już, że był mecenasem kultury, cenił dobrą kuchnię, gromadził dzieła sztuki i nigdy się nie ożenił, żyjąc utraconą młodzieńczą miłością.

            Zachwyceni okazałymi wnętrzami zamkowymi, zwiedziliśmy najbardziej reprezentacyjne sale. Najbardziej zachwyciła nas sala marmurowa, prezentująca portrety królów polskich.

            W uznaniu naszego szczerego zainteresowania, przewodnik, poza programem, zaprosił nas do sali, w której zostały wyeksponowane bezcenne arcydzieła światowego malarstwa – „Dziewczyna w ramach obrazu” i „Uczony nad pulpitem” Rembrandta.

            Zamek Królewski w Warszawie to miejsce, do którego warto powracać. Tym bardziej, że pozostały nam do obejrzenia arcydzieła mistrza Matejki i niezwykłe ogrody królewskie.

          • Świąteczne życzenia od klasy IIIa

          • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć wszystkim tego, co najważniejsze i najcenniejsze: zdrowia szczęścia pomyślności i czasu spędzonego z najbliższymi. Przesyłamy wszystkim muzyczną pocztówkę, mamy nadzieję, że wprowadzi Was w świąteczny nastrój. Wesołych Świąt życzy klasa 3a.

          • „Świąteczna paczka Szkolnego Mikołaja”

          • Drodzy Nauczyciele i Rodzice!  

            Sprawmy dzieciom radość na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2022 r.

            🎄„Świąteczna paczka Szkolnego Mikołaja” 

            to akcja zorganizowana przez Dyrekcję, Pedagoga Szkolnego oraz Radę Rodziców na rzecz Rodzin z Naszej Szkoły🎁

            Bożonarodzeniową akcję rozpoczynamy 13.12🎄 będzie trwała do 20.12 włącznie 🎁🎁🎁 

            🎄

            Zbiórki od Darczyńców można wpłacać na konto rady Rodziców od Dziś tj od 13.12 do 19.12.2021r

            🎄

            TYTUŁEM :Szkolny Mikołaj 

            nr konta: 98 1020 1026 0000 1302 0455 5983

             

            🎁Z zebranych środków zostaną zakupione najpotrzebniejsze rzeczy🎁

             

            Zawartość świątecznych paczek zostanie wcześniej uzgodniona z rodzinami z Naszej Szkoły, tak aby pomoc była jak najbardziej efektywna i odpowiadała na realne potrzeby dzieci. Wybór rodzin, tak jak w ubiegłym roku pozostaje do wiadomości tylko Dyrekcji Szkoły oraz Pana Pedagoga.

             

            Rada Rodziców