• Z WIZYTĄ NA OLIMPIE – SPEKTAKL UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH NA PODSTAWIE MITÓW GRECKICH

• Czym Prometeusz naraził się bogom? Dlaczego pory roku się zmieniają? Dlaczego Ikar nie doleciał do celu? Na te i inne pytania mogliśmy znaleźć odpowiedzi w imponującej inscenizacji przybliżającej nam mity greckie. Ciekawy scenariusz, bogata scenografia i niezwykła dbałość o dobór kostiumów i rekwizytów to niewątpliwie mocne strony spektaklu.

Młodzi aktorzy, niczym starożytni Grecy, próbowali zgłębić tajemnice świata przyrody i przenikający się świat bogów i ludzi. Zabrali nas w mityczne krainy, gdzie bogowie nie pozbawieni cech ludzkich kochają, rywalizują, zazdroszczą czy nawet nienawidzą.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie spektaklu i czekamy na adaptację kolejnej lektury szkolnej.