• PROFILAKTYKA W I-III

• W klasach I-III w dniach 17-19.05.2023 roku odbyły się warsztaty profilaktyczne. Program profilaktyczny „CUKIERKIjest skierowany dla dzieci przedszkolnych i uczniów nauczania zintegrowanego szkoły podstawowej. Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”. Głównym celem programu jest:

- przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych,

- nabywanie umiejętność zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi,

- rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia,

- wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny,

- nauka współpracy jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym, kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi,

- nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych,

- rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego, jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

Warsztaty finansowane były ze środków Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

• POWIATOWE ZAWODY PIERWSZEJ POMOCY Z PCK

• Pierwszy raz uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Powiatowych Zawodach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż w dniu 12.04.2023 roku. Uczniowie klas ósmych w składzie Nikola Sachajska, Klaudia Bolewska, Franciszek Popławski, Jakub i Szymon Jakubowscy pod opieką pani Agnieszki Ostrowskiej i Bartosza Ciecierskiego godnie reprezentowali szkoły podstawowe z Nowego Dworu Mazowieckiego (byliśmy jedyną szkołą podstawową z Nowego Dworu Mazowieckiego). Po pierwszej części teoretycznej zajmowaliśmy pierwsze miejsce na 5 drużyn. Niestety po drugiej części praktycznej spadliśmy na czwartą pozycję, co pokazało, że posiadaną wiedzę trzeba jeszcze umieć zastosować w trudnych sytuacjach. Na koniec zawodów prócz uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów przez Prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża był tradycyjny grill przygotowany przez Państwową Straż Pożarną.

• POWIATOWA GIEŁDA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

• Giełda Szkół Ponadpodstawowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim była okazją dla uczniów klas ósmych do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z powiatu nowodworskiego. Pomimo faktu, że 21 marca to dzień wagarowicza wszyscy Nasi uczniowie klas ósmych wybrali się na powiatową giełdę szkół. Uczniowie mieli okazję zwiedzić ZSZ nr 1 i zapoznać się bliżej z ofertą (zapleczem warsztatowym) całej szkoły.

Jak co roku w dniu 16.05.2023 roku na terenie Naszej szkoły uczniowie klas ósmych mieli możliwość zalogowania się do szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mieli możliwość dopytać specjalistów z zakresu doradztwa zawodowego na temat nurtujących ich wątpliwości, co dalszej drogi kształcenia.