• „PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI…” - SZKOLNE JASEŁKA ANNO DOMINI 2022

          • Roztańczone anioły, rozśpiewani pasterze, urocza Maryja i troskliwy Józef to tylko niektóre atuty tegorocznych jasełek przygotowanych przez uczniów klas najmłodszych i tych trochę starszych.

            Spektakl rozpoczęła narada aniołów z Gabrielem na czele, której efektem był plan znany z Ewangelii jako Zwiastowanie. Towarzyszyliśmy niebiańskim istotom w skutecznej realizacji ich misji. Zobaczyliśmy podróż Maryi i Józefa do Betlejem, narodziny Zbawiciela, pokłony pasterzy, złożenie darów przez Trzech Króli i ucieczkę Świętej Rodziny do Egiptu.

            Jasełka zostały ubogacone szczególnymi artystycznymi doznaniami: zwiewnym tańcem, poruszającym śpiewem i partiami instrumentalnymi w wykonaniu Modlińskiego Kwartetu Muzycznego.

            Bożonarodzeniowe przedstawienie zostało zaprezentowane trzykrotnie: podczas wigilijnego spotkania modlińskich Seniorów, dla społeczności szkolnej i parafialnej.

            Młodzi wykonawcy spotkali się z ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem.

          • Z LEGIĄ NA KRESY

          • Kolejny już rok uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 włączyli się aktywnie w akcję Legijnej Świątecznej Paczki na Kresy, którą już od trzynastu lat przygotowują kibice Warszawskiej Legii. W Naszej szkole akcja trwała od 25 listopada do 1 grudnia. Łączna masa produktów wyniosła prawie 112 kilogramów. Koordynatorem akcji w szkole był pan Bartosz Ciecierski przy współpracy z panią Martą Lewandowską, a ze strony kibiców pan Artur Trzaska. Wszystkie produkty zostały skrzętnie przeliczone i zapakowane w pudła, które przekazano w piątkowe popołudnie panu Arturowi.

            Bardzo chcę podziękować wszystkim rodzicom i nauczycielom biorącym udział w zbiórce, którzy swoją postawą bezinteresowności i dobrocią pokazali po raz kolejny, że potrafimy pomagać innym.

          • „CZADOWE” SPOTKANIE

          • W grudniu 2022 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów z zakresu bezpieczeństwa w okresie zimowym. Zajęcia były przeprowadzone we wszystkich klasach IV-VIII – tematem spotkania była tzw. „cichy zabójca zwany CZADEM”.

            Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie jak reagować w sytuacji zagrożenia i jak takie zagrożenie rozpoznać i zapobiec. Zapoznali się z procedurami postępowania w przypadku zaczadzenia oraz z urządzeniami wykrywającymi dym i czad.

            Dziękujemy bardzo Państwowej Straży Pożarnej za przeprowadzenie zajęć pod czujnym okiem pana Piotra Napiórkowskiego.

          • MISTYK, STYGMATYK, WIĘZIEŃ KONFESJONAŁU – PRZEDSTAWIENIE O ŚWIĘTYM OJCU PIO W WYKONANIU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

          • Ojciec Pio to kolejny święty, który stał się bohaterem sztuki teatralnej w ramach cyklicznej szkolnej akcji „Holy Wins”. Gra młodych aktorów, oryginalne kostiumy, scenografia i autorski scenariusz to tylko niektóre atuty tego przedstawienia.

            Widzowie zostali zaproszeni do towarzyszenia Ojcu Pio

            w kluczowych momentach jego życia: od dzieciństwa we włoskiej Pietrelcinie, poprzez powołanie do życia zakonnego we franciszkańskim klasztorze San Govanni Rotondo, aż do śmierci w opinii świętości. Nie zabrakło też wątków polskich: pokazana została powierzchowna, a w gruncie rzeczy niezwykle ważna, znajomość z Karolem Wojtyłą i Wandą Półtawską.

            Spektakl akcentował nadzwyczajne cechy i umiejętności tego świętego: stygmaty, dar bilokacji czy też zdolność widzenia kondycji duchowej bliźniego.

            Przedstawienie o jednym z najważniejszych świętych naszych czasów obejrzeli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, społeczność Modlina, a także pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Dom Rodzinny” w Nowym Dworze Mazowieckim.

          • WYCIECZKA DO WILANOWA

          • W dniu 12.12.2022 roku klasy VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W czasie spotkania w Pałacu mieliśmy lekcję edukacyjną o tematyce „Obyczaje w dawnej Polsce”.

            Po wizycie w Pałacu udaliśmy się do ogrodów światła. Na fasadzie pałacu dodatkowo wyświetlane są mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają.

            Całe ogrody wyglądały przepięknie, gdyż dodatkowo spadł pierwszy śnieg, który dodał magii temu miejscu. Polecamy gorąco.

          • PIERWSZA POMOC

          • W dniach 6-8 grudnia na terenie ZSPnr 3 mieliśmy zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w okresie zimowym. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

            Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z obsługą urządzenia AED, których jest coraz więcej na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Zajęcia z zakresu Pierwszej Pomocy będą kontynuowane dla uczniów, którzy wyrażą chęć uczestnictwa w międzyszkolnych zawodach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż i Państwową Straż Pożarną.

            Zajęcia w naszej szkole prowadziła pani Małgorzata Wójcik ze Straży Miejskiej.

          • MUZYCZNA PODRÓŻ DO ANDALUZJI, CZYLI KONCERT KWARTETU FLAMENCO W NASZEJ SZKOLE

          • Któż nie chciałby poczuć klimatu upalnej hiszpańskiej Andaluzji w zimowe mroźne dni? My, zwabieni czarodziejskimi dźwiękami flamenco, z radością przyjęliśmy zaproszenie na niezwykły koncert. Dynamiczne brzmienie gitary, kastanietów i oryginalnych instrumentów perkusyjnych oraz charakterystyczny zaśpiew, energia i radość pozwoliły nam poczuć klimat tej muzyki. Usłyszeliśmy hity flamenco, takie jak: „Bamboleo” i „Baila Me” z repertuaru Gipsy Kings. Nie zabrakło też konkursu na odgadywanie popularnych melodii.

            Dopełnieniem koncertu był pokaz tańca flamenco i nauka podstawowych kroków. Mogliśmy zobaczyć wirujące falbany sukni tancerki flamenco oraz szczególny rodzaj „stepowania”.

            Artyści zostali przyjęci przez publiczność bardzo entuzjastycznie.

          • 6 grudnia Mikołajki

          • 6 grudnia od rana w klasie było gwarno, w tle słychać było kolędy, a w sali unosił się zapach świerku.

            Ten dzień klasy drugie spędziły wspólnie na warsztatach, gdzie pod czujnym okiem Pani Marty i Pani Moniki wykonali świąteczne stroiki. Ochoczo również przystąpili do ubierania choinki i wtedy drugoklasistów odwiedził niespodziewany gość…

            Kto to był i jakie piękne stroiki wykonali Nasi drugoklasiści dowiecie się z fotorelacji, którą zamieszczamy poniżej.

          • WOLONTARIUSZE NA UROCZYSTOŚCIACH PCK

          • Nasi szkolni wolontariusze nadal czynnie udzielają się w nowodworskim PCK. Tym razem uczennice naszej szkoły Szulejewska Amelia i Szczawińska Joanna pomagały przy obsłudze uroczystej gali Krwiodawców, która odbyła się 26 listopada 2022 roku. Na gali wręczono wiele odznaczeń za działalność na rzecz PCK oraz wręczone zostały nagrody za powiatowe Mistrzostwa Warcabowe organizowane przez PCK. Nasz uczeń Wiktor Błoński zajął zaszczytne III miejsce i odebrał puchar z rąk prezesa Mazowieckiego Polskiego Czerwonego Krzyża pana Michała Mikołajczyka. Gratulujemy postawy i aby tak dalej nasi wolontariusze.

          • „...DZIECI LUBIĄ MISIE, MISIE LUBIĄ DZIECI” - SZKOLNE OBCHODY DNIA PLUSZOWEGO MISIA

          • Colargol, Uszatek, Puchatek, Paddington, Yogi to imiona kultowych misiów, które towarzyszą dorastaniu kolejnego już pokolenia. Z okazji ich święta uczniowie przystąpili do udziału w plebiscycie na ulubionego pluszaka. Ukochanym misiem modlińskich dzieci został Po z kreskówki Kung Fu Panda.

            Tego dnia każdy uczeń mógł zabrać swojego pluszowego przyjaciela do szkoły. Posiadanie zabawki zapewniało immunitet, dzięki któremu nauczyciele nie pytali na ocenę.

            Punktem kulminacyjnym dnia było przybycie Kubusia Puchatka i spotkanie z młodszymi klasami. Uzupełnieniem atrakcji były kąciki oferujące zabawy, których wspólnym tematem były oczywiście misie.

            Dzień Pluszowego Misia został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.

          • „ŻYCZLIWOŚĆ TO JĘZYK, KTÓRY NIESŁYSZĄCY MOŻE USŁYSZEĆ, A NIEWIDZĄCY ZOBACZYĆ” – SZKOLNE OBCHODY DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

          • Wspólnota szkolna to miejsce, w którym postawa pełna życzliwości i serdeczności jest szczególnie ważna i potrzebna. Nie tylko od święta, ale na co dzień warto uśmiechać się życzliwie do kolegów, koleżanek, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

            Sposobność do okazania sympatii stworzyli nauczyciele specjaliści, którzy zachęcali poprzez „skrzynkę życzliwości” do przesyłania sobie pozdrowień i serdeczności. Podczas przerw, nasza szkolna Krystyna Loska (w tej roli jeden z naszych nauczycieli) z nieskrywanym wdziękiem prezentowała życzenia przeplatane retro hitami. Szkolny Koncert Życzeń cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Publiczność żywo reagowała na odczytywane pozdrowienia. Wśród adresatów byli oczywiście uczniowie, ale też nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły.

            Po takiej porcji uśmiechu i życzliwości dużo łatwiej powracało się na kolejne lekcje.

          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          • Dnia 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji 35 Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu, dzięki znacznemu dofinansowaniu Rady Rodziców , pod opieką p. Marty Lewandowskiej i p. 

            Bartosza Ciecierskiego udali się na wycieczkę do kina, aby uczcić swoje święto. Po wzruszajacym i pouczającym seansie postanowili pokazać światu czym pragną się dzielić każdego dnia....

            Zapraszamy do oglądania.

          • WARSZTATY Z PTZN

          • W związku z realizacją programu profilaktyczno-wychowawczego w szkole rozpoczęto warsztaty związane z przemocą, agresją, bezpieczeństwem w sieci. Warsztaty odbywają się cyklicznie już od kilku lat. Tematyka poruszana w czasie warsztatów dedykowana jest konkretnym problemom w danym oddziale klasowym i dostosowana do rozwoju dzieci. Na warsztatach jest nie tylko ciężka praca całego zespołu klasowego, ale i zabawa. Warsztaty prowadzone są przy wsparciu zaprzyjaźnionych trenerów z Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii z Warszawy i finansowane w całości z Budżetu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

          • TURNIEJ WARCABOWY Z PCK

          • Coroczny konkurs organizowany przez PCK w Nowym Dworze Mazowieckim przyciągnął rzeszę chętnych do wzięcia udziału. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim przez kilkanaście dni trwały zacięte partie warcabów pod okiem pani Agnieszki Ostrowskiej i Bartosza Ciecierskiego. Uczniowie trenowali w czasie przerw i pewnie w domach z rodzicami. Najlepszymi z Naszej szkoły okazali się Facenda Julian, Popławski Franciszek, Skwarek Miłosz, Błoński Wiktor, Cienkowski Aleksander. Finał turnieju odbył się 15 listopada 2022 roku w sali konferencyjnej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do finału przystąpiło 49 uczestników z kilku szkół powiatu nowodworskiego. Po zaciętych partiach zostali wyłonieni finaliści w poszczególnych grupach wiekowych. Najwyższe III miejsce z naszej szkoły zajął Wiktor Błoński – gratulujemy. W parze finałowej zagrał nasz absolwent Tomasz Makowski, który wygrał cały turniej zajmując I miejsce.

          • NASI WOLONTARIUSZE W PCK

          • W tym roku szkolnym nie zaprzestaliśmy pomagać jako wolontariusze w PCK w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Jak co roku oczekujących na paczki jest bardzo dużo. W samym miesiącu październiku wydaliśmy prawie 800 paczek, z czego połowa dla potrzebujących z Ukrainy. Oczekujących na paczki było bardzo dużo i trudno było je wydać w określonym czasie dla wszystkich potrzebujących. Paczki wydajemy w określonych godzinach 10-14 przez dwa dni w miesiącu. Program w tym roku kalendarzowym zakończył się, ale od przyszłego roku ma być wznowiony i będziemy nadal działać jako wolontariusze. Najbardziej będzie Nam brakowało pysznych kanapek, które przygotowuje pani Marianna Ujazdowska.

          • WYCIECZKA DO PALMIR

          • W ramach realizacji głównych kierunków polityki oświatowej - wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych naprawdę w dniu 8 listopada 2022 roku klasy 6a i 6b wybrały się do Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, upamiętniającego ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej. Pod okiem pani przewodnik zapoznaliśmy się z historią nie tylko samych Palmir, ale i okolicznych miejscowości, gdzie dochodziło do masowych egzekucji. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się na pobliski Cmentarz Wojenny, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach wybitnych Polaków, ale też na nieznanych mogiłach.

            Po zakończonej lekcji historii udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną po Kampinowskim Parku Narodowym. Odbyliśmy spacer po lesie podczas, którego obserwowaliśmy przyrodę. Niestety nie udało nam się zobaczyć żadnego „większego” zwierzęcia, ponieważ byliśmy zbyt głośni :(

          • DZIEŃ ORIGAMI, CZYLI UCZNIOWSKI POMYSŁ NA INTEGRACJĘ RÓWIEŚNICZĄ

          • Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu z okazji Dnia Origami przygotowało dla swoich kolegów niecodzienną atrakcję. Podczas przerw uczniowie mogli obserwować, jak powstają najbardziej wymyślne figurki origami. Na życzenie młodszych kolegów i koleżanek powstawały papierowe serca, samoloty, żabki, liski, pieski, a nawet lamy.

            Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i sprzyjała integracji społeczności szkolnej. Była też inspiracją do samodzielnego podejmowania wyzwania mierzenia się z trudną sztuką origami.

          • Akcja „Znicz”

          • Dziękuję Radzie Rodziców, uczniom klas 8 i wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę zniczy, by uczcić pamięć poległych żołnierzy, których mogiły znajdują się na cmentarzu wojskowym w Modlinie Twierdzy. Kolejny raz ofiarowaliście swoje wielkie serca!

            Dyrektor Mariola Zielińska

          • POZNAJ HISTORIĘ NASZEJ RODZINY ZE "SZLACHETNEJ PACZKI"

          • Historia rodziny  ze „Szlachetnej Paczki” 🎁🎁🎁Pani Teresa która jest osobą niepełnosprawną intelektualnie, samotnie zamieszkującą mały domek. Posiada rodzinę, jednak rzadko ktoś ją odwiedza.

            W przeszłości mieszkała ze swoim ojcem który posiadał prawo jazdy, byli mobilni co w znacznym stopniu ułatwiało codziennie życie.

            Obecnie kobieta spędza większość dni sama, 2-3 razy w tygodniu (w zależności od tego czy jest dostępny transport) zabierana jest przez lokalną organizację pomocową na zajęcia wokalno-artystyczne, które obecnie są, jak sama mówi, jej jedyną radością w życiu.

            Przy niewielkich dochodach, na które składa się głównie renta, w kwocie 1433 zł, wydając na rachunki i leki 1057 zł, zostaje jej na życie zaledwie 376 zł miesięcznie.

            Lista Potrzeb Pani Teresy📦🧑‍🎄


            🥖🍞Żywność trwała

            • Herbata
            • Cukier
            • Kawa
            • Olej
            • Ryż
            • Dżem
            • Makaron
            • Mąka
            • Owoce i warzywa w puszkach

            🧽Środki czystości

            • Mydło / żel myjący
            • Płyn do płukania
            • Szampon
            • Proszek do prania
            • Szczoteczka do zębów
            • Pasta do zębów
            • Płyn do mycia naczyń
            • Płyny czyszczące
            • Dezodorant/antyperspirant

            🏠Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego📦🎁

            • Mop
            • Mop obrotowy z wiadrem oraz stopką ułatwiającą odciśnięcie wody.

            🎁❤️Szczególne upominki 😻

            Ozdoba domowa z motywem kota Specjalne wymagania: Pani Teresa bardzo lubi koty, gdy tylko o nich mówi od razu się rozwesela. (poduszka, filiżanki czy inny przedmiot) z motywem jej ulubionego zwierzęcia sprawiłby jej ogromną radość.

            Dziekujemy że dołączyłeś do szlachetnej rodziny🎁 Pozdrawiamy 🎁🧑‍🎄Elfy z Rady Rodziców🧑‍🎄 🎁