• Konkurs i Kiermasz Wielkanocny w Naszej Szkole

• W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas 0-III, którzy przygotowali piękne i oryginale prace. Palmy różnił się wielkością, bogactwem użytych materiałów i pomysłowością. Jak zawsze cieszyły oko bogatą kolorystyką i efektownymi zdobieniami. Jury wyłoniło następujących laureatów:

- I miejsce: Bartosz Rzepczyński Ia, Ignacy Kiełbasiński Ia, Aleksander Cienkowski IIIa

- II miejsce: Franciszek Przybysz Ib i Zofia Przybysz IIIa

- III miejsce: Laura Kucińska Ia.

Wszyscy uczestnicy konkursu przekazali swoje palmy na licytację charytatywną. Po inspirującej „walce” na Facebooku Rady Rodziców SP3 N.D.M., palmy trafiły w ręce hojnych nabywców. Udało się pozyskać imponującą kwotę 1180 złotych, która została w całości przeznaczona na rzecz małego mieszkańca naszego miasta – Mikusia, który potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i licytacji.

Mikusiu, szybko wracaj do zdrowia!

Organizatorzy konkursu

• Szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Na naszych oczach rozgrywa się dramatyczna walka o wolność narodu ukraińskiego. Z całą mocą pokazuje światu swoją twarz terror i bestialstwo agresora. Jednocześnie, na naszych oczach, wyłaniają się postawy bohaterskie - prezydenta Ukrainy, włodarzy miast, żołnierzy i cywilów.

W tym kontekście warto wspomnieć polskich Bohaterów walki o wolność, którzy po zakończeniu II wojny światowej, nie porzucili broni, lecz zdecydowanie sprzeciwili się władzom komunistycznym i odrzucili okupację sowiecką.

W naszej szkole zaprezentowana została wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Jej Bohaterami byli między innymi: Danuta Siedzikówna „Inka”, czy Feliks Selmanowicz „Zagończyk”. Przedstawione zostały materiały Instytutu Pamięci Narodowej. Ponadto wyeksponowano pamiątki z czasów wojny i okresu komunizmu. W ramach wystawy, w czasie przerw między lekcjami, odbywały się projekcje fragmentów filmów o Żołnierzach Niezłomnych.

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji tej wystawy w zakładce „Album fotograficzny”.

Autorami wystawy byli nasi nauczyciele: p. Edyta Grusiewicz, p. Iwona Jeziorska.