• SZLACHETNA PACZKA 2022

          • 🎄Również w tym roku nasza szkoła włączyła się w Projekt „Szlachetna Paczka”.🎄🎁

            Z bazy rodzin Szlachetnej Paczki wybrana została 60-Letnia Pani Teresa, której chcemy pomóc w formie paczek przygotowanych wg. listy potrzeb.

            🎯Zbiórki od Darczyńców można wpłacać na konto Rady Rodziców od 15.11 do 8.12

            TYTUŁEM: Szlachetna Paczka 

            nr konta: 98 1020 1026 0000 1302 0455 5983

            ❤Z zebranych środków zostaną zakupione najpotrzebniejsze  rzeczy z listy szlachetnej paczki.

            Czasu mamy niewiele, ponieważ już 10 Grudnia chcielibyśmy dostarczyć paczki do bazy, która  znajduje się w okolicy zamieszkania Pani Teresy.❤

            Szlachetna Paczka zostanie przekazana w wieczór cudów szlachetnej paczki 12-13 Grudnia.

            Przypominamy również o tym że zaraz po Szlachetnej Paczce zaczynamy akcje „Szkolnego Mikołaja” która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszej społeczności, więcej informacji niebawem.

            „To ludzie pomagają, nie rzeczy”. Nasze prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie, a my wiemy, że „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, czym dzieli się z innymi”.

            ❤Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie tych szlachetnych akcji każdy dar Serca jest Ważny.❤

            Serdecznie Pozdrawiamy

            Elfy z Rady Rodziców

          • „JEST W KAŻDYM WIERNYM SERCU POLAKA, CO O NIĄ WALCZYŁ, CIERPIAŁ I WIERZYŁ…” - SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

          • Jak co roku, w przededniu największego narodowego święta, nasza szkoła uczciła 104. rocznicę odzyskania niepodległości. W obecności Pocztu Sztandarowego uczniowie i nauczyciele o godzinie 11.11 przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

            Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” uczniowie zaprezentowali spektakl ukazujący nasze trudne momenty dziejowe. Trzy kruki, symbolizujące zaborców, rozdarły mapę Polski na długie 123 lata. Poświęcenie, cierpienie i odwaga pokoleń Polaków zaowocowały pięknym dniem 11 listopada 1918 roku.

            Akademię ubogacił występ chóru klasy Va, który zaprezentował sztandarowe pieśni z patriotycznego śpiewnika: „Pierwsza Brygada”, czy „Rozkwitały pąki biały róż”.

            Akademię przygotowały: p. E. Grusiewicz, p. A. Jakubowska, p. O. Kowalska, p. Iwona Ruszkiewicz- Bąk, p. M. Grzywacz.

          • SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA PAMIĘTA…

          • Pani Zofia Dobrowolska to prawdziwa legenda naszej szkoły. Animatorka edukacji na naszym terenie jeszcze z czasów zaborów, pedagog organizujący naukę po odzyskaniu niepodległości, nauczycielka tajnego nauczania z okresu okupacji niemieckiej, wreszcie inicjatorka budowy naszej szkoły. Do końca życia zaangażowana w działalność edukacyjną. Żyła ideą krzewienia oświaty, nawet wtedy, gdy było to surowo zakazane przez okupanta.

            Za szczególne zasługi dla szkolnictwa na terenie Modlina pośmiertnie została odznaczona tytułem „Honorowego Obywatela Miasta Nowy Dwór Mazowiecki”.

            Społeczność szkolna na czele z Samorządem Uczniowskim kultywuje pamięć o Pani Kierownik Zofii Dobrowolskiej. Uczniowie i nauczyciele dbają o miejsce Jej pochówku na pomiechowskim cmentarzu. Także ostatnio, w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, na grobie Pani Dobrowolskiej złożono kwiaty i zapalono znicze.

            Cześć Jej pamięci!

          • WYCIECZKA DO KINA

          • W październiku klasa VIa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim wybrała się na wycieczkę Kolejami Mazowieckimi do warszawskiego Kina Arkadia na film pt. „King – Mój przyjaciel lew”. Film opowiada o nastoletniej Inés i jej bracie Alexie, którzy znajdują w domu małe lwiątko, które – jak dowiadują się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Niespodziewany gość, któremu nadają imię King, szybko staje się ich najlepszym przyjacielem. W filmie jest wiele zabawnych sytuacji i dość nieoczekiwane zakończenie, ale nie będziemy zdradzać. Film warto zobaczyć wspólnie z rodziną. Nie byłoby wycieczki bez Mc`Donalda, więc i tym razem korzystając z okazji, że był po drodze, to oczywiście weszliśmy coś przekąsić. Po posiłku udaliśmy się Kolejami Mazowieckim z powrotem do szkoły.

          • SZLAKIEM BOHATERÓW „KAMIENI NA SZANIEC”

          • Uczniowie klas ósmych oddali hołd Bohaterom naszej wolności. Od dziedzińca Liceum Batorego, poprzez Aleję Szucha, Pawiak, aż po Powązki, odbyliśmy podróż śladami Alka, Rudego i Zośki.

            Poruszeni losami pokolenia Kolumbów nawiedziliśmy Mauzoleum Walki i Męczeństwa, czyli dawną katownię gestapo. W niezmienionych od czasów wojny wnętrzach zobaczyliśmy cele przesłuchań i tzw. „tramwaje”.

            Równie poruszające było nawiedzenie Muzeum Więzienia Pawiak z wymowną wystawą przedmiotów osobistych należących do osadzonych tam Polaków zaangażowanych w działalność podziemną. Przy symbolicznym drzewie oddaliśmy hołd tym, którzy na Pawiaku zostali zakatowani lub stamtąd wywiezieni do obozów śmierci.

            Ostatnim etapem naszej podróży była wizyta na Powązkach Wojskowych, gdzie spoczywają zarówno Bohaterowie powieści, jak i i jej autor. Zapalone znicze i zaduma nad mogiłami to wyraz naszego hołdu i głębokiego szacunku.

            Naszym zobowiązaniem jest pielęgnowanie pamięci o dramatycznych latach okupacji niemieckiej i Bohaterach tamtych czasów.

          • „NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM” – UCZNIOWIE SP 3 PAMIĘTAJĄ O BOHATERACH, KTÓRZY ODDALI ŻYCIE ZA WOLNĄ POLSKĘ

          • Cmentarz forteczny w Modlinie Twierdzy to widzialny znak nieprzemijającej sztafety pokoleń. Założony w czasach napoleońskich służył przez wieki Polakom i ich zaborcom, którzy grzebali tam zmarłych i poległych, cywilów oraz żołnierzy. Spoczywają tam szczątki Bohaterów walk wyzwoleńczych z 1918 roku, ale też i tych, którzy stanęli w obronie wolnej Ojczyzny w 1920 i 1939 roku. Po wojnie cmentarz zdawał się być zapomniany. Dziś przywraca się mu należne miejsce w historii lokalnej.

            We współpracy z Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Kołem Wolontariatu uczniowie przeprowadzili zbiórkę zniczy dla bezimiennych Bohaterów. Imponująca liczba światełek pamięci zapłonęła na grobach Żołnierzy w kwaterach Bohaterów wojny polsko-bolszewickiej i kampanii wrześniowej. Uczniowie klas ósmych w imieniu całej społeczności szkolnej nawiedzili cmentarz także po to, by oddać hołd i pomodlić się za tych, którzy wywalczyli nam wolność.

            Należy kultywować pamięć o Bohaterach, ponieważ jest to ważny element kształtowania naszej tożsamości narodowej.

          • Ślubowanie klas pierwszych

          • Dnia 28.10.2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 36-u uczniów, którzy zaprezentowali program artystyczny, wspaniale recytując wiersze i śpiewając piosenki. Podczas uroczystości Pani Dyrektor za pomocą specjalnego ołówka pasowała każdego na ucznia szkoły. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, obiecując godnie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki od uczniów klas drugich oraz upominki od rodziców i gości: Pana Burmistrza Jacka Kowalskiego, proboszcza tutejszej parafii ks. kan. Andrzeja Redmera, reprezentantki Rady Rodziców P. Małgorzaty Łątki oraz wychowawców naszych dzieci z przedszkola. Na uroczystości pojawili się licznie zgromadzeni rodzice, którzy z dumą i wzruszeniem oglądali występ swoich dzieci. Po ślubowaniu odbyło się spotkanie dzieci i rodziców przy słodkim poczęstunku.

            Wychowawcy klas I

          • Dzień Gier Planszowych

          • Dnia 10.10.2022r. klasa I ,,a” świętowała Dzień Gier Planszowych. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione planszówki, w które mieli okazje pograć z kolegami i koleżankami z klasy. Dzięki temu pierwszoklasiści doskonalili umiejętności logicznego myślenia, współpracy w grupie oraz radzenia sobie z sukcesem i porażką. Był to miło spędzony czas, mamy nadzieję, że powtórzymy go za rok.

            Klasa I ,,a”

          • Trwa nabór do Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Kochani Uczniowie,

            W Polsce jest kilka milionów czynnych wolontariuszy. Co sprawia, że w czasach komercji, życia w pośpiechu, zanikania więzi międzyludzkich, tak wielu młodych ludzi decyduje się na bezinteresowną pomoc innym? Bezinteresowna pomoc innym, oprócz wielowymiarowego rozwoju osobowości, pokazuje, że nie wszystko da się kupić. Bycie wolontariuszem zmienia hierarchię wartości, uczy myślenia i postępowania, przekształca ludzi „zwyczajnych” w organizatorów, twórców, doradców. Bardzo często wolontariat staje się miejscem realizacji własnych pasji życiowych.

            Zachęcamy uczniów klas VI-VIII do przyłączenia się do naszego Szkolnego Koła Wolontariatu !!!

            Zapisy prowadzi p. Marta Lewandowska, p.Bartosz Ciecierski

            Każdy może zostać wolontariuszem, potrzebne są tylko dobre chęci i otwartość na nowe wyzwania, na drugiego człowieka .

            Jeśli czujesz potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, jeśli masz wielkie serca otwarte na potrzebujących przyłącz się do nas.

             

            Gdy myślimy o sobie, mamy problemy, a gdy myślimy o innych, mamy pracę do wykonania”

          • „Złote Kaganki 2022” – uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • W świecie filmu najbardziej pożądaną nagrodą są Oscary, w świecie nauki – Nobel, a w świecie pracowników oświaty – Kaganki. Z całą pewnością tak jest w naszej szkole.

            Wyróżnieni Nauczyciele z dumą i wzruszeniem odbierali nagrody w między innymi następujących kategoriach: Bratnia Dusza – Przyjaciel Uczniów, Szwajcarski Zegarek – zawsze punktualny, Żartowniś Roku, Promienny Uśmiech, Złota Katarynka – Nauczyciel, który ma najwięcej do powiedzenia.

            Wychowawcy klas I-III zostali nagrodzeni przez aklamację. Nauczyciele klas IV-VIII zostali nominowani poprzez głosowanie swoich Uczniów.

            Galę uświetniły występy artystyczne chóru klasy Va oraz mini recital smyczkowy, w którym usłyszeliśmy wiolonczelę i skrzypce.

            Nauczyciele już stają do rywalizacji, by w przyszłym roku zdobyć laur zwycięstwa w swojej wymarzonej kategorii.

        •  Fundacja HaszczePaszcze  – czyli wizyta psiaków rasy Siberian Husky i ich opiekunów w naszej szkole
          • Fundacja HaszczePaszcze – czyli wizyta psiaków rasy Siberian Husky i ich opiekunów w naszej szkole

          • Hau… To my: Primer, Denali i Amya. Razem z naszymi „człowiekami” tworzymy fundację, która zajmuje się propagowaniem adopcji, sterylizacji, psich sportów i rozwiązywaniem problemów behawioralnych.

            Cieszymy się, że mogliśmy przybyć do Waszej szkoły, by pokazać jak pielęgnować przyjaźń między psem a człowiekiem. Nasze opiekunki opowiadały o tym, jak bardzo lubimy ciągnąć zaprzęgi, ratować poszkodowanych, prowadzić niewidomych. Dowiedzieliście się też, że mamy swoje emocje i nie zawsze mamy ochotę na zabawę czy głaskanie. Warto wtedy zapytać naszych opiekunów, czy można nas dotykać, czy może lepiej popatrzeć na nas z daleka.

            Czy podobały się Wam nasze sztuczki? Pokazaliśmy jak reagujemy na komendy, przybijamy „piątki”, turlamy się, kręcimy w kółeczko, podajemy łapę czy dajemy głos.

            Bądźcie mili dla wszystkich zwierząt i pomagajcie im. Przybijamy z Wami łapkę.

          • Historyczne Perły Mazowsza – wycieczka szkolno-parafialna do Płocka

          • Piękna jesienna aura i unikalne zabytki polskiej kultury to przepis na niezwykle udaną wycieczkę. Płock zaprezentował nam swoje bogactwo historyczne, kulturalne i przyrodnicze.

            Zwiedziliśmy unikatowe Muzeum Diecezjalne w zabytkowym gmachu opactwa pobenedyktyńskiego. Wśród wielu eksponatów, największe zainteresowanie wzbudziły dwa mazowieckie skarby: relikwiarz hermowy św. Zygmunta z XIV wieku ufundowany przez Kazimierza Wielkiego oraz słynna Biblia Płocka z XII wieku.

            Wizyta w Płocku nie może być uznana za udaną bez nawiedzenia pięknej 900 – letniej katedry. Barwne polichromie, okazała kopuła nad prezbiterium, replika słynnych drzwi płockich - to tylko niektóre atuty świątyni. W naszej pamięci zapisze się z pewnością pobyt w kaplicy królewskiej, w której spoczywają dwaj polscy władcy: Bolesław Krzywousty i Władysław Herman.

            Ponadto odwiedziliśmy historyczne wnętrza płockiego seminarium oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, czyli miejsca objawień św. siostry Faustyny Kowalskiej.

            Uzupełnieniem naszego edukacyjnego szlaku był spacer po Starym Mieście i zrewitalizowanych dróżkach Wzgórza Tumskiego z widokiem ma Wisłę i lewobrzeżną część miasta.

            Pobyt w Płocku zakończył się uczuciem lekkiego niedosytu. Już czynimy plany by powrócić do tego urokliwego miasta, by poznać jego kolejne walory.