Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolne Jasełka.
Szkolne Jasełka
Konkurs bozonarodzeniowy
ŚWIĘTA INSPIRUJĄ – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW BOŻONARODZENIOWYCH
W okresie przedświątecznym w naszej szkole ogłoszono dwa konkursy o tematyce bożonarodzeniowej.
Pierwszy z nich dotyczył świątecznej dekoracji sal lekcyjnych. Uczniowie prześcigali się w pomysłach na najbardziej okazałe i oryginalne przystrojenie swojej sali. Choinka z książek, mikołajowe czapki na głowach polskich poetów i pisarzy, świątecznie udekorowane kominki, niezliczona ilość światełek i stroików – to tylko niektóre przykłady pomysłowości młodych artystów aranżujących świąteczne wnętrza.
Komisja konkursowa, w składzie: p. Dyrektor Mariola Zielińska, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, przyznali i ufundowali nagrody:
- I miejsce: klasy II a, II b, VIII a, III B gim.
- II miejsce: klasy IV b, VIII b, grupa 0
- III miejsce: IV a, III A gim., I a, I b
- za udział w konkursie wyróżniono: Va, III a.
Równocześnie odbył się konkurs na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe. Wpłynęło aż 45 prac konkursowych. Młodzi plastycy przygotowali m. in. stroiki, wieńce adwentowe, zawieszki na choinkę, ozdoby na okna oraz szopki. Tu również liczyła się kreatywność, różnorodność wykorzystanych materiałów i estetyka wykonania. Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce: Zuzanna Zakaszewska – kl. IIIa
Miłosz Skwarek (kl. IV b) i Marcin Baran (kl. III A)
Kacper (kl. I a) i Allan Parzych (kl. IV a)
- II miejsce: Filip Szubski – kl. I a
Oliwia Bartczak – kl. I a
Mateusz Jeziorski – kl. I b
- III miejsce: Oskar Winiarski – kl. IV a
Mateusz Rejchel – kl. I b
Mateusz (kl. I b) i Maksymilian Malesa (kl. II b)
- wyróżnienia: Gabriela Smolińska, Natalia i Rafał Michalczyk, Konrad Marcinkowski, Szymon i Adam Jakubowscy, Emilia Kujawska, Lena Podłucka.
Upominki dla nagrodzonych, wyróżnionych i pozostałych uczestników ufundowała Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie.
Laureatom obu konkursów serdecznie gratulujemy!M. Zakrzewska-Walczak
Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …
życzę radosnych Świat Bożego Narodzenia.
Niech przyniosą Miłość i Nadzieję
oraz dużo dobra w Nowym 2019 roku
Dyrektor Szkoły
Mariola Zielińska
Mikołajkowa wycieczka.
Casting na Mikołaja - uczniowie młodszych klas na mikołajkowym przedstawieniu
i warsztatach ozdabiania pierników
Tego obawiały się wszystkie dzieci na świecie. Stało się: tuż przed świętami Bożego Narodzenia, grypa zmusiła świętego Mikołaja do pozostania w łóżku. Niepokojąca wiadomość obiegła główne serwisy informacyjne. Co będzie ze świętami? Czy dzieci nie dostaną wymarzonych prezentów?
Tak rozpoczyna się przedstawienie, które mogliśmy obejrzeć goszcząc w domu bankietowym Piekarczyk w Kroczewie. Wraz z innymi widzami staliśmy się członkami jury, które miało, spośród wielu kandydatów, wyłonić zastępcę świętego Mikołaja. Jednak ani Dziadek Mróz, ani włoska wróżka Befana, ani Pędząca Gwiazda z Ameryki Południowej nie byli w stanie zastąpić ulubieńca dzieci. Na szczęście Mikołaj poczuł się lepiej i pojawił się na scenie. Byliśmy zachwyceni. Święta zostały uratowane! Mikołaj zapewnił, że zdąży zawieść prezenty do wszystkich domów.
Po przedstawieniu zostaliśmy zaproszeni na warsztaty piernikowe. Własnoręcznie wycinaliśmy świąteczne wzory z ciasta a po upieczeniu pierników dekorowaliśmy je lukrem, kolorowymi posypkami i groszkami. Swoje kulinarne dzieła sztuki zabraliśmy do domu.
Kolejne spotkanie z Mikołajem już wkrótce. Przecież wigilia Bożego Narodzenia już tuż, tuż...
Na spotkanie z Mikołajem swoich uczniów zaprosiły Wychowawczynie klas 0- III.M. Zakrzewska-Walczak
Mikołajkowa wycieczka.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajkowa wycieczka..
Świąteczna zbiórka żywności.
Kolejny raz Wolontariusze i MOPRowcy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przyłączył się do corocznej Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. W tym roku podobnie do ubiegłego zbieraliśmy żywność w nowodworskim Kauflandzie, gdzie kierownictwo sklepu przyjęło Nas z otwartymi ramionami. W czasie zbiórki oprócz ładnych uśmiechów rozdawaliśmy ulotki informujące o całej akcji. Wielu mieszkańców miasta wsparło akcję, czego dowodem jest zebranie przez Naszą szkołę prawie równe 500 kilogramów żywności. Koordynatorem akcji w szkole była pani Agnieszka Ostrowska i Bartosz Ciecierski. Bez wsparcia pozostałej części Rady Pedagogicznej w osobach: Małgorzata Krupka, Małgorzata Widz, Monika Zakrzewska-Walczak, Aleksandra Gorczyca nie udałoby się przeprowadzić całej akcji, a przede wszystkim bez wsparcia Naszych wspaniałych uczniów z ostatniego rocznika gimnazjum. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za pomoc i wsparcie akcji.
B. Ciecierski
Świąteczna zbiórka żywności
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świątecznej Zbiórki Żywności .
Pomoc PCK
Listopad i grudzień to dla niektórych instytucji czas wzmożonej pracy. Tak jest i w przypadku Polskiego Czerwonego Krzyża, który w tych właśnie miesiącach ma duże stany w magazynie. W listopadzie w czasie wydawania paczek mieliśmy dodatkową „atrakcję” i dowieziono nagle 10 palet towaru, na których średnio jest około tony produktów. Z uwagi na trudne warunki lokalowe musieliśmy ręcznie przenieść towar w poszczególne miejsca na magazynie. Łącznie wydaliśmy 7238 kg żywności czyli aż 716 paczek.
Dodatkowo w grudniu mieliśmy możliwość po raz pierwszy przygotowywać dla najmłodszych potrzebujących paczki świąteczne ze słodyczami. Łącznie udało się ich przygotować aż 150. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ „ślnika ciekła” na widok tych wszystkich słodkości, ale pani Maria przygotował małe co nie co dla uczniów Naszej szkoły w ramach podziękowania za bezinteresowną pomoc.B. Ciecierski
Pomoc PCK
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomoc PCK.
Coroczny konkurs organizowany przez PCK
Coroczny konkurs organizowany przez PCK w Nowym Dworze Mazowieckim przyciągnął rzeszę chętnych do wzięcia udziału. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim przez kilkanaście dni trwały zacięte partie warcabów pod okiem pani Agnieszki Ostrowskiej i Bartosza Ciecierskiego. Uczniowie trenowali w czasie przerw i pewnie w domach z rodzicami. Najlepszymi z Naszej szkoły okazali się Marcin Pawełczak, Tomasz Makowski, Jakub Wójcik. Finał turnieju odbył się 23 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do finału przystąpiło 42 uczestników z kilku szkół powiatu nowodworskiego. Po zaciętych partiach została wyłoniona czwórka finalistów, którzy prezentowali bardzo wysoki poziom. Niestety uczniowie naszej szkoły nie zakwalifikowali się do finału. Najbliżej podium był Tomasz Markowski – zabrakło mu jednej wygranej. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i mamy nadzieję, że za rok będzie lepiej.
B. Ciecierski
Coroczny konkurs organizowany przez PCK
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Coroczny konkurs organizowany przez PCK .
Legijna świąteczna paczka
Uczniowie klasy VI włączyli się aktywnie w akcję Legijnej Świątecznej Paczki na Kresy, którą już od dziewięciu lat przygotowują kibice Warszawskiej Legii. W Naszej szkole akcja trwała tylko dwa dni 21 i 22.XI, ale zaangażowanie społeczności szkolnej przerosło Nasze oczekiwania. W ciągu tych dwóch dni do szkoły przyniosło różnego rodzaju produkty aż 116 uczniów. Średnio, co trzeci uczeń Naszej szkoły „coś” przyniósł! Łączna masa produktów wyniosła, aż 294 kilogramy. Koordynatorem akcji w szkole był pan Bartosz Ciecierski przy współpracy z panią Małgorzatą Widz, a ze strony kibiców pan Artur Trzaska. Wszystkie produkty zostały skrzętnie przeliczone i zapakowane w pudła, które przekazano w piątkowe popołudnie panu Arturowi. 28.11.2018 roku dostaliśmy potwierdzenie, że produkty zostały zapakowane i wywiezione na Kresy. A nagrodę główną za udział w akcji otrzymuje Kacper Parzych.
B. Ciecierski
Bardzo chcę podziękować wszystkim rodzicom i nauczycielom biorącym udział w zbiórce, którzy swoją postawą bezintereswności i dobrocią pokazali, że potrafimy pomagać innym.
Legijna świąteczna paczka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Legijna świąteczna paczka.
Mobilne Planetarium Astropark w naszej szkole
„HOUSTON… MAMY PROBLEM” - SZKOLNA PODRÓŻ PO PRZESTRZENI KOSMICZNEJ
Być może ktoś kiedyś tak was zirytował, że chcieliście „wystrzelić go w kosmos”. Tym razem, taką okazję mieli nasi Nauczyciele. Pomni naszych wyskoków i problemów wychowawczych, mogli nas zamknąć w kosmicznej kapsule i wystrzelić, np. na Księżyc.
Taką możliwość dało Im Mobilne Planetarium Astropark, które gościliśmy w naszej szkole. Za pomocą systemu projekcji w technice fulldone, mogliśmy odbyć wędrówkę w przestrzeni międzyplanetarnej i podziwiać odległe galaktyki. Podziwialiśmy niebo o różnych porach dnia i roku, szukaliśmy gwiazd, które pojawiają się najwcześniej i gasną najpóźniej. Eksplorowaliśmy kosmos w poszukiwaniu gwiazdozbiorów. Ktoś dopatrzył się w układzie gwiazd żelazka, ktoś inny myszy, a to był ...Lew. Orion, Bliźnięta, Wielki i Mały Wóz… nie mają dla nas tajemnic.
Magiczna podróż po Wszechświecie trwała zaledwie 45 minut. Może następnym razem wybierzemy się w kosmos w realu. Są chętni?M.Zakrzewska-Walczak
Obchody Święta Niepodległości
POLSKA ZMARTWYCHWSTAŁA – SZKOLNE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY
ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
„Warto się czasem zasłuchać w wiatru granie,
szum gałęzi, listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać w grobów ciszę,
by mowę wieków usłyszeć.”To już setny taki listopad, pełen zadumy, oddawania hołdu bohaterom, zapatrzenia w przeszłość, lecz przede wszystkim okryty biało-czerwoną dumą, radością i patriotyzmem.
Niezwykła rocznica, to i obchody musiały być wyjątkowe. Ich punktem kulminacyjnym była akademia, na którą składał się przegląd istotnych wydarzeń historycznych, które kształtowały naszą tożsamość narodową. Mowa była o Chrzcie Polski i momencie tworzenia się państwowości, poprzez wieki średnie, aż po rozbiory, które na długie 123 lata pozbawiły nas wolności, tak mocno zakorzenionej w polskiej duszy. Zrywy narodowo-wyzwoleńcze kończyły się klęskami, które podsumowują słowa poety, wyrecytowane podczas uroczystości:„Ktokolwiek jesteś bez Ojczyzny
Wstąp tu, gdzie czekam po kryjomu:
W ugornej pustce jałowizny
Będziemy razem nie mieć domu”.Tłem tych rozważań były dźwięki poloneza oraz wspólnie odśpiewana Rota.
I nadszedł rok 1918, tak ważny dla Europy, ale jeszcze ważniejszy dla nas. Polska rodzi się na nowo pod wodzą Marszałka Piłsudskiego. I choć przyjdzie później stoczyć zwycięski bój z bolszewikami, przetrwać niemiecką okupację i sowiecką dominację po II wojnie – dumna Polska nie podda się pomna swej pięknej historii, której nigdy nie musiała się wstydzić. Uczniowie przypomnieli, że należy wsłuchiwać się w ciszę grobów bohaterów, bo:„Kto, tę ciszę raz usłyszał,
Wiele mówi mu ta cisza.
Tam zapisane są przodków marzenia,
Wszystkie tęsknoty, bóle i cierpienia
I słowa trzy, które przez pokolenia szły:
BÓG, HONOR, OJCZYZNA.”Na zakończenie uczestnicy akademii obejrzeli prezentację o współczesnej
Polsce, która dynamicznie się rozwija gospodarczo, technologicznie i intelektualnie oraz jest ważnym członkiem Unii Europejskiej.
O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej” i wraz z 5 milionami z rówieśników z całej Polski odśpiewała, w obecności Pocztu Sztandarowego, Hymn Narodowy.
Obchodom tej wyjątkowej rocznicy towarzyszyły też inne wydarzenia: pisanie patriotycznych wierszy, wykonanie niepodległościowych prac plastycznych, ozdabianie drzwi, na których klasy umieściły życzenia dla Niepodległej, czy oklejanie okien barwami narodowymi.
Ponadto odbył się quiz wiedzy o Polsce dla klas V-III gim. Młodsi uczniowie spotkali się z Dziadkiem (w tej roli wystąpił starszy kolega Jakub), który im i swojej Wnuczce tłumaczył zawiłości naszej historii i wyjaśniał co to jest niepodległość.
Uroczystościom towarzyszył wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Wsłuchując się w słowa „Marszu Pierwszej Brygady”, czy utworu „Białe róże”, nie sposób było nie uronić łzy.
Chwała Bohaterom! Niech żyje Niepodległa!
Setne obchody Odzyskania Niepodległości przygotowały:
-p. Elżbieta Kornatowska
-p. Agata Jaworska – Bębenek
-p. Magdalena Tokarska
-p. Marzenna Rączka
-p. Paulina Hajda
-p. Agnieszka Ostrowska
-p. Katarzyna Ludwikowska
-p. Dorota Tendera.M. Zakrzewska-Walczak
Obchody Święta Niepodległości
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
12 LISTOPADA 2018 r. DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZO-WYCHOWAWCZYCH
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
wraz z wychowawcami, nauczycielem świetlicy, biblioteki i logopedą szkolnym. 22 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego
Uczniowie zgromadzili się w tematycznie udekorowanej sali gimnastycznej. Powitała ich piosenka ,,Chodź poznaj gang słodziaków”.
W skupieniu wysłuchaliśmy opowiadań ,,Zajęczyca Zuzia” oraz ,,Sowa Zosia”, czytanych przez nauczyciela biblioteki oraz uczniów klasy II. Na wstępie wskazywaliśmy zalety głośnego czytania, odczytując je z ułożonych puzzli.
,,Co u Słodziaków”, ,,Hopsasanka”, ,,Zwariowanka”. w zabawach integracyjnych przy akompaniamencie piosenek Następnie dzieci uczestniczyły
Po przerwie wykonywaliśmy pracę plastyczną - maski ulubionych Słodziaków. W tym czasie wysłuchaliśmy opowiadania ,,Marzenie” czytanego przez p. Danutę Stenkę. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Przygotowane maski towarzyszyły nam przez cały dzień.
Agata Jaworska- Bębenek
Małgorzata Krupka- Darmos
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.
WYCIECZKA DO WILANOWA
Z WIZYTĄ U KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO
– KLASY IV NA WYCIECZCE W PAŁACU W WILANOWIEGdzie odniósł swoje największe zwycięstwo król Jan III, jak nazywał się jego ulubiony rumak, co to jest karacena i kto mógł trzymać regiment? - na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedzi zwiedzając okazałą rezydencję jednego z najpotężniejszych władców XVII – wiecznej Europy.
Spacerując po królewskich komnatach, mogliśmy zobaczyć dzieła sztuki upamiętniające Jana III Sobieskiego. Dowiedzieliśmy się z nich jaką bronią posługiwał się król i jego husaria oraz jakiego rodzaju zbroi używał. Zwiedzając Salę Białą, sypialnie króla i królowej, bibliotekę i pałacowe korytarze mogliśmy poczuć się jak barokowi możnowładcy. Przepych, bogate zdobienia, freski i liczne obrazy przyprawiły nas o zawrót głowy. Ponadto poznaliśmy romantyczną historię miłości króla Jana III do królowej Marysieńki i fragmenty listów, które nawet dziś mogą być inspiracją dla zakochanych.
Do Pałacu w Wilanowie musimy kiedyś powrócić. Może wtedy, gdy zakwitną królewskie ogrody…Na niezwykłą podróż w czasie zabrały nas:
- p. Edyta Grusiewicz
- p. Anna Jakubowska
- p. Monika Zakrzewska - WalczakM. Zakrzewska-Walczak
Archiwum Aktualności