Małgorzata Krupka-Darmos
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Małgorzata Krupka-Darmos
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
W dniach 1-3 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wsparli akcję Świątecznej Zbiórki Żywności. Wolontariusze, jak co roku, zbierali artykuły żywnościowe oraz higieniczne w supermarkecie Kaufland. Podczas trzydniowej akcji uzbieraliśmy aż 440,75 kg najbardziej potrzebnych produktów, za co serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Koordynatorem Świątecznej Zbiórki Żywności była p. Agnieszka Ostrowska.
Wolontariusze: Adriana Kocher, Wiktoria Betlińska, Kinga Białkowska, Natalia Wróblewska, Wiktoria Kowalska, Kamila Bieżuńska, Adrian Nesner, Przemysław Borowski, Karolina Ostrowska, Aleksandra Moczulska, Klaudia Pawełczak, Aleksandra Ciesielska, Wiktoria Ziarkowska, Weronika Scharwerk, Oliwia Płomińska, Weronika Gromadka, Kamil Radzikowski, Natalia Strzeszewska, Emilia Walczak, Klaudia Wysocka, Bartek Napierski, Hubert Wronka, Karolina Piskorska,, Oliwia Górecka, Natalia Domańska, Aleksandra Garbulińska, Julita Szpinda, p. Małgorzata Krupka-Darmos, p. Anna Drzazgowska, p. Monika Zakrzewska-Walczak, p. Agnieszka Ostrowska, p. Bartosz Ciecierski, p. Małgorzata Widz oraz p. Aleksandra Gorczyca.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Od listopada 2017 roku nasi uczniowie rozpoczęli ciężką pracę jako Wolontariusze w PCK znajdującym się w Nowym Dworze Mazowieckim. Przez kolejne miesiące pracowaliśmy w magazynie przy wydawaniu żywności, najbardziej potrzebującym mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego i okolicy. Podczas każdej takiej akcji wydawane jest kilka ton żywności, którą trzeba przenieść ręcznie. Pomoc, której udzieliliśmy uświadomiła nam, jak dużo jest osób potrzebujących na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Od stycznia 2018 dalej działamy.
W grudniu 2017 roku uczestniczyliśmy w uroczystej gali PCK w Nowodworskim Ośrodku Kultury, gdzie osobiście podziękował nam za pracę Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża Pan Marian Wasierzyński. Na gali były również wręczenia nagród za turniej warcabowy organizowany przez PCK – niestety w tym roku na rozgrywkach finałowych był bardzo wysoki poziom i nasi uczniowie odpadli w pierwszej rundzie. Na gali wystąpiliśmy w strojach "roboczych", gdyż zaraz po uroczystości ruszaliśmy dalej pomagać, tym razem przy zbiórce żywności organizowanej prze Bank Żywności.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
7 grudnia 2017 r. o godzinie 1800
odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów,
oraz dzień otwarty w godzinach 1800 - 2000
Już Mikołaj grzeje sanie. Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi Święty Dziadek może spełnić.
6 grudzień – Mikołajki! Tego dnia Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty.
Osoby dorosłe również obdarowują swoich bliskich. Często już w noc poprzedzającą Mikołajki, czyli z 5-go na 6-go grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie.
Mikołajki świętowane są na całym świecie. Mikołaj znany, jako St. Nicolaus i od niego wywodzący się Santa Claus - dzieciom w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji i innych krajach przynosi na Mikołajki prezenty, które podrzuca do wywieszanych przy kominku skarpet lub wystawianych bucików.
Historia Świętego Mikołaja sięga III wieku. Mówi się, że 6 grudnia - Mikołajki są uczczeniem pamięci Świętego Mikołaja - biskupa Miry, który swoją postawą zaskarbił sobie ludzkie serca. Legenda głosi, że Święty Mikołaj rozdał swój cały majątek biednym. Na znak dzielenia się z innymi - 6 grudnia jest świętem obdarowywania się prezentami.
Święty Mikołaj czeka na Twój list!!!
Napisz list do Świętego Mikołaja i wyślij go pod adres
Santa Claus' Office
FIN-96930 Napapiiri
Rovaniemi
Finland
„ZIEMIO OJCZYSTA, ZIEMIO JASNA (…)
CODZIENNIE MOCNIEJ W CIEBIE WRASTAM” –
szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
W przededniu 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania wszystkich zwrotek hymnu narodowego (jak na szkołę imienia Józefa Wybickiego przystało).
Patetyczne recytacje wierszy patriotycznych przerwały dociekliwe pytania młodszych uczniów: czym były zabory, kto zniewolił naszą Ojczyznę, co było później? Aby odpowiedzieć na te ważne pytania, gimnazjaliści zainscenizowali bajkę. Była to opowieść o księżniczce Polsce, która została skuta łańcuchami a jej piękne ziemie rozerwały trzy czarne ptaki, uosabiające zaborców. Rosja, Prusy i Austria odebrały pięknej Polsce koronę i wolność na długie 123 lata. Światłe umysły, w obawie przed represjami uciekły, ale w sercach poddanych nigdy nie zginęła polskość i dążenie do wolności. A jej powiew przyniósł architekt uwolnionej z niewoli Polski – marszałek Józef Piłsudski. Opowieść kończy się, jak to w bajkach bywa, szczęśliwym zakończeniem. Kolejne pokolenia zdejmują okowy z wyzwolonej Polski. Lecz czy ta bajka zawiera morał? Oczywiście, że tak - uczy nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, zatem trzeba ją nieustannie strzec i pielęgnować.
Przedstawienie było przeplatane patriotycznymi pieśniani: tymi z czasów walki o niepodległość, jak i współczesnymi rapowanymi rytmami (wiersz powstańca warszawskiego „Dziś idę walczyć, Mamo” w opracowaniu muzycznym i wykonaniu O.S.T.R. & KASTA – polecamy).
Na szczególną uwagę zasługuje także gra aktorska młodych artystów i przejmujące recytacje. Dziękujemy za ciekawą lekcję historii, która dostarczyła nam wzruszenia i poruszyła w nas patriotyczne struny. Ukradkiem ocierane łzy - to najlepsza recenzja tej akademii. Dziękujemy za przypomnienie nam tego, co przed laty wyśpiewała m.in. Maryla Rodowicz:
„Ja, to mam szczęście,
że w tym momencie,
Żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…
Ja, to mam szczęście…”.
Wzruszającą lekcję historii przygotowały:
- p. Hanna Kramarska
- p. Magdalena Tokarska
- p. Elżbieta Cychowska.
M. Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III i oddziału przedszkolnego pt. „Piękna nasza Polska cała”. Spośród 24 zgłoszonych prac pani dyrektor Mariola Zielińska wybrała I, II i III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki z łamigłówkami i pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo gry o Polsce. Prace zostały wywieszone na gazetce szkolnej.
I miejsce – Franciszek Popławski, klasa IIa,
II miejsce – Miłosz Skwarek, klasa IIIb,
III miejsce – Maksymilian Malesa, klasa Ib.
W konkursie wzięli także udział: Mateusz Malesa, Bartosz Russek, Michał Stempka, Zuzanna Zakaszewska, Maja Sosnowska, Nikola Sosnowska, Ignacy Sosnowski, Szymon Sosnowski, Maja Pogorzelska, Emilia Kujawska, Magdalena Burzyńska, Paulina Bogońska, Lena Russek, Patryk Gołębiewski, Oskar Tometczak, Marika Sopyła, Maja Kukulska, Amelia Szulejewska, Karolina Falak, Franciszek Wilczewski, Hanna Krystkiewicz.
Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
„Szaleniec Niepokalanej” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele naszej szkoły w sztuce teatralnej o życiu św. Maksymiliana Kolbego
Uroczystość Wszystkich Świętych to doskonały moment, by na nowo odkryć i zachwycić się Tymi, którzy poprzedzili nas w drodze do Nieba.
Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się wybitnemu franciszkaninowi i męczenikowi z Auschwitz – św. Ojcu Maksymilianowi Kolbe.
Scenografię do spektaklu stanowiły wnętrza modlińskiego kościoła. Nie mogło zabraknąć ponadto skromnej celi zakonnej i drukarni w Niepokalanowie oraz symbolicznego muru z drutem kolczastym oświęcimskiego obozu zagłady.
Spektakl ukazał najważniejsze momenty z życia Świętego. Zobaczyliśmy małego Mundka, który przysparza zmartwień swojej mamie. Ale jednocześnie widzieliśmy w Nim chęć poprawy, szczególnie wtedy, gdy swoje troski powierzał Maryi. Spektakl odnotował najważniejsze wydarzenie z biografii małego Rajmunda – spotkanie z Niepokalaną i wybór dwóch koron: białej symbolizującej czystość i czerwonej- zapowiadającej męczeństwo.
Mogliśmy przyjrzeć się dorastającemu Rajmundowi, w którym dojrzewała decyzja związana z walką o niepodległość. Ostatecznie wybrał walkę, ale nie zbrojną, lecz modlitewną. Wstąpił do franciszkańskiego zakonu i podjął się misji zdobycia świata dla Chrystusa przez Niepokalaną.
Byliśmy świadkami wielu niezwykłych momentów w Jego życiu: spotkania z księciem Druckim – Lubeckim, który podarował zakonowi ziemię oraz poznaliśmy historię cudownie znalezionych pieniędzy. Te cuda pozwoliły Mu na założenie Niepokalanowa.
Przedstawienie podjęło też temat działalności misyjnej Ojca Maksymiliana – podróży do Azji i założenia zakonu w Nagasaki.
Jego wielkie plany: ewangelizacyjne, naukowe i społeczne przerwała wojna i okupacja.
Sztuka pokazuje Jego aresztowania, pobyt na Pawiaku, a w końcu transport do niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz. Tam staje się numerem 16670. Zobaczyliśmy Ojca Maksymiliana, który ciężko pracuje, pociesza i wspiera na duchu współwięźniów - spowiada ich i dzieli się chlebem.
Najbardziej przejmującą sceną był apel obozowy, podczas którego komendant Fritch wskazuje skazańców na śmierć głodową. Wśród wybranych jest zrozpaczony Franciszek Gajowniczek, za którego decyduje się umrzeć nasz Bohater. Grozę potęguje tupot niemieckich butów, okrzyki oprawców, szarpania, a w tle złowrogie Requiem.
Po dwóch tygodniach Niemcy otwierają bunkier głodowy – rozsuwa się mur, wkraczają oprawcy i sprawdzają, kto jeszcze żyje. Zastrzyk z fenolu ostatecznie zadaje śmierć ojcu Maksymilianowi. Niemcy przeciągają ciała ofiar i mur się zamyka. To już koniec? Nie, to dopiero początek historii św. Maksymiliana. Nasz męczennik wkracza do Nieba, gdzie Maryja wkłada Mu na głowę aureolę.
Taki był… taki jest św. Maksymilian Kolbe. Zachwycał i nadal zachwyca piękną, czystą miłością do Boga i bliźniego. Jego męczeńska śmierć to niespotykany przykład heroicznej walki o dobro w czasach, w których zło zdawało się zwyciężać.
Spektakl „Szaleniec Niepokalanej” to przejmujące i wzruszające przypomnienie historii tego Świętego. Poruszająca gra aktorów, kostium (m. in. prawdziwe franciszkańskie habity i repliki mundurów hitlerowskich), muzyka, dbałość o scenografię i rekwizyty – to największe atuty spektaklu. Warto podkreślić fakt, że w obsadzie przedstawienia znaleźli się obok uczniów, także absolwenci i nauczyciele naszej szkoły.
Obsada:
p. Bartosz Ciecierski, ks. Marcin Niesłuchowski, Emilia Trybuch, Miłosz Burzyński, Daniel Zaremba, Magda Borzęcka, Michał Wodyński, Weronika Scharwerk, Marcin Baran, Kamil Radzikowski, Aleksandra Świrszcz, Magdalena Zaremba, Julia Kęcińska, Emilia Kuczyńska, Natalia Wróblewska, Weronika Gromadka, Karol Kowalski, Rafał Wronka.
Aktorów wspomogli:
- p. Dorota Tendera i p. Małgorzata Widz: scenografia, kostiumy, charakteryzacja
- p. Emilia Zielińska: reżyseria, udźwiękowienie
- p. Bartosz Ciecierski, p. Katarzyna Ludwikowska i ks. Marcin Niesłuchowski: kostiumy
- p. Monika Zakrzewska –Walczak: scenariusz, reżyseria.
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
NASZA SZKOŁA ZNA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PAPIEŻU- POLAKU
Jak nazywali małego Karola koledzy z podwórka? Gdzie spędzał wolny czas młody ksiądz Wojtyła? Ile podróży apostolskich odbył Jan Paweł II? – To tylko niektóre z pytań, które usłyszeli uczniowie w trakcie konkursu wiedzy o Papieżu – Polaku. Tradycyjnie, w rocznicę wyboru kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową, nasza szkoła uczciła wybitnego Rodaka. Tym razem, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II. Zmaganiom uczniów przyglądali się: p. Dyrektor Mariola Zielińska i Ksiądz Andrzej Redmer – Proboszcz modlińskiej parafii. Po zaciętej walce, w której liczyła się wiedza i refleks, na podium stanęli:
- w kategorii klas I-III – klasa IIa reprezentowana przez Franciszka Popławskiego
- w kategorii klas IV-VI – klasa VIa pod przewodnictwem Julii Hasiuk i Macieja Goszczyńskiego
- w kategorii klas VII-III gimnazjum – klasa II A na czele z Maksymilianem Kornatowskim i Krystianem Szotem.
Polacy są dumni ze św. Jana Pawła II, deklarują miłość do Niego i zapewniają, że o będą o Nim pamiętać. Uczniowie naszej szkoły udowodnili także to, że znają dokonania i nauczanie tego Wielkiego Papieża.
Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II przygotowali:
- p. Anna Wiórkiewicz
- p. Teresa Wiśniewska
- ks. Marcin Niesłuchowski
- p. Elżbieta Cychowska.
M. Zakrzewska-Walczak
26 października 2017 r. o godzinie 1800 odbędzie się zebranie
z Rodzicami uczniów klas I-VII oraz oddziału przedszkolnego
oraz dzień otwarty w godzinach 1800 -2000
„Nauczyciel dobrze wie, ile w głowie zmieści się…” – Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3
Jak co roku, w tym wyjątkowym dniu, uczniowie naszej szkoły pamiętali o swoich Nauczycielach. Były miłe słowa, podziękowania, kwiaty, uściski, a przede wszystkim okolicznościowa akademia. To wyjątkowe spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Rady Rodziców: p. Izabela Krężlewicz i p. Daniel Taraszkiewicz. Goście złożyli, na ręce p. Dyr. Marioli Zielińskiej, kwiaty i życzenia pełne uznania dla trudnej, odpowiedzialnej, ale też bardzo potrzebnej pracy Nauczycieli. Dużo miłych słów popłynęło też z ust i serc uczniów. Emilka, Zuzia, Michalina i Maja z II a, śpiewająco wychwalały zalety Pedagogów. Dowiedzieliśmy się m. in., że dzięki Wychowawcom nauka staje się „super sprawą” a ich Pani „wie, jak wesoło uczy się”.
Starsi uczniowie, z dozą humoru, wyliczali blaski i cienie pracy Nauczyciela. Bo codzienność Pedagogów to: stosy dokumentów, szkolenia, rady, awanse, a z drugiej strony misja wychowania i wykształcenia młodego pokolenia.
Ilustracją relacji Nauczyciel – Uczeń były fragmenty muzyczne: „Love Story”, „Niepewność” Grechuty, czy „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz.
Bardzo wymowna była także dekoracja. Motyle wylatujące z otwartej księgi mogą być odczytane jako metafora misji pedagogicznej, którą podejmuje każdy Nauczyciel.
- p. Magdalena Tokarska
- p. Paulina Hajda
- p. Małgorzata Krupka – Darmos
- p. Elżbieta Cychowska
Moniika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Słowo miłość – za Wasze troski,
Słowo wdzięczność – za Wasz trud,
Dar to skromny, dar uczniowski,
Wyśpiewany z serc jak z nut.
W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym,
Dniu Edukacji Narodowej
chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia
– dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
wielu sukcesów zawodowych
oraz zadowolenia z nas –UCZNIÓW!
25 września klasy IIa, IIIa i IIIb wybrały się na wycieczkę do parku rozrywki Magiczne Ogrody. Po długiej i wyczerpującej trasie 45-osobowa grupa uczniów pod opieką wychowawców: p. Małgorzaty Krupki-Darmos, p. Urszuli Sosińskiej oraz p. Elżbiety Cychowskiej dotarła na miejsce. Zwiedziliśmy całą magiczną krainę i poznaliśmy jej historię, opowiedzianą przez skrzata Kronikarza. Okazało się, że mieszka tam kilka rodzajów krasnoludów i innych postaci. Odwiedziliśmy Wioskę Bulwiaków, przemierzyliśmy kolejką Kwiatową Dolinę, obserwując urzekające piękno przyrody. Każdy z uczestników wycieczki zaliczył również misje dla odważnych, między innymi wysokości, głębokości czy celności. Musieliśmy pokonać Krasnoludzkie Tunele Głębokości, strzelać do tarczy czy przejść przez linowy most zawieszony kilka metrów nad ziemią. Było też gdzie odpocząć i się zrelaksować, duże wrażenie wywarła na nas karuzela linowa i zjeżdżalnie. Na sam koniec dzieci czekała przeprawa przez Mroczyska i spotkanie ze smokiem, a po całym dniu wrażeń wspólny obiad, by mieć siłę na dalszą drogę. Do domu wróciliśmy w magicznych nastrojach.
Małgorzata Krupka-Darmos
MegaMisja właśnie dotarła do naszej szkoły! Rozpoczynamy wspólną przygodę z edukacją cyfrową. Oznacza to, że przez najbliższe 10 miesięcy dzieci z naszej świetlicy poznają między innymi zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i informacji online, podstawy komunikacji i netykiety, aspekty ochrony prywatności, wskazówki dotyczące tworzenia i prezentowania własnych dzieł w sieci, będą kreatywnie korzystać z nowych technologii i zgodnie współpracować w grupie. Świetliczaki przeniosą się do cyfrowego laboratorium, gdzie czekają na nie pełne przygód misje. Razem z animowanymi bohaterami nauczą się sprawnie poruszać w wirtualnym świecie, by chronić laboratorium przed niesfornym Psotnikiem.
Czeka nas wspaniała przygoda!
Małgorzata Widz
W naszej szkole od 18 do 23 września trwała akcja Eko Strażników. W tym roku zaangażowaliśmy się do pomocy bezdomnym psom i kotom ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonego przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych. Cały tydzień w szkole była prowadzona zbiórka potrzebnych rzeczy na rzecz schroniska - nawet podczas zebrania z rodzicami. Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt oraz wiele pościeli, ręczników, koców. Za wszystkie zebrane rzeczy bardzo dziękujemy. W ramach akcji odbyło się również szkolenie dla nowych Eko Strażników przeprowadzone przez panią Małgorzatę Wójcik z nowodworskiej Straży Miejskiej. Podsumowanie całej akcji odbyło się w sobotę 23 września. Przebrani za koty i psy wyszliśmy w miasto zbierać dodatkowe pieniądze, na rzecz schroniska oraz namawiać ludzi do adopcji czworonogów. Nie obyło się bez problemów technicznych – zepsuł się sprzęt nagłaśniający, ale pomimo trudności i przy wsparciu dobrych ludzi poradziliśmy sobie. Przeszliśmy od Centrum Handlowego HIT przez Mc`Donalda, Park Miejski im. Wybickiego, plac przy Starostwie Powiatowym, NOSiR oraz AGA-MET głównego sponsora Eko Strażników, pan Sebastian Golejewski przywitał nas osobiście oraz przygotował coś słodkiego na dalszą drogę. Mieliśmy możliwość zważyć się całą grupą i ku naszemu zaskoczeniu ważyliśmy 3450 kilogramów. Z firmy AGA-MET posileni wyruszyliśmy w dalszą drogę do schroniska. W schronisku z ogromną radością zostaliśmy przywitani przez pracowników Fundacji oraz czworonogi – wszystkie zaczęły szczekać. Wzięliśmy udział w akcji „dzieci czytają książki psom”. Do akcji warsztat wprowadzający poprowadził pan Tom Justyniarski. Każdy uczeń biorący udział w akcji czytał, przez siebie wybranemu psu książkę. W trakcie czytania psy przestały szczekać, a niektóre wręcz zasypiały – to był niesamowity widok. Całość imprezy osładzały nam ciasta przygotowane przez pracowników schroniska – było pysznie
Bartosz Ciecierski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
W dniu 22.09.2017 roku w klasach I-III szkoły podstawowej odbyły się spotkania w ramach bezpieczeństwa w szkole ze Strażą Miejską. Dzieciom zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły, ale i w samej szkole. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Teraz tylko będą musieli się postarać i zastosować ją w praktyce, co jak widzimy na co dzień w szkole, nie jest dla nich łatwe.
Bartosz Ciecierski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Od czwartku 21.09.2017 roku rozpoczęliśmy zajęcia na basenie z klasą drugą szkoły podstawowej. Zajęcia będą się odbywały cyklicznie w każdy czwartek. Na pierwszych zajęciach dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa na basenie. Pierwsza lekcja była też sprawdzianem, kto już umie trochę pływać, a kto jest pierwszy raz w wodzie.
Przypominamy, na basen dzieci zabierają: czepki, okularki, ręczniki, klapki oraz torebkę na mokre stroje kąpielowe.
Bartosz Ciecierski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
W dniu 17.09.2017 roku dzięki uprzejmości kibiców LEGII WARSZAWA GRUPA NOWODWORSKA, a w szczególności panu Arturowi Trzasce mieliśmy możliwość udziału we wspólnym przeżywaniu meczu Legii Warszawa z Cracovią Kraków. Mecz wygrała Legia 1:0 mimo trudnych warunków pogodowych – lał deszcz. Pomimo deszczu mocno kibicowaliśmy, a z deszczem radziliśmy sobie w różny sposób. Mistrzem w tej konkurencji został Marcin P., który siedział na trybunach w czepku pływackim. Nie obyło się też, jak na prawdziwe kibicowanie przystało, bez kontuzji – Zofia K. przypadkiem została uderzona w twarz. Na całe szczęście skończyło się tylko na rozciętej wardze, a sama poszkodowana została opatrzona przez profesjonalistów. W czasie meczu na stadionie można było brać udział w różnych konkursach z nagrodami. Zrobiliśmy też wspólne grupowe zdjęcie pod pomnikiem legendy polskiej piłki nożnej Kazimierza Deyny, który od 1966 roku do 1978 roku był zawodnikiem Legii Warszawa.
Bartosz Ciecierski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
W dniach 8-10.09.2017 r. Nasi MOPR-owcy wyjechali na warsztaty umiejętności społecznych i komunikacji do Serocka. Przez trzy dni, jak wdać na zdjęciach, oprócz ciężkiej pracy nad sobą, dobrze też się bawili. Poprzez liczne zabawy mieli możliwość odkryć w sobie swoje mocne, jak i słabe strony. MOPR w naszej szkole działa już od 2009 roku, od tego czasu przeżyliśmy wiele fajnych imprez organizowanych w Naszej szkole. Najbliższa zwirowana impreza MOPR-owów już 23.09.2017 r. Tym razem wspólnie z Eko Strażnikami będziemy dobrze się bawić i zbierać potrzebne rzeczy dla schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim.
Bartosz Ciecierski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznm
Powered by aSc EduPage