Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z WIZYTĄ U KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO .
WYCIECZKA DO WILANOWA
„AD MAIORA NATUS SUM – MÓJ KUMPEL ŚW. STAŚ KOSTKA”-
„AD MAIORA NATUS SUM – MÓJ KUMPEL ŚW. STAŚ KOSTKA”
PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI 450 ROCZNICY ŚMIERCI PATRONA DZIECI I MŁODZIEŻY
Jak ciekawie opowiedzieć historię hagiograficzną sprzed pięciu wieków? Czy o świętych można mówić tylko z ogromnym patosem i na kolanach? Niekoniecznie! Aby przybliżyć dziś posągową postać świętego wystarczy: dodać odrobinę humoru, pokazać Go tak po prostu, z Jego wadami i niedoskonałościami, a później zaprosić młodych utalentowanych aktorów, by z pasją o Nim opowiedzieli.
Tak powstał spektakl „Ad maiora natus sum – mój kumpel św. Staś Kostka”. A wszystko zaczyna się od zupełnie zwyczajnej wieczornej rozmowy Mamy z Bartkiem – typowym nastolatkiem, który nie rozstaje się ze smartfonem, ma kłopoty z matematyką i jest utrapieniem szkolnego Pedagoga. Mama zachęca Syna do pójścia na nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki. Bartek nie rozumie archaizmów: cześć, patron, pobożny, cnotliwy i podchodzi do pomysłu Mamy z dużym niezadowoleniem. Zasypia z przekonaniem, że ten Święty to nudziarz i naiwny głupiec, który nie potrafił cieszyć się życiem i wydawać pieniędzy bogatego Ojca.
O poranku Bartek budzi się w zupełnie nowej rzeczywistości: jest w obcym miejscu, jego telefon nie ma zasięgu a jedyna osoba, którą spotyka informuje go, że jest w jakimś Rostkowie. Nieco dziwny Nieznajomy zaprasza go do swojego domu i przedstawia rodzinę, wziętą jakby z renesansowych obrazów. Bartek, uwikłany w historię nieznajomego młodzieńca Stanisława, odbywa podróż do Wiednia, idzie pieszo do Rzymu, poznaje niesfornego Pawła – brata nowego Przyjaciela. Dziwna mowa, staromodne ubrania, konie zamiast samochodów, listy pisane piórem zamiast SMS-ów to wszystko sprawia, że Bartek orientuje się, że odbywa podróż w czasie. Do końca towarzyszy Stasiowi: podczas choroby, ucieczki z Wiednia, gdy przychodzi niepomyślny list od Ojca, gdy zostaje jezuitą, a przede wszystkim w chwili śmierci. A potem….. Bartek budzi się i wszystko okazuje się snem.
Znów Chłopiec jest w swoim łóżku. Ku zaskoczeniu Mamy deklaruje, że z radością pójdzie na nabożeństwo do kościoła i że według niego „ Staś to spoko koleś”. Bartek nawiązuje ze świętym szczególną więź. Stanisław Kostka przestał być dla niego odległą posągową postacią a stał się młodym człowiekiem, który, tak jak on, ma marzenia i ma odwagę je realizować. Bo świętość, to cel dla wszystkich, którzy „do wyższych rzeczy są stworzeni”.M.Zakrzewska-Walczak
WYCIECZKA DO PALMIR
Oddajemy hołd ofiarom niemieckiej okupacji
- klasy II a, II b i III a na wycieczce do
Miejsca Pamięci w PalmirachWpisując się w atmosferę świętowania 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, nawiedziliśmy cmentarz i muzeum w Palmirach. Spacerując w zadumie po cmentarnych alejkach, spoglądaliśmy na nagrobne chrześcijańskie krzyże i żydowskie macewy. Odczytując imiona, nazwiska i wiek pomordowanych, budziły się w nas uczucia niesprawiedliwości i krzywdy dziejowej. Tym bardziej artykułowaliśmy stwierdzenia, że mamy szczęście, bo jesteśmy już kolejnym pokoleniem urodzonym i dorastającym w wolnej Polsce.
Po zapaleniu zniczy i oddaniu hołdu bohaterom, zwiedziliśmy muzeum, w którym poznaliśmy tragiczne losy niektórych ofiar. Z powagą i autentycznym zainteresowaniem przyglądaliśmy się gablotom skrywającym pamiątki, które odkryto podczas ekshumacji. To właśnie na podstawie tych przedmiotów, identyfikowano ciała ofiar masowych egzekucji. Za każdym zdjęciem, dokumentami, papierośnicą, przestrzelonym modlitewnikiem czy okularami, ukrywa się dramat rozstrzelanych i ich rodzin, bezskutecznie czekających na powrót syna, męża czy ojca. Duże wrażenie wywarł na nas krótki film przedstawiający rekonstrukcję egzekucji w Puszczy Kampinoskiej.
Tragiczna historia, której niemym świadkiem były tylko drzewa, potrzebuje naszej pamięci i uhonorowania ofiar. Nasz wyjazd do Palmir był hołdem dla tych, którzy zbyt krótko mogli cieszyć się niepodległością. Bo choć Polska odzyskała wolność w 1918 roku, to po 20 latach musiała stawić opór hitlerowskiemu najeźdźcy. Każde pokolenie ma obowiązek dbać o suwerenność i niepodległość Ojczyzny.
Na niezwykłą lekcję historii i patriotyzmu zabrały nas:
- p. Marzenna Rączka
- p. Małgorzata Krupka – Darmos
- p. Anna Drzazgowska
- p. Monika Zakrzewska – Walczak.M. Zakrzewska-Walczak
POMAGAMY ZWIERZAKOM Z NOWODWORSKIEGO SCHRONISKA
Tradycją naszej szkoły są jesienne akcje zbierania darów na rzecz bezdomnych zwierząt. Połączone siły naszych Uczniów i Przedszkolaków zebrały okazałą ilość karmy, poduszek, koców i kołder.
Psy były zachwycone naszą wizytą. Wesołe merdanie ogonami, mądre psie spojrzenia, radosne ujadanie to niewątpliwie oznaki zwierzęcej wdzięczności.
Ku naszemu zaskoczeniu, grono podopiecznych schroniska, powiększyło się o: dwa osiołki, kucyka, kilka kóz i konia (tak, tak – to nie żart).
Być może za rok zorganizujmy zbiórkę owsa i siana (?!).
Koordynatorkami akcji były: p. Iwona Krowicka i p. Krystyna Grabarczyk.
M. Zakrzewska-Walczak
BohaterON. Włącz historię
Nasza szkoła włączyła się symbolicznie w akcję BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z życiorysami niektórych, żywych świadków wydarzeń historycznych tak ważnych dla Polski i Polaków. Każdy z uczniów mógł napisać kartkę do konkretnego powstańca.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zoorganizować spotkanie „na żywo” z powstańcem.
Bartosz Ciecierski
WARSZTATY nt. PRZEMOCY I AGRESJI
W związku z realizacją programu profilaktyczno-wychowawczego w szkole rozpoczęto warsztaty związane z przemocą i agresją, a także mając na uwadze priorytety Kuratorium Oświaty, warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Warsztaty odbywają się cyklicznie już od kilku lat. Tematyka jest często związana z danym problemem w oddziale klasowym czy też lokalnym. Warsztaty są prowadzony przy udziale zaprzyjaźnionych trenerów z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii z Warszawy.
W tym roku szkolnym, podobnie jak w roku ubiegłym będą zoorganizowane warsztaty dla rodziców. Jedna z klas zgłosiła już taką potrzebę i wszyscy rodzice wyrazili chęć wzięcia w nich udziału.
Bartosz Ciecierski
POMOC POLSKIEMU CZERWONEMU KRZYŻOWI
W tym roku szkolnym Nasi wolontariusze (MOPROWCY) ruszyli z pomocą Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi w magazynach, przy wydawaniu żywności potrzebującym rodzinom. Akcja trwa nieprzerwanie od początku zeszłego roku szkolnego. Przez dwa dni wydano 624 paczki. W przeliczeniu na wagę to jest 1223 kilogramy – robi wrażenie! W przyszłym miesiącu planujemy pobić ten wynik.
Dzięki pracy naszych uczniów oraz opiekunów szkolnego koła PCK na uroczystej jubileuszowej gali Klubów Honorowych Dawców Krwi, która odbyła się w NOK w Nowym Dworze Mazowieckim z okazji 35 lecia Klubu "Telekomunikacja" w Nowym Dworze Mazowieckim oraz 25 lecia Klubu HDK PCK "Kropelka" w Nasielsku został Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża III stopnia odznaczony pan Bartosz Ciecierski.
Podziękowania za trud i pracę z rąk prezesa PCK Mariana Wasierzyńskiego otrzymała również pani Elżbieta Szałkowska.
Gratulujemy Naszym uczniom postawy i mamy nadzieję, że nie przestaną pomagać. Następna akcja 20-21.11.2018 roku – już zapraszamy potrzebujących.Bartosz Ciecierski
WYJAZD NA MECZ LEGII.
W tym roku szkolnym Grupa Nowodworskich Kibiców Legii Warszawa nie zapomniała o najmłodszych kibicach naszego powiatu i zoorganizowała wyjazd na mecz. Akcję wyjazdową poprzedziła zbiórka produktów na rzecz schronisk dla zwierząt z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Pomiechówka. Żywność dla schroniska została przekazana za pośrednictwem kibiców z Nowego Dworu Mazowieckiego. Całą relację z meczu można zobaczyć na:
https://legionisci.com/news/75639_Relacja_z_trybun_Legia_walczaca_do_konca.html
Po przyjeździe na stadion zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod legendą Legii Warszawa, Kaziemierzem Deyną, który grał w stołecznym klubie w latach 1947-1989. W przerwie meczu mogliśmy skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych dla dziecie oraz obejrzeć profesjonalny występ cheerleaderek. Dziękujemy za wyjazd na mecz SKLW oraz Żylecie za możliwość kibicowania najlepszemu klubowi w Polsce.Bartosz Ciecierski
DZIEŃ PAPIESKI
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2018 r. DZIEŃ PAPIESKI.
BLASK ŚWIĘTOŚCI – SZKOLNE OBCHODY 40. ROCZNICY WYBORU ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
NA STOLICĘ PIOTROWĄ
Spuścizna św. Jana Pawła II to niewyczerpane źródło inspiracji, także dla młodego pokolenia. Ojciec Święty uczył jak pięknie żyć, otwierał serca ludzi na Boga i bliźnich. Był i nadal jest Przewodnikiem, Nauczycielem, a przede wszystkim Świadkiem Chrystusa. Często, wspominając fenomen św. Jana Pawła II, mówi się o promieniowaniu świętości.
Podczas uroczystego apelu, mieliśmy okazję przekonać się jak mocno Jego nauczanie i sposób patrzenia na drugiego człowieka, jest nam bliskie. Nasi koledzy i koleżanki, odgrywając scenki z życia Ojca Świętego, ilustrowali znane anegdoty z Jego życia. Wszystkie pokazywały poczucie humoru i dystans do siebie, jakim odznaczał się kardynał Wojtyła, a później papież Jan Paweł II.
„Nie lękajcie się...” to słowa, które dziś odbierane są jak motto tego wybitnego pontyfikatu. Przypomniały nam to wiersze, wzruszająco recytowane przez młodych artystów. Nie zabrakło też wspólnych tańców i odśpiewania „Barki”, która już na zawsze pozostanie pieśnią Jana Pawła II.
Oby postać naszego wielkiego Rodaka była wzorem i inspiracją dla kolejnego pokolenia młodych Polaków.O życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II pięknie opowiedziała nam grupa teatralna „Damy radę”, pod kierunkiem:
- ks. Sławomira Ambroziaka
- p. Marty Lewandowskiej
- p. Anny Drzazgowskiej.M. Zakrzewska-Walczak
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2018 r. Dzień Nauczyciela w naszj szkole.
„Ty jesteś naszym Wzorem, Obrońcą i Mentorem...”- obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole.
14 października to szczególna data w kalendarzu każdego Nauczyciela. To dzień, w którym codzienna rzeczywistość szkolna ustępuje miejsca atmosferze radosnego święta. Wdzięczni Uczniowie składają swoim Nauczycielom życzenia, wyrażają wdzięczność i obiecują, że będą Im dostarczać wyłącznie powodu do dumy i zadowolenia.
W tym dniu może wydarzyć się wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Na przykład może nastąpić niespodziewana zamiana miejsc. Co mogłoby się wydarzyć gdyby Nauczyciele stali się Uczniami? Niemożliwe? Nie w naszej szkole! Tylko u nas, Zuzia z Vb wcieliła się w wymagającą Panią Profesor, a Nauczyciele w krnąbrnych wychowanków. Nie dość, że p. Kasia, p. Ania, p. Małgosia i i p. Bartek spóźnili się na lekcję, to jeszcze byli nieprzygotowani. Na pytanie Profesor Zuzi: „Dlaczego nie odrobili pracy domowej?”, p. Kasia z rozbrajającą szczerością odpowiedziała, że nie miała czasu. Przecież musiała obejrzeć popołudniowy blok programów paradokumentalnych, a wieczorem ulubione show o modelkach. Niesforni Uczniowie szturchali się, prowadzili pogaduszki a w czasie kartkówki ściągali od siebie. Prym wiódł p. Bartek – największe utrapienie Profesor Zuzi. Za karę zostali wezwani do szkoły Jego Rodzice. Czeka Ich mało przyjemna rozmowa ze szkolnym Pedagogiem.
Po tej szczególnej lekcji, Uczniowie rzucili Nauczycielom wyzwanie, którym był udział w turnieju „Siedmiu Wspaniałych”. Uczestnicy usłyszeli pytania z różnych dziedzin, m. in. zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi historii szkoły. Po zaciętej walce, z niewielką przewagą, wygrali Nauczyciele. Były nagrody, fanfary, uściski dłoni oraz duuuużo zabawy.
Gdyby tak Nauczyciele mogli pozwolić sobie częściej na uczniowską beztroskę…
Ten niezwykły dzień, wraz z Samorządem Uczniowskim, przygotowali:
- p. Edyta Grusiewicz
- p. Dariusz Kłosowski
- p. Małgorzata Widz.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Drodzy Pedagodzy!
W życiu ucznia ważne jest to, aby znalazł się ktoś,
kto pokaże mu „drogę do gwiazd”…
nawet, gdyby miały one świecić tylko przez chwilę…
codziennego dnia szkolnego, za wysiłek, jaki wkładacie
w naszą naukę i wychowanie,
za wyrozumiałość dla naszych dziecinnych wybryków.
- aktywnych, chętnych do pracy uczniów,
-wyrozumiałych i właściwie pojmujących Wasz wysiłek i poświęcenie rodziców,
-sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.
Niech codzienność nie oddala waszych marzeń.
Samorząd Uczniowski
WYCIECZKA DO TEATRU SABAT
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2018 r. Wycieczka do Teatru Sabat.
Roztańczona i rozśpiewana baśń o Alladynie – uczniowie klas II i III na spektaklu w Teatrze Sabat
Magiczny świat musicalu rozpostarł przed nami swój czar na deskach warszawskiego Teatru Sabat. Daliśmy się porwać urokowi baśniowej opowieści o niesfornym chłopcu Alladynie, który, ku utrapieniu swojej Mamy, nie chciał się uczyć ani pracować. Dał się zwieść podstępnemu Czarnoksiężnikowi i chęci bycia bogatym, lecz ostatecznie zwyciężyło jego dobre serce i miłość do pięknej Jasminy. Element komiczny wniósł na scenę uroczy Dżin i interesowny Ojciec Jasminy.
Spektakl, w iście bollywoodzkim stylu, zachwycił nas tańcem, śpiewem, kostiumami a także wykorzystaniem świateł i laserów. Utalentowanych aktorów musicalowych reżyserowała Renata Pałys, znana szerszej publiczności z roli Heleny Paździoch z serialu komediowego „Świat według Kiepskich”.
Po tej dawce sztuki, przyszedł czas na spacer alejkami Ogrodu Saskiego w niezwykłej jesiennej scenografii. Piękna, słoneczna aura sprzyjała odwiedzeniu Grobu Nieznanego Żołnierza i zobaczeniu Pomnika Smoleńskiego. Finałem naszej wycieczki była rekreacja na placu zabaw w Ogrodzie Saskim.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego szkolnego wyjazdu. Jego kierunek jest na razie dla nas tajemnicą…
W wyprawie do Warszawy towarzyszyły nam: p. Marzenna Rączka, p. Anna Drzazgowska, p. Małgorzata Krupka – Darmos, p. Monika Zakrzewska – Walczak.
M. Zakrzewska-Walczak
KONCERT INSTRUMENTÓW PERKUSYJNYCH
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2018 r. Koncert instrumentów perkusyjnych.
Sentymentalnie i rockowo; etnicznie i nowocześnie – niezwykły koncert
instrumentów perkusyjnych w naszej szkole
Biuro koncertowe Wirtuoz zabrało nas w muzyczną podróż po nieoczywistych brzmieniach instrumentów perkusyjnych. Artyści pokazali nam, że perkusja nie jedno ma imię. Jest to największa, licząca około 4,5 tysiąca, rodzina instrumentów, których różnorodność, pochodzenie, a przede wszystkim brzmienie może przyprawić o zawrót głowy. Muzycy uderzali, potrząsali i pocierali tak egzotycznymi instrumentami, jak :flet glissandowy, bat, kij deszczowy, dzwonek wietrzny, fleksator, shaker, czy pudełko akustyczne. My też mieliśmy swój wkład w tworzenie muzyki: wyklaskiwaliśmy rytm i próbowaliśmy wydobywać dźwięki z dzwonka krowiego (naprawdę istnieje taki instrument!), marakasów, czy grzechotek.Nasi Goście pokazali nam też nieograniczone możliwości elektronicznych instrumentów perkusyjnych. Na malletCat’cie wyczarowywali dźwięki kroków, otwieranych drzwi, pisku opon, czy stłuczki. Obok perkusji elektronicznej, jest to instrument wykorzystywany do tworzenia muzyki filmowej i teatralnej.
Wykłady o możliwościach perkusji, były przeplatane wykonaniem różnych utworów zaaranżowanych na instrumenty perkusyjne. Usłyszeliśmy ścieżkę dźwiękową z kreskówek „Auta” i „Król Lew” oraz hity filmowe z „Gwiezdnych Wojen” i musicalu „Mamma Mia!”, a także dzieła klasyczne: „Marsz turecki” W. A. Mozarta, czy „Taniec z Szablami” z baletu „Gajane” A. Chaczaturiana.
To była niezwykła uczta dla ucha. Zaserwowano nam tak różne dania muzyczne jak: muzyka etniczna, klasyczna, filmowa, aż po muzykę współczesną. Udany koncert powinien skończyć się niedosytem. Tak było w tym przypadku – mamy ochotę na poznawanie nowych smaków i doznań muzycznych.
M. Zakrzewska-Walczak
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
„Witaj Szkoło – przyjmij nas radośnie, miło i wesoło” – ślubowanie klas pierwszych
5 października, w obecności Pani Dyrektor Marioli Zielińskiej, Pani Wice – Dyrektor Anny Sykus, szacownych Gości, Nauczycieli i Rodziców, uczniowie klas pierwszych złożyli przyrzeczenie na Sztandar Szkoły i zostali pasowani na Ucznia.
W imieniu społeczności uczniowskiej, Pola z klasy VIIIa, przyjmując do grona braci uczniowskiej, przypomniała Pierwszakom o obowiązkach i powinnościach szkolnych. Zapewniła o gotowości niesienia pomocy ze strony starszych kolegów i koleżanek oraz życzyła powodzenia na drodze kariery szkolnej.
W części artystycznej, mali artyści śpiewająco zapewniali, że „pokażą, co mogą Pierwszaki”. Uroczo deklarowali, że szkoła, to dla Nich nowa przygoda. Mówili o swoich atutach, o tym co już wiedzą i czego mają zamiar się nauczyć. Podkreślali też znaczenie kształtowania się relacji przyjacielskich i wzajemnej pomocy.
Pani Dyrektor była pod wrażeniem występu, talentów wokalnych i recytatorskich swoich małych Uczniów. Po ceremonii pasowania, życzyła im wysokich ocen, dobrego samopoczucia i nawiązywania trwałych przyjaźni. Pani Dyrektor gratulowała Rodzicom pociech i wyraziła przekonanie, że mogą być dumni ze swoich dzieci.
Pan Burmistrz Jacek Kowalski zapytał urocze grono o to, czy lubią swoje Panie. Po głośnym zapewnieniu, że „tak”, życzył Pierwszakom, by zachowywały swój entuzjazm i zapał do pracy. Występem dzieci zachwycał się też Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Bisialski. Natomiast Wice – Dyrektor Pani Anna Sykus, w imieniu Nauczycieli naszego przedszkola, złożyła uczniom życzenia samych sukcesów i gratulowała tego, że stali się Uczniami.
Uroczystość zakończyło wręczenie Dyplomów Pasowania. Z kolei starsi koledzy z klas II przygotowali upominki w postaci własnoręcznie wykonanych zakładek. Elementem scenografii był napis: „Ślubujemy, że nie zawiedziemy”. Pierwszoklasiści – trzymamy Was za słowo.
Do uroczystości, uczniów klas I, przygotowały dumne Wychowawczynie:
- p. Marta Lewandowska
- p. Urszula Sosińska.
M. Zakrzewska-Walczak
MIŚ KAZEK W NASZEJ SZKOLE
W szkole odwiedził Nas kolejny raz Miś KAZEK. Dumny miś, który podbił serca warszawiaków i nie tylko! Kazek to niedźwiedź z klasą, dumny reprezentant Stolicy, ulubieniec najmłodszych fanów, bardzo szanowany przez starszych.
KAZEK zapraszał uczniów najmłodszych klas do zapisów do piłkarskiej szkoły techniki Legii Warszawa. Zapisy prowadzi trener pod numerem 668153898. Więcej informacji udziela trener pod w/w numerem telefonu.B. Ciecierski
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 3 września o godz. 1000
o godzinie 900 odbędzie się Msza Święta
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
– klasy III PG 21.06.2018 r. (czwartek) godz. 17:00
22.06.2018 r. (piątek)
- klasy I-III i oddział przedszkolny SP godz. 9:30
- klasy IV – VII SP i klasy II PG godz. 11:00
WE CAN SING
Ich Twarz Brzmi Znajomo, czyli 8 edycja szkolnego konkursu „We Can Sing”
Koniec roku szkolnego to już tradycyjnie czas na fantastyczną muzyczną zabawę . Tym razem konkurs „We Can Sing” przybrał formę popularnego telewizyjnego show. Finaliści, nie tylko śpiewali, ale również wyglądali jak swoi idole. Zmiana płci, koloru skóry, czy wieku – nie stanowiła żadnego problemu.
Gościem specjalnym wielkiego finału była aktorka i wokalistka, absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego w Gdyni – p. Arleta Lemańska, która zasiadła w jury. O sprawiedliwy werdykt zadbały też: rozśpiewana p. Dyr. Mariola Zielińska, Nauczyciel do zadań specjalnych – p. Marzenna Rączka, rozstrzygająca wszelkie spory – p. Psycholog Justyna Kowalczyk.
Jury stanęło przed niemal niewykonalnym zadaniem – bo jak wybrać zwycięzcę spośród 10 wyjątkowych, uzdolnionych młodych artystów, którzy do złudzenia przypominali gwiazdy, w których się wcielali?
Serca publiczności i jury skradli:
- rockowy, ceniący męskie granie i nieskomplikowaną miłość („Ordinary Love”) -Sotiris Sotiriou, czyli Bono z U2
-posągowa, pytająca o kolory naszego życia („Color of Your Life”) – Weronika Waniek, która wyglądała i prezentowała się jak Michał Szpak
- śpiewająca jak słowik Ala Żebrowska, która dała niezły pokaz („The Show”) w roli Lenki
- wyglądająca jak milion dolarów Karolina Ostrowska, która jak niegdyś Madonna, zastanawiała się czy być materialistką („Material Girl”), czy romantyczką.
Wyróżnieni zostali:
- łamacz niewieścich serc o powłóczystym spojrzeniu, który aksamitnym głosem „beztrosko szeptał” („Carelles Whisper”) – Adrian Oporski, czyli George Micheal
-Patryk Rama, który w roli Katy Perry (tak, tak… w roli kobiecej – brawo za odwagę), zastanawiał (-a) się, co wybrać: gorące, czy zimne („Hot’n Cold”) i doprowadził (-a) do ucieczki pana młodego sprzed ołtarza
- tańcząca i śpiewająca jak młody Michael Jackson – Natasza Ciuchta, która przypomniała nam przebój The Jacksons 5 „Want You Back”.
Decyzją jury na podium znaleźli się:
I miejsce – tajemnicza, skryta pod bujną blond czupryną – Maja Bziuk, która jako Sia nie nabrała się na tanie emocje („Cheap Thrills”). Występ Mai pięknie dopełnił dojrzały i przejmujący taniec Wiktorii Ziarkowskiej.
II miejsce – ugryziona przez wampira fanka musicali – Emilia Walczak, która w roli Sary (musical „Taniec Wampirów”), przeżyła „całkowite zaćmienie serca” („Total Eclipse of the Heart”)
III miejsce – delikatna, eteryczna i subtelna – Nadia Ciuchta, która wraz z Miley Cyrus, zabrała nas na egzotyczną wyspę („Malibu”).
Światła zgasły, artyści zdjęli kostiumy i zmyli makijaże. Brawa umilkły. Ale w nas pozostaną na długo fantastyczne muzyczne doznania i podziw dla utalentowanych artystów. Korzystając z tytułu jednej z finałowych piosenek, chciałoby się powiedzieć „Want You Back”.
Cudowne, artystyczne show przygotowali:
- p. Anna Wiórkiewicz – przygotowanie wokalne i aktorskie, kostiumy, prowadzenie konkursu
- p. Dorota Tendera – przygotowanie wokalne i aktorskie, kostiumy, obsługa medialna
- p. Małgorzata Widz – scenografia, charakteryzacja, fryzury
- p. Dariusz Kłosowski – nagłośnienie, światła.
M. Zakrzewska-Walczak
LATO W MIEŚCIE
Archiwum Aktualności