Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Z nauką jest jak z wiosłowaniem pod prąd.
  Skoro tylko zaprzestaniesz pracy,
  zaraz spycha Cię do tyłu.
               Benjamin Britten
  
  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  
  Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty
  składamy życzenia wytrwałości, wielu sukcesów
  oraz satysfakcji z pracy zawodowej,
  a także powodzenia w wypełnianiu trudnych
  i ważnych obowiązków społecznych.
                 Społeczność Szkolna

   

 • Organizacja pracy w dniu 14 października 2019r.

  Organizacja pracy w dniu 14 października 2019r.

  W związku ze Świętem Edukacji Narodowej, w poniedziałek 14 października uczniowie przychodzą do szkoły bez teczek w strojach galowych na godzinę 9:00.

  Program:

  9:00 spotkanie z wychowawcą

  10:00 uroczysta akademia w sali gimnastycznej

  12:00 obiad

 • Ogłoszenie

 • Wizyta w ogrodzie botanicznym w Powsinie

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w ogrodzie botanicznym w Powsinie.

  Ogród Botaniczny to doskonałe miejsce na lekcję biologii w pigułce. Po taką lekcję wybrały się tam klasy siódme. Była to przede wszystkim lekcja botaniki na temat „Bioróżnorodność roślin”.

  W ciągu trzech godzin poznaliśmy rośliny od najmniejszych mikroskopijnych po największe – drzewa mamutowce, które wysokością dorównują Pałacowi Kultury.

  W czasie spaceru po ogrodzie poznaliśmy nie tylko najważniejsze gatunki drzew rosnących w Polsce, ale także na chwilę znaleźliśmy się wśród roślinności Tatr.

  W cieplarni poczuliśmy się jak na wycieczce w strefie tropikalnej. Piękne okazy kaktusów, agaw, owocujące cytryny cieszą swoim urokiem niezależnie od pory roku.

  Część zajęć poświęcona była na pracę z mikroskopem. Staliśmy się naukowcami i odkrywaliśmy życie w kropli wody. Przygotowując preparaty z elementów roślin napotkaliśmy mikroskopijne zwierzęta. Udało nam się zaobserwować ich czynności życiowe. Rozwielitka pałaszowała właśnie posiłek, a wirczyki dopiero poszukiwały pokarmu dla siebie. Trudno uwierzyć że tyle życia mieści się w małej kropelce wody.

  Polecamy wszystkim  Ogród Botaniczny w Powsinie. Niezależnie od pory roku zawsze jest tam pięknie i ciekawie.

 • Zebranie z Rodzicami

  Zebranie z Rodzicami

  12 września 2019 r. o godz. 18.00

  odbędzie się zebranie z Rodzicami

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

   

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2 września o godz. 900

  o godzinie 800 odbędzie się Msza Święta

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

   18.06.2019 r. (wtorek) 

  – klasy III gimnazjalne godz. 1700 

   

  19.06.2019 r. (środa)

  -  klasy I-III i oddział przedszkolny SP godz. 900

  - klasy IV – VII SP  godz. 1030

  -klasy VIII SP godz. 1700

 • Podsumowanie akcji zbiórki makulatury w szkole.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podsumowanie akcji zbiórki makulatury w szkole. .

  Udało się zebrać prawie 12 ton książek i kartonów. Pracy było bardzo dużo, ale było warto. Uratowaliśmy ponad 100 drzew!
  Za zebrane fundusze, po odliczeniu kosztów związanych z pakowaniem makulatury uzyskaliśmy kwotę 2400 złotych. Za te pieniądze zostały zakupione dla wszystkich dzieci dwa stoły do gry w piłkarzyki oraz jeden stół do cymbergaja. Jak widać na zdjęciach cieszą się ogromną popularnością w czasie przerw. Dodatkową nagrodą dla klasy za największą ilość oddanej makulatury było wyjście na pizze. Wygrała klasa Pan Anny Drzazgowskiej i pod koniec roku szkolnego udaliśmy się z klasą na obiecaną pizze. 
  W konkursie wojewódzkim do którego zgłosiliśmy szkołę udało się Nam zająć czwarte miejsce i otrzymaliśmy dyplom. 
  Mimo wszystko było warto i mam nadzieję, że po wakacjach nabierzemy sił i ponownie spróbujemy powalczyć o miejsce pierwsze. 

  Bartosz Ciecierski

 • Współpraca z PCK

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Współpraca z PCK.

  W miesiącu czerwcu zakończyliśmy na ten rok szkolny współpracę z PCK. W roku szkolnym 2018/2019 dziesięciokrotnie pomagaliśmy w magazynie spędzając tam łącznie ponad 40 godzin. W tym czasie wydaliśmy kilkaset ton produktów dla potrzebujących ludzi z okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Był to dobrze i wesoło spędzony czas pomimo ciężkiej pracy. Uczniowie pomagający zostali nagrodzeni w okresie Świątecznym upominkami rzeczowymi, a na koniec roku szkolnego otrzymali podziękowania od Pana Mariana Wasierzyńskiego prezesa PCK. Uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych dzięki tej pomocy otrzymali dodatkowe trzy punkty, tak bardzo potrzebne w rekrutacji do dalszych szkół ponadpodstawowych, czy ponadgimnazjalnych. 
  W wakacje chyba wszyscy, którzy pomagali będą wspominać pyszne kanapki serwowane przez Panią Marię w czasie przerwy w magazynie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym współpraca będzie nadal możliwa dzięki chęciom naszych uczniów. 

  Bartosz Ciecierski

 • Warsztaty profilaktyczne w naszej szkole

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty profilaktyczne w naszej szkole.

  W miesiącu maju i czerwcu na terenie naszej szkoły zostały przeprowadzone liczne warsztaty profilaktyczne z karesu bezpieczeństwa w sieci jaki i bezpiecznych i ryzykownych zachowań wśród dzieci i młodzieży. W klasach młodszych poruszano tematykę pomocy i integracji, a w klasach starszych omawiano strategię pracy w zespole pod kątem dalszej drogi kształcenia i wyboru szkoły ponadpodstawowej. W czasie zajęć dzieci miały możliwość pracy w grupach, przekonali się, że dziewczyny nie gryzą, a i z chłopcami też da się wykonać zadanie. Dzieci prezentowały swoje spostrzeżenia i każdy miał możliwość wypowiedzenia swojego zdania na dany temat. W czasie warsztatów prócz tematu przewodniego były liczne zabawy, które dzieci mogą wykorzystać na przerwach lub lekcjach z wychowawcą. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym też znajdzie się czas na wspólne spotkania. 

  Bartosz Ciecierski

 • Szkolny biwak

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny biwak.

  Szkolny biwak

  W dniach 31 maja – 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa IIIa zorganizowała w szkole biwak. Uczniowie przyszli do szkoły w piątek na godz. 18.00 i zostali do soboty do godz. 9.00. Opiekę nad grupą dzieci sprawowały panie Małgorzata Krupka-Darmos i Aleksandra Gorczyca, które zapewniały uczestnikom różne formy spędzania czasu, by uatrakcyjnić im pobyt w szkole.

  Na początek uczniowie, korzystając z pięknej pogody, mogli bawić się na kompleksie boisk i placu zabaw. Na zmęczonych dużą dawką aktywności fizycznej uczniów czekała wyjątkowa kolacja – zestawy Happy Meal,  a później klasowy turniej w dwa ognie.

  Zanim udaliśmy się spać, musieliśmy salę lekcyjną przemienić w sypialnię. W tym celu przynieśliśmy materace, aby każdy mógł wygodnie przespać noc. Zanim jednak udaliśmy się na spoczynek, spędziliśmy miło czas grając w gry i oglądając bajki na rzutniku, ale nie tym nowoczesnym, tylko takim, z jakiego korzystali kiedyś rodzice.

  W sobotę rano dzień rozpoczęliśmy od zdrowego śniadania – płatków z mlekiem, by mieć siłę na następne przygody.  Po posiłku musieliśmy przywrócić naszej klasie poprzedni wygląd, a potem dzieci mogły skorzystać jeszcze z ostatnich chwil zabawy. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, za dzielną postawę podczas szkolnego biwaku oraz życzenia i prezent z okazji Dnia Dziecka, a potem wraz z rodzicami udał się do domu. Biwak to jak zawsze niezapomniane wrażenia, tak było i tym razem.

  Małgorzata Krupka-Darmos

   

 • Bezpieczne wakacje

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczne wakacje.

  Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się w ciągu roku szkolnego do spędzenia bezpiecznych wakacji.

  Uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach Kampanii „Dobrze Cię widzieć”.

  Klasa IVa i Vb po zdobyciu wiedzy z zakresu BRD, zdali egzamin praktyczny na pierwsze swoje prawo jazdy – kartę rowerową.

  Reprezentacja szkoły w składzie:

  1. Zuzanna Skierś Vb
  2. Adam Jakubowski IVa
  3. Szymon Jakubowski IVa

  brała udział w Powiatowym Konkursie „Bezpiecznie na rowerze” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5, Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.

  Drużynowo zajęliśmy III miejsce, przywożąc puchar do naszej szkolnej kolekcji.

  Dzieciaki! Wakacje tuż, tuż – pamiętajcie o swoim i innych bezpieczeństwie.

   

   

  Marzenna Rączka

  Anna Drzazgowska

 • Dzień Dziecka w naszej szkole.

  SŁONECZNIE, AKTYWNIE I Z UŚMIECHEM – OBCHODY DNIA DZIECKA

  W NASZEJ SZKOLE
      
      Piotruś Pan nigdy nie przestał być dzieckiem. My, mimo upływu lat, także pielęgnujemy w sobie dziecięcą radość, beztroskę i uśmiech. Dlatego, możemy zaryzykować stwierdzenie, że Dzień Dziecka to święto każdego z nas. Nieważne, czy masz kilka, kilkanaście, czy nieco więcej lat… nadal możesz czuć w sobie dziecięcą ciekawość świata i chęć do zabawy.
      Tak właśnie, bawili się wszyscy uczestnicy szkolnego festynu. Wśród wielu, wielu atrakcji zainteresowaniem cieszyło się: tworzenie obrazów na folii, ogrodowe warcaby, mega bańki mydlane, malowanie buziek, różne konkurencje sportowe. Wielu z nas poderwało się do tańca w rytm gorących, letnich hitów. Dopełnieniem atrakcji była, cisząca się oooogromnym zainteresowaniem, wata cukrowa i kiełbaska z grilla.
      Prawda, że fajnie jest być dzieckiem?

  M. Zakrzewska-Walczak

 • Wycieczka szlakiem piastowskim.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka szlakiem piastowskim..

   

  JAK POWSTAWAŁO PAŃSTWO POLSKIE?
   - klasy: III a, IV a, IV b na wycieczce szlakiem piastowskim w Kruszwicy, Gnieźnie i Biskupinie

      Czy sól musi być biała? Jakim władcą był Mieszko I ? Czym zajmowali się prasłowianie 2700 lat temu?                                                 To tylko niektóre pytania, na które znaleźliśmy odpowiedzi podążając szlakiem piastowskim. Dwudniowy pobyt poza domem – to już nie lada atrakcja. A jeśli dodamy do tego wędrówkę w głąb  ziemi i podróż w czasie 20 wieków wstecz- mamy pewność, że przeżyjemy niezwykłą przygodę.

  Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w Kopalni Soli Kłodawa. Górnicza winda, z prędkością 6 m/s, zabrała nas w głąb wyrobisk powstałych po wydobyciu soli. Mieliśmy okazję odbyć dwugodzinną wędrówkę korytarzami kopalnianymi, w czasie której natknęliśmy się na tajemną komnatę hrabiego Draculi (wyglądał całkiem świeżo – to dowód na konserwujące właściwości soli). Innym zaskoczeniem był fakt, że w Kłodawie, oprócz ogromnych złożyli soli białej i różowej, można też spotkać rzadziej spotykane skały solne w kolorze niebieskim i zielonym.

  Po powrocie na powierzchnię ziemi, dotarliśmy do Kruszwicy – urokliwego miasteczka na szlaku piastowskim. Po zwiedzeniu kolegiaty św. Piotra i Pawła odbyliśmy wspinaczkę na przeszło 30 – metrową Mysią Wieżę oraz płynęliśmy statkiem po jeziorze Gopło.

  Drugi dzień obfitował w atrakcje historyczne. Ogromne wrażenie zrobiła na nas górująca na Wzgórzu Lecha Katedra Gnieźnieńska z bezcenną (pod względem materialnym, religijnym i historycznym) konfesją św. Wojciecha. Dzieje tego świętego, a zarazem jednego z patronów Polski, poznaliśmy przyglądając się słynnym Drzwiom Gnieźnieńskim.

  Uzupełnieniem wiedzy o pierwszych władcach Polski była wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego, z bogatą ekspozycja kopii średniowiecznych dokumentów, insygniów władzy królewskiej i biskupiej oraz przedmiotów codziennego użytku.

  Ostatnim punktem wyprawy było zwiedzanie prasłowiańskiej osady w Biskupinie. Zrekonstruowane chaty oraz autentyczne przedmioty odnalezione podczas prac archeologicznych, przeniosły nas w czasie do momentu, gdy tereny te zamieszkiwały pierwotne ludy słowiańskie.

   Piękna pogoda, profesjonalna opieka przewodników i doskonały nastrój uczestników – to tylko dodatkowe atuty naszego wyjazdu. Być może za rok zdecydujemy się na wyjazd 3 – dniowy?… A nasza piękna ojczyzna tylko zachęca do odkrywania jej kolejnych zakątków.

  M. Zakrzewska-Walczak

 • Igrzyska Szkół Podstawowych

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Igrzyska Szkół Podstawowych .

  II miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych

  21 maja w hali sportowej NOSiR odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół, które zmagały się w 6 konkurencjach:

  1. Tor przeszkód.
  2. Bieg z przekazywaniem piłki.
  3. Sztafeta po obwodzie koła.
  4. Wyścig raków.
  5. Rzut w dal piłeczką pingpongową.
  6. Wyścig rydwanów.

  Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Krupki-Darmos oraz p. Aleksandry Gorczycy zdobyli II miejsce. Drużyna zaprezentowała się znakomicie!!! Niewątpliwie swój duży udział w sukces zawodników odegrali nasi mali kibicie,  którzy z niesamowitą siłą zagrzewali do walki swoich kolegów i swoje koleżanki.

  Zgodnie z tradycją każda ze szkół przygotowała występ artystyczny. W tym roku, dzięki współpracy i zaangażowaniu p. Marzenny Rączki oraz p. Anny Drzazgowskiej, uczniowie klasy IIa i IIb wykonali układ choreograficzny do piosenki „Leśne duszki”. Zielone stroje tancerzy idealnie współgrały z ubiorem zawodników naszej szkoły.

  Naszą zwycięską drużynę reprezentowali:

  1. Zuzanna Zakaszewska
  2. Antonina Mieszkowska
  3. Nikola Sosnowska
  4. Maja Pogorzelska
  5. Antonina Fijałkowska
  6. Aleksandra Ślubowska
  7. Antonina Marszał
  8. Angelika Prus
  9. Nicola Szpalerska
  10. Gabriela Anuszkiewicz
  11. Tymon Stolarski
  12. Mateusz Biernacki
  13. Patryk Kurpiewski
  14. Marcel Bysiek
  15. Damian Korszeń
  16. Rafał Michelis
  17. Franciszek Popławski
  18. Serafin Brzozowski
  19. Damian Scharwerk
  20. Szymon Sosnowski

   

  Wyniki:

  I miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1

  II miejsce: Zespół Szkolno -  Przedszkolny nr 3

  III miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4

  IV miejsce: Szkoła Podstawowa im. A. Einsteina

  V miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1

  Anna Drzazgowska

  Marzenna Rączka

 • Obchody Dnia Ziemi

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody Dnia Ziemi.

                     „Hałas szkodzi, cisza łagodzi” - szkolne obchody Dnia Ziemi.

   

       W dzisiejszym hałaśliwym świecie, zapomnieliśmy już jak przyjemna i kojąca jest cisza. Zbyt duże natężenie dźwięków nie tylko osłabia, a nawet uszkadza narząd słuchu, ale także ma negatywny wpływ na układ nerwowy i zaburza pracę mózgu. Przed tymi zagrożeniami ostrzegały nas uczennice III klasy gimnazjum, które przygotowały prezentację pt. „Hałas i jego wpływ na zdrowie człowieka”.

       Duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z kadrą Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej Modlin. Pracownicy dokonali pomiaru natężenia hałasu w różnych sytuacjach szkolnych: podczas przerwy oraz w trakcie spotkania w sali gimnastycznej. Wyniki doświadczenia były niepokojące: nasz słuch jest codziennie narażany na zdecydowanie więcej decybeli, niż dopuszczają normy gwarantujące bezpieczeństwo naszych uszu. Mieliśmy też okazję sprawdzić skuteczność słuchawek wygłuszających hałas.

       Uzupełnieniem  działań, mających przekonać nas do dbania o słuch, była muzyka relaksacyjna odtwarzana podczas obiadu oraz dyżury „strażników ciszy”, którzy zachęcali, szczególnie młodszych uczniów, do emitowania mniejszej ilości hałasu.

       Wnioski nasuwają się same: cisza oraz odgłosy przyrody mają kojący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Oby hasło „Hałas szkodzi, cisza łagodzi” na stale zagościł w świadomości uczniów naszej szkoły.

   

   

                                                                                   O dobroczynnym wpływie ciszy za

                                                                                    nasz organizm, zapewniały:

                                                                                   - p. Iwona Krowicka

                                                                                   - p. Agata Jaworska – Bębenek.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  9 maja 2019 r. o godz. 18.00

  odbędzie się zebranie z Rodzicami

  oraz dzień otwarty w godzinach 18.00-20.00

 • KOMUNIKAT nr 5

  DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 3

  W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

  z dnia 25 kwietnia 2019 r.

  Szanowni Państwo,

  informuję, że w dniu dzisiejszym 25 kwietnia 2019 r. Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli od soboty 27 kwietnia 2019 r.
  W związku z tym w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. zajęcia w szkole będą odbywały się zgodnie z obwiązującym planem. Dziękuję za dotychczasowe zrozumienie i współpracę.

  W dniach 29 i 30 kwietnia 2019 r. nie będzie klasówek, sprawdzianów ani odpowiedzi ustnych. Nauczyciele nie będą w tych dniach wystawiali ocen negatywnych. 

                                                                                                                                       Dyrektor 

   mgr Mariola Zielińska

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • KOMUNIKAT nr 4

  DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 3

  W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

  z dnia 24 kwietnia 2019 r.

  Szanowni Państwo,

  informuję, że w szkole podstawowej nadal kontynuowany jest strajk. 

  Od środy 24 kwietnia szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowacze (świetlica) dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

  Nie będą się odbywały zajęcia lekcyjne.

  Oddział przedszkolny pracuje zgodnie z obowiązującym planem.

  Informacje będą aktualizowane na bieżąco na stronie internetowej szkoły oraz ogłoszenia umieszczone na drzwiach szkoły.

  Dyrektor

  mgr Mariola Zielińska

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim
  ul.Szkolna 3, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
 • 22 775 59 74
  22 775 47 18

Galeria zdjęć