Nawigacja

 • Zapisy na obiady szkolne

  Informujemy, że od 2 września (czwartek) w szkole przygotowywane będą obiady. Karty zgłoszenia można pobierać ze strony internetowej lub w wersji papierowej dostępne są przy wejściu do szkoły. Wypełnione karty należy odesłać na adres: agnieszka.szarota@zs3.nowydwormaz.pl lub wrzucić do skrzynki na korespondencję przy wejściu do szkoły.

  Karta zgłoszenia na obiady 2021-2022.pdf

 • Listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klas I

  Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klas I Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim z podziałem na grupy.

  Listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych.pdf

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - 01.09.2021 r.

  (boisko szkolne, a w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych - sala gimnastyczna)

  godz. 9:00 – oddział przedszkolny i klasy I-III

  godz. 10:00 – klasy IV-VIII

  Przypominamy, że na teren szkoły wchodzimy w maseczkach.

 • Podziękowanie klas VIII

  Podziękowanie klas VIII dla Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników szkoły z okazji zakończenia edukacji w szkole podstawowej.

 • Klasa IIa w Śmiechominku

  Powoli zbliża się zakończenie roku szkolnego i będziemy musieli się rozstać na 2 miesiące, dlatego postanowiliśmy skorzystać z okazji i spędzić ze sobą jeszcze trochę czasu na wspólnych zabawach. 23 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego Secyminka, w którym znajduje się park rozrywki Śmiechominek. Nazwa nie pozostawia złudzeń, w takim miejscu musi być wesoło. Bawiliśmy się naprawdę świetnie, w otoczeniu uroczych zwierząt: alpak, wielbłąda, pawia, kóz, kangurów czy psów i kota. Karmienie zwierząt to naprawdę przyjemność, trzeba tylko pamiętać, by nie dawać im słodyczy. W parku rozrywki mogliśmy też spędzić czas na trampolinach i dmuchanym zamku, w otoczeniu pięknej przyrody. Ponieważ było bardzo gorąco, każdy chętnie skorzystał z małej kąpieli wodnej, aby się ochłodzić. Na zakończenie odbyły się warsztaty pizzy, podczas których każdy przygotował włoską przekąskę na swój ulubiony sposób, by delektować się nią podczas wspólnego pikniku. Szczęśliwi i najedzeni wróciliśmy do szkoły.

  Małgorzata Krupka-Darmos

 • Wolontariat PCK

  Wolontariat PCK

  Udało się w tym roku szkolnym chociaż raz pojechać do magazynu PCK razem z uczniami Naszej szkoły. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami w związku z pandemią, grupa uczniów pomagała wydawać żywność z magazynu. Łącznie wydano przez dwa dni 566 paczek dla osób potrzebujących. Chłopcy z Naszej szkoły zadeklarowali chęć pomocy jeszcze w lipcu i sierpniu pomimo wakacji. Gratulujemy postawy i aby tak dalej.

 • Klasy IV w stanicy WOPR

  Dnia 21 czerwca klasa 4a i 4b wzięła udział w zajęciach profilaktycznych o tematyce bezpieczeństwa podczas wakacji nad wodą. W tym celu udaliśmy się do Stanicy WOPR w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczniowie uzyskali podstawowe informacje na temat udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych oraz bezpiecznego opalania się.

  Tradycyjnie wycieczka zakończyła się wizytą w restauracji McDonald's, gdzie mieliśmy okazję sprawdzić nasze umiejętności społeczne podczas zamawiania posiłków.

  Mimo upału jaki panował tego dnia, wszyscy wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

  Dziękujemy Policji Wodnej, Straży Miejskiej, WOPR oraz Pani Policjant, która zajmuje się profilaktyką społeczną.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
   

   

  24.06.2021 r. (czwartek)
  godz. 15:00 - klasy VIII

   

  25.06.2021 r. (piątek)
  godz. 8:00 -  klasy IV – VII
  godz. 10:00 - klasy I-III

   

 • Wolontariat PCK

  Nasi Wolontariusze w miniony weekend pomagali przy organizacji 4 edycji KrwioBiegu organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż. Impreza odbywała się na terenach położonych przy Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie. Pierwszego dnia (piątek 18.06) główne działania Naszych uczniów były ukierunkowane na składaniu ogromnych namiotów oraz rozładowywaniu ciężarówek przywożących całą infrastrukturę. Postawiliśmy ich 18 przy bardzo trudnych warunkach pogodowych – w pełnym słońcu w temperaturze sięgającej 40 stopni. W sobotę 19.06 druga grupa wolontariuszy pomagała już przy samym biegu. Główne działania były skierowane na zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie biegu oraz podawaniu wody jego uczestnikom. Pogoda również i tego dnia dopisała. Pomimo, że Nasze stanowisko było w lesie, to może słońce Nam nie dokuczało, ale za to komary nie odpuszczały. Więcej informacji o samym biegu na stronie www.krwiobiegwarszawa.pl. A kto pomagał z naszych uczniów to już na zdjęciach widać

 • Wycieczka do Manufaktury Cukierków

  W dniu 15.06. 2021 roku klasa 4a i 4b wybrały się w ramach reintegracji na zajęcia w Manufakturze Cukierków w Warszawie. Było bardzo słodko, lepko i kolorowo. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zapoznać się z całym procesem produkcji cukierków oraz samemu zrobić ogromnego lizaka. Po warsztatach i zakupach w Manufakturze udaliśmy się na spacer Nowym Światem oraz zajrzeliśmy na Starówkę Warszawską. W drodze przypomnieliśmy sobie kilka sławnych postaci stojących na pomnikach, o których uczniowie klas czwartych uczyli się w tym roku szkolnym np. o Marii Curie Skłodowskiej. Po drodze zatrzymaliśmy się na pyszne lody oraz schłodziliśmy się przy pięknej fontannie.

 • Klasa IIa w Stajni Piotrowa

  Dnia 8 czerwca klasa IIa wyruszyła na wycieczkę do pobliskiej stajni Piotrowa w Pomiechowie. Naszą podróż postanowiliśmy odbyć pociągiem oraz spacerem, korzystając z pięknej pogody. Na miejscu czekała nas moc atrakcji, ale najbardziej zauroczyło nas spotkanie z końmi i opowieści o ich codziennych zwyczajach. Nasz model, Czejen, nie zawsze słuchał swojego pana, ale dzięki jego kaprysom było bardzo wesoło. Dowiedzieliśmy się, że konie widzą ludzi siedmiokrotnie większymi, niż są w rzeczywistości oraz jak nazywają się poszczególne części ciała konia. Każdy odbył przejażdżkę na tym uroczym stworzeniu i dokarmił trochę naszych czworonożnych gospodarzy. Niezapomnianym przeżyciem była przejażdżka bryczką, z którą nie spotykamy się w codziennym życiu. Skoro wybraliśmy się na wyjazd plenerowy nie mogło zabraknąć ogniska z kiełbaskami, które czekało na każdego po dniu pełnym wrażeń.

  Małgorzata Krupka-Darmos

 • „Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować, jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć” – hołd pomordowanym w Palmirach złożyli uczniowie klasy VI b

  Współczesny patriotyzm to kultywowanie naszych tradycji, kibicowanie polskim sportowcom, szacunek do symboli narodowych. Jednak, umiłowanie Ojczyzny, przejawia się przede wszystkim w pielęgnowaniu pamięci o bohaterach narodowych oraz dumnej, choć niejednokrotnie tragicznej historii. Dlatego w poczuciu obowiązku wzbudzania w sobie pamięci o tych, co odeszli, odbyliśmy podróż do Muzeum Walki i Męczeństwa w Palmirach.

  W nowoczesnej aranżacji architektonicznej mieści się muzeum poświęcone pamięci ofiar zbrodni w Puszczy Kampinoskiej. Przechodząc przez poszczególne pomieszczenia, oglądając osobiste pamiątki ekshumowanych, przysłuchiwaliśmy się odczytywanej liście nazwisk pomordowanych. Przejmująca była także projekcja filmu, który rekonstruował wydarzenia sprzed 80 lat.

  Oddając hołd ofiarom Małego Katynia, jak często nazywa się zbrodnię w Palmirach, nawiedziliśmy cmentarz, na którym spoczywa dwa tysiące polskich obywateli, którzy stracili życie w ramach niemieckiej akcji AB.

  Pamięć o ofiarach tego ludobójstwa przetrwa o ile zostanie poniesiona w przyszłość przez najmłodsze pokolenie.

   

  W poruszający wyjazd do Palmir zabrały nas:

  - p. Monika Zakrzewska- Walczak

  - p. Anna Jakubowska

 • „Pędzą konie po betonie …” - Wizyta klasy VIb w stadninie koni w Pomiechowie

  Czejen, Fantango, Rise, Kruszyna to tylko niektóre konie, które mieliśmy okazję poznać podczas wycieczki do Stajni Piotrowej w Pomiechowie.

  Na urokliwym padoku nad brzegiem Wkry, podziwialiśmy piękno i inteligencję tych niezwykłych zwierząt. Czejen prezentował nam swoje sztuczki i umiejętność skakania przez przeszkody. W zamian oczekiwał czułych pieszczot, braw i …. marcheweczki. Natomiast Kruszyna (jej imię troszeczkę nie pasuje do nader okazałych kształtów) zabrała nas na przejażdżkę bryczką po okolicznych dróżkach.

  Moc atrakcji dopełnił pokaz uzbrojenia wojów i rycerzy oraz … ognisko.

  Tego dnia wróciliśmy do domów zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Po wielu miesiącach izolacji covidowej, mogliśmy spędzić czas razem na beztroskiej zabawie, obcując z pięknem przyrody i niezwykłymi zwierzętami.

  Relaks na łonie przyrody to prezent z okazji Dnia Dziecka od Rodziców i Nauczycieli: p. Moniki Zakrzewskiej – Walczak i p. Anny Jakubowskiej.

 • Dzień Dziecka w parku trampolin

  Dzień Dziecka to wyjątkowe święto wszystkich uczniów, które w tym roku klasa IIa postanowiła spędzić aktywnie. Razem z paniami Małgorzatą Krupką-Darmos i Brygidą Małkiewicz odwiedziliśmy park trampolin New Age Jump w Warszawie. To była wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego, zupełnie inna niż w szkole. Każdy mógł poskakać na trampolinach, których było całe mnóstwo, ale także ponurkować w basenie z miękkimi klockami, pograć w koszykówkę czy nauczyć się wykonywać akrobacje. Największą atrakcję stanowiły skoki z kilku metrów na wielką dmuchaną poduszkę, coś tylko dla odważnych, ale wśród naszej grupki takich nie brakowało. Na koniec odwiedziliśmy także restaurację McDonald’s, gdzie każdy mógł coś zjeść po wyczerpujących zajęciach.

  Małgorzata Krupka-Darmos

 • Dzień dziecka w klasach IV

  W dniu 01.06.2021 roku z wielką radością mogliśmy obchodzić w szkole tegoroczny Dzień Dziecka. Niestety imprezy były w ograniczonym i skromnym gronie mając na uwadze reżim sanitarny. Klasa 4a i 4b zorganizowały wspólne zawody sprawnościowe oraz wspólnego grilla w ramach reintegracji zespołów klasowych. W klasie 4a najszybszy na torze przeszkód był Mikołaj, a w klasie 4b Martynka. Wszyscy dobrze się bawili i jak się okazało po zdalnym nauczaniu dzieci jeszcze nie zastały się całkowicie.

 • Dzień Dziecka

  Drogie Dzieci,

  Z okazji Dnia Dziecka życzymy, 

  by uśmiech zawsze rozświetlał Wasze twarze,

  a każdy dzień był wspaniałą przygodą

  i niósł ze soobą wiele pozytywnych doświadczeń.

  Niech spełnią się wszystkie Wasze życzenia.

   

  Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia

  od Dyrekcji, nauczycieli

  i wszystkich pracowników szkoły.

 • Dzień Mamy

  Kochane Mamy,

  z okazji Waszego święta życzymy Wam wielu uśmiechów, dużo szczęścia i jeszcze więcej zdrowia! Niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia, a pokłady cierpliwości nigdy się nie wyczerpują ☺️ Abyście otrzymywały wyrazy wdzięczności za swoje dobre serca nie tylko od święta, ale 365 dni w roku! Dużo sił i promiennego uśmiechu na twarzy.

  Od Rady Rodziców

 • UWAGA - WŚCIEKLIZNA

  Zapoznaj się z materiałami publikowanymi przez Inspekcję Weterynaryjną i Wojewódzką Stację Sanitano-Epidemiologiczną w Warszawie:

  Plakat_wscieklizna_1.pdf

  Plakat_wscieklizna_2.pdf​​​​​​​

 • Rekrutacja do klasy I

  Lista kandydatów przyjętych do klasy I w Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim:

  Lista_kandydatow_przyjetych_do_klasy_I_w_Szkole_Podstawowej_nr_3.pdf​​​​​​​

 • Rekrutacja do klasy I

  Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I w Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim:

  Lista_kandydatow_zakwalifikowanych_do_klasy_I_w_Szkole_Podstawowej_nr_3_im._Jozefa_Wybickiego_w_.pdf​​​​​​​

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim
  ul.Szkolna 3, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
 • 22 775 59 74
  22 775 47 18

Galeria zdjęć