
Jest taki dzień, kiedy wszystko co nas dzieliło, smuciło i martwiło ustępuje miejsca nadziei, która rodzi się w naszych sercach wraz z nadejściem pierwszej gwiazdki.
W tę niezwykłą atmosferę wprowadzili nas młodsi uczniowie, którzy roztoczyli świąteczny urok śpiewem, opowieściami o św. Mikołaju – biskupie z Miry oraz tradycjach bożonarodzeniowych.
Następnie szkolną scenę opanowali aktorzy z parafialnej Młodzieżowej Grupy Teatralnej. Teleportacja w czasie, porwanie, zaskakujące zwroty akcji, scenografia i kostiumy na profesjonalnym poziomie oraz duża dawka humoru i całkiem poważne przesłanie – to sedno tej inscenizacji.
Bezdomna (w tej roli przejmująca Emilia Trybuch) to zbuntowana uciekinierka, która kontestuje świat wokół siebie i przyznaje, że utraciła Wiarę. Dzięki interwencji Anioła (którym była anielsko utalentowana Weronika Scharwerk) przenosi się dwa tysiące wstecz do Ziemi Świętej.
Uwikłana w porwanie musi ratować się przed Herodem, będącym pod wpływem diabła. W czasie swej podróży w czasie i przestrzeni spotyka bohaterów, którzy stanowią dopełnienie bożonarodzeniowej opowieści: Trzech Króli oraz Pastuszków.
Punktem zwrotnym, w przemianie Bezdomnej, było spotkanie ze Świętą Rodziną i Miłością, którą jest Bóg przychodzący na ziemię.
Ta swoista „Mission Impossible” kończy się duchową przemianą Bezdomnej. Na nowo odkrywa swoją Wiarę, porządkuje swój świat z nowonarodzonym Zbawicielem i … wraca do domu, do kochającej Mamy.
Jasełka kończą się klasycznym „happy end’em”. Tam, gdzie jest Miłość musi pojawić się zrozumienie i wybaczenie ; szczególnie w tym czasie, gdy „Bóg się rodzi, moc truchleje…”. Bezdomna odnalazła drogę do Boga i do domu rodzinnego.
Epilogiem tej opowieści były słowa bł. Matki Teresy z Kalkuty : „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie (…)”.
O Miłości, którą przyniósł na świat Bóg – Człowiek i która powinna rodzić nieustannie w naszych sercach, opowiedzieli nam :
- uczniowie klas: IIb i IIIb
- aktorzy z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Damy radę”
- p. Marta Lewandowska
- p. Marzenna Rączka
- p. Urszula Sosińska
- ks. Marcin Niesłuchowski
- p. Iwona Ruszkiewicz – Bąk (scenografia).
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym