Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …
Wszystkim Rodzicom i Uczniom
życzę radosnych Świat Bożego Narodzenia.
Niech przyniosą Miłość i Nadzieję
oraz dużo dobra w Nowym 2015 roku
Dyrektor Szkoły
Mariola Zielińska
Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …
Wszystkim Rodzicom i Uczniom
życzę radosnych Świat Bożego Narodzenia.
Niech przyniosą Miłość i Nadzieję
oraz dużo dobra w Nowym 2015 roku
Dyrektor Szkoły
Mariola Zielińska
17 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I-VI i oddziału przedszkolnego. Dzień Otwarty w godzinach 18.00-20.00
Uczniowie klasy IIa i IIb byli na całodniowej wycieczce w Kołacinku – w Krainie Świętego Mikołaja.
Pod opieką Śnieżynek, w bajkowej scenerii dzieci zwiedzały Krainę Świętego Mikołaja, oglądały film, uczestniczyły w zajęciach plastyczno-technicznych.
Po spotkaniu z Mikołajem, rozmowie z nim, śpiewaniu kolęd i złożeniu obietnic, dzieci zakończyły wizytę w sali gier i zabaw.
Marzenna Rączka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
9 grudnia 2015 r. odbyła się wycieczka do Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. Wzięli w niej udział uczniowie Eko-strażnicy, którzy z największym zaangażowaniem przygotowali się do pokazu „ śmieciomody’’. Pokaz był prezentowany w czasie pikniku EKO-STRAŻNICY CHARYTATYWNIE DLA FILIPKA!. Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Wójcik, w nagrodę za pracę Eko-strażników.
Pracownicy Instytutu Transportu Samochodowego przygotowali dla uczniów bardzo ciekawe i atrakcyjne zajęcia. Wszyscy mogli poczuć się badaczami i zapoznać się z działaniem takich urządzeń jak: symulator zderzeń, waga „słonia”, alkogogle, tester refleksu. Zabawa na tych urządzeniach uzmysłowiła uczniom jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapinanie pasów, koncentracja i trzeźwość kierowcy. Uczniowie mogli, także poczuć się w roli kierowcy zasiadając za kierownicą samochodu ciężarowego lub Opla Astry. Sprawdzali jak prowadzi się te pojazdy w różnych warunkach atmosferycznych. To również dzięki profesjonalnym symulatorom. Wycieczka dostarczyła wszystkim mocnych wrażeń i bardzo dużo ważnych wiadomości. Na koniec pracownicy Instytutu Transportu Samochodowego przygotowali nawet poczęstunek. Bardzo dziękujemy za taką super wycieczkę !
Iwona Krowicka
Zapraszamy do bejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
O niezwykłą, mikołajkową atmosferę w naszej szkole zadbali gimnazjaliści z Młodzieżowego Ochotniczego Pogotowia Rówieśniczego.
Podczas przerw szkolny korytarz zamieniał się w pracownię Świętego Mikołaja. Młodsi uczniowie, wychodząc z sal, wkraczali w magiczną krainę. Urocze Śnieżynki, kołysały się w rytm nieśmiertelnego przeboju ,,Last Christmas’’, częstowały cukierkami i malowały buziaki w świąteczne wzory. Można było: ozdobić pierniki z masy solnej, zjeść pyszną babeczkę, pomalować farbami mikołajkową kolorowankę.
Oczywiście był również ON ……. - kochany, wyczekiwany, roześmiany – Święty Mikołaj, który ochoczo pozował do zdjęć i odwiedził na lekcji najmłodszych uczniów.
Mikołajki to piękny czas, ale przecież ……… Mikołaj przyjdzie do nas jeszcze raz ……. w cudowną, rozgwieżdżoną, pełną miłości noc oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
Szkolny korytarz świątecznie zaczarowali:
- Elf Świętego Mikołaja- p. Bartosz Ciecierski
- Śnieżynki- dziewczęta z MOPRu
- oraz ………… Święty Mikołaj.
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Święty Mikołaj pamiętał także o naszych Drogich Świetliczakach. Poprosił Śnieżynki (p. Małgorzatę Widz i p. Annę Dębską), aby w Jego imieniu obdarowały dzieci upominkami. Pociechy otrzymały pyszne i pięknie ozdobione pierniczki (które miały zostać powieszone w domach na choinkach, ale szybko znalazły się w małych brzuszkach).
Ponadto, do każdego Świetliczaka, Święty Mikołaj przesłał list - niestety, ich treść to ściśle skrywana tajemnica, bo ta świąteczna korespondencja miała zostać otworzona dopiero w domu.
I jeszcze ważna informacja – wszystkie Świetliczaki zostały obdarowane przez Świętego Mikołaja. Czyżby wszystkie dzieciaki, spędzające wolny czas w szkolnej świetlicy, były grzeczne? ……… Z pewnością TAK! Przecież Święty Mikołaj się nie myli………….
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Czy graliście w warcaby? Z pewnością – tak. A my graliśmy w eko-warcaby!
W naszej szkole odbył się turniej, do którego stanęli sympatycy tej gry planszowej. Dodatkową atrakcją był fakt, że nasze warcaby były niezwykle oryginalne: sami wykonaliśmy plansze a pionkami były plastikowe nakrętki.
Po zaciętej walce zwyciężyli:
- Jakub Siwik i Szymon Grzesiak (SP)
- Wojtek Semeniuk i Sebastian Nesner (PP). Organizatorem turnieju był Polski Czerwony Krzyż a etap szkolny koordynowali: p. Agnieszka Ostrowska i p. Bartosz Ciecierski.
Naszym reprezentantom życzymy powodzenia w rozgrywkach powiatowych.
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Już Mikołaj grzeje sanie. Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi Święty Dziadek może spełnić.
6 grudzień – Mikołajki! Tego dnia Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty.
Osoby dorosłe również obdarowują swoich bliskich. Często już w noc poprzedzającą Mikołajki, czyli z 5-go na 6-go grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie.
Mikołajki świętowane są na całym świecie. Mikołaj znany, jako St. Nicolaus i od niego wywodzący się Santa Claus - dzieciom w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji i innych krajach przynosi na Mikołajki prezenty, które podrzuca do wywieszanych przy kominku skarpet lub wystawianych bucików.
Historia Świętego Mikołaja sięga III wieku. Mówi się, że 6 grudnia - Mikołajki są uczczeniem pamięci Świętego Mikołaja - biskupa Miry, który swoją postawą zaskarbił sobie ludzkie serca. Legenda głosi, że Święty Mikołaj rozdał swój cały majątek biednym. Na znak dzielenia się z innymi - 6 grudnia jest świętem obdarowywania się prezentami.
Święty Mikołaj czeka na Twój list!!!
Napisz list do Świętego Mikołaja i wyślij go pod adres
Santa Claus' Office
FIN-96930 Napapiiri
Rovaniemi
Finland
2 grudnia 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim wzięli udział w niezwykłych zajęciach pod hasłem:
CHCESZ ŻYĆ? ZWOLNIJ! Warsztaty zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Uczniowie, pod kierunkiem niezwykle kompetentnych ratowników, uczyli się jak skutecznie i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Ćwiczenia na fantomie cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż każdy chciał nauczyć się prawidłowego masażu serca, aby w razie potrzeby udzielić pomocy potrzebującym. Uczniowie przekonali się, że jest to niełatwe i bardzo odpowiedzialne zadanie.
Ratownicy inicjowali różne sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Dzieci dowiedziały się co zrobić, gdy ktoś straci przytomność, jak zatamować krew, założyć opatrunek na rękę, nogę czy głowę.
Po założeniu specjalnych okularów, uczniowie na własnej skórze przekonali się, jak się czuje i zachowuje człowiek pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Było to dla nich niezwykle szokujące przeżycie. Podobnie jak udzielanie pomocy ofiarom wypadków drogowych, gdy zachodzi potrzeba uwolnienia kogoś z samochodu, który uległ wypadkowi. Wszystkie ćwiczenia wykonywali na sobie i kolegach, a nawet z udziałem nauczycieli, którzy bardzo chętnie włączyli się do zajęć praktycznych.
Wielkim zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia na symulatorach – siedząc za kierownicą samochodu uczniowie doświadczyli, jak zachowuje się pasażer i kierujący w chwili zderzenia z innym pojazdem lub dowolną przeszkodą.
Zajęcia trwały trzy godziny, ale ani przez chwilę nie było czasu na nudę. Po zakończeniu warsztatów wszyscy czuli niedosyt i zgodnie stwierdzili, że bardzo chętnie będą uczestniczyli w kolejnych.
Hanna Kramarska
Zpraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
W dniach 27.11.2015 oraz 30.11.2015 w Zespole Szkół nr 3 odbyły się wybory „Andrzeja” i „Andrzejowej” 2015 zorganizowane przez Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze (MOPR). Całą imprezę poprzedził konkurs sms oraz wybory na facebooku. Każdy głosujący mógł wybrać: „MOPRowe Tablety, Smartfony oraz cenną biżuterię”.
W dniu 27.11.2015 odbyły się prezentacje poszczególnych kandydatów na „Andrzeja” i „Andrzejową”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali się w strojach wieczorowych, wiejskich i sportowych. W każdym ze stroju uczestnicy musieli wykonać poszczególne zadania, które, jak się okazało nie były łatwe. Każda konkurencja była punktowana, co pozwoliło wyłonić „Andrzeja” i „Andrzejową” 2015 w Zespole Szkół nr 3. „Andrzejem” została Kamila Bieżuńska, a „Andrzejową” Michał Cieśliński. Cała impreza i wręczenie nagród nastąpiło w dniu 30.11.2015 roku. Nagrodą główną była „korona i diadem”, „worek” pieniędzy oraz obiad w ekskluzywnej restauracji „U Lutki i Ewy”. Rozlosowane zostały nagrody za konkurs sms oraz facebook. Każdy został nagrodzony.
Ekskluzywny obiad odbył się w dniu 01.12.2015 roku. Zarówno „Andrzej” jak i „Andrzejowa” byli bardzo podekscytowani obiadem, jak i samą obsługą, z której ta restauracja słynie w całej okolicy Zespołu Szkół nr 3. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w imprezie oraz tym, którzy pomagali w przygotowaniach i prowadzeniu wyborów.
Głównymi prowadzącymi, organizatorami i sponsorami byli Agnieszka Ostrowska, Bartosz Ciecierski oraz Rada Rodziców.
Bartosz Ciecierski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Klasy szóste wyjechały 26 listopada na lekcję przyrody do planetarium Niebo Kopernika, które znajduje się w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik. Do tej pory, aby lepiej zrozumieć trudne zjawiska związane z ruchami Ziemi i budową wszechświata, szóstoklasiści jeździli do planetarium w Toruniu. W tym roku udało nam się zarezerwować bilety do bliższego nam planetarium w Warszawie.
Największe wrażenie zrobił na uczniach olbrzymi ekran o średnicy
Wyświetlany na nim pokaz pozwala odnieść wrażenie przebywania w przestrzeni kosmicznej.
Zainteresowanie wzbudziła, także interaktywna wystawa „Patrz: Ziemia”. Można było zobaczyć kolekcję meteorów, poćwiczyć prognozowanie pogody przy pomocy danych z satelity, obejrzeć zdjęcia Ziemi robione z przestrzeni kosmicznej.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia planetarium Niebo Kopernika.
Iwona Krowicka
„POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ …”
SZKOLNE OBCHODY 97 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Udekorowani kotylionami w barwach narodowych, uczestniczyliśmy w wyjątkowej lekcji historii. Apel z okazji Święta Niepodległości to przypomnienie chlubnej przeszłości naszego Narodu, który po 123 latach zaborów odzyskał wolność. Aktorzy uosabiający trzech zaborców: Rosję, Prusy i Austrię odebrali Rzeczpospolitej (w tej roli biało – czerwona Zuzia Górecka) symboliczną koronę i zakuli na 5 pokoleń w kajdany. Polacy nigdy nie pogodzili się z niewolą. Krwawe zrywy niepodległościowe, rozwój polskiej kultury na emigracji, to tylko niektóre przejawy patriotyzmu, który zawsze płonął w sercach naszych przodków. W tych uroczystych rozważaniach nie mogło zabraknąć Marszałka Józefa Piłsudskiego – budowniczego odzyskanej Wolności. W tej roli wystąpił Maksymilian Kornatowski w mundurze Związku Piłsudczyków.
Uroczystość zyskała wyjątkową oprawę dzięki wokalno – instrumentalnym popisom naszych uczniów i nauczycieli. Przy akompaniamencie gitar, keyboardu, skrzypiec i werbli śpiewaliśmy patriotyczne pieśni wraz ze Stasiem Sotiriou, Nadią Ciuchtą i Martyną Konsalik. Drżącym ze wzruszenia głosem, wykonaliśmy najważniejsze utwory z kanonu śpiewnika narodowego: „Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Białe róże”, „Rota” i inne. I w końcu wywalczona została Wolność, która, jak pokazały lata późniejsze, nigdy nie jest dana raz na zawsze. Zobowiązanie strzeżenia suwerenności naszego Narodu, jak najcenniejszego daru, przekazywane jest kolejnemu już pokoleniu. My, jesteśmy generacją, która nie musi walczyć o Wolność. Mamy jednak patriotyczny obowiązek dbania o przyszłość Polski i zachowania w pamięci Jej pięknej, choć bolesnej historii. Akademia została również zaprezentowana mieszkańcom Modlina 11 listopada w kościele parafialnym.
„O Tej, co nie zginęła” opowiedzieli nam :
uczniowie klas VIa, VIb, Ia gimnazjum,
p. Edyta Grusiewicz,
p. Dariusz Kłosowski
p. Iwona Krowicka,
p. Teresa Wiśniewska
p. Małgorzata Widz
ks. Marcin Niesłuchowski
M. Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
11 listopada br. poczet sztandarowy SP3 oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Edytą Grusiewicz wzięli udział w obchodach 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w Mszy polowej odprawionej na cmentarzu fortecznym w Twierdzy Modlin. Po nabożeństwie złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych w 1920 r. i 1939 r. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.
11 listopada został ustanowiony świętem narodowym ustawą Sejmu IX kadencji z 15 lutego 1989 r.
Edyta Grusiewicz
HOLY WINS, czyli w tanecznym korowodzie ku czci Świętych
Niebo na szkolnym korytarzu, nauczyciele z anielską cierpliwością, zabawa na każdej przerwie… niemożliwe? A jednak … Tak świętowaliśmy w naszej szkole Holy wins, czyli wigilię uroczystości Wszystkich Świętych.
Korytarz spowity chmurami z 250 balonów stanowił tło radosnej zabawy. Ubrani w najbardziej anielski kolor – biel, bawiliśmy się przy wtórze popularnych hitów tanecznych.
Oczywiście, nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania. Przy akompaniamencie gitary, wyśpiewaliśmy najbardziej niebiańskie piosenki. Naszym anielskim DJ – em był ks. Marcin Niesłuchowski.
„Wszyscy Święci balują w niebie…”, zanim przyłączymy się do Nich, …bawmy się tu i teraz.
„Niebo” urządzili dla nas :
p. Dorota Tendera
p. Małgorzata Widz
p. Małgorzata Krupka
p. Monika Zakrzewska – Walczak
ks. Marcin Niesłuchowski
M. Zakrzewska-Walczak
W dniach 17-18 października 2015 r. z inicjatywy rodziców uczniów klasy IIIb został przeprowadzony remont sali nr 23.
Pomieszczenie zmieniło się nie do poznania. Pomalowane zostały ściany i sufit. Klasa wygląda czysto i nowocześnie.
Sponsorem użytych w remoncie materiałów oraz głównym wykonawcą prac był p. Krzysztof Puszkarski.
Dyrektor Szkoły p. Mariola Zielińska oraz wychowawca klasy IIIb p. Urszula Sosińska dziękują p. Krzysztofowi Puszkarskiemu oraz panom: Januszowi Kujawskiemu, Rafałowi Pełszykowi, Sebastianowi Kowalskiemu, Józefowi Ferskiemu, którzy poświęci swój wolny czas i włączyli się do prac remontowych.
Urszula Sosińska
Pomagamy naszym braciom mniejszym
- kolejna edycja zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt
Tradycją naszej szkoły jest jesienna akcja charytatywna na rzecz psów ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. W tym roku również stanęliśmy na wysokości zadania. Zebraliśmy znaczne ilości karmy, makaronu, koców i plastikowych nakrętek.
Podsumowanie akcji miało miejsce podczas dyskoteki szkolnej. Zabawa taneczna przeplatana była konkursami zręcznościowymi i poczęstunkiem. Tym razem, naszą zbiórkę, wspomogły przedszkolaki z pobliskiego przedszkola i ich rodzice. Finałem był wspólny wyjazd do schroniska i obdarowanie zwierzaków prezentami. Z uwagą zwiedziliśmy, piękniejące i ciągle rozwijające się, przytulisko dla bezdomnych psów. Dla części uczniów, wycieczka była okazją do osobistego spotkania z Biszkoptem. Takie słodkie imię nosi wirtualny podopieczny klasy VI a. Kilka miesięcy temu kilkoro uczniów z tej klasy podjęło się finansowej opieki nad psiakiem. Dzięki ich zaangażowaniu, udało się zoperować oko Biszkopta. Zabraliśmy Biszkopta na krótki spacer ; 40 par rąk ustawiło się w kolejce do głaskania i … chyba te pieszczoty spodobały się naszemu pupilowi. Wizytę w schronisku zakończyliśmy zapewnieniem, że powrócimy tam za rok.
Organizatorzy akcji :
p. Iwona Krowicka
p. Monika Zakrzewska – Walczak
p. Teresa Wiśniewska (opieka nad uczestnikami dyskoteki)
M. Zakrzewska-Walczak
Na północy Grecji wznosi się potężna góra Olimp. Starożytni Grecy wierzyli, że na najwyższym szczycie Olimpu stoją wspaniałe pałace, które są siedzibą dwanaściorga najważniejszych bogów i bogiń. Mieli oni ludzką postać i żyli jak ludzie. Plotkowali, toczyli wojny, żenili się, rodziły im się dzieci. Od ludzi różniły ich dwie główne cechy, byli nieśmiertelni i wiecznie młodzi.
W środę 21 października uczniowie klasy Va na lekcji historii przybrali postaci olimpijskich bogów i herosów. Każdy uczeń przygotował strój wybranego boga, jego atrybut oraz wygłosił obszerną informację o pochodzeniu, charakterze, władzy jaką posiadał dany bóg grecki. Następnie orszak bogów odwiedził młodszych kolegów, którym zaprezentował swoje atrybuty i opowiedział o genealogii bogów greckich. Prezentacja była preludium do konkursu mitologicznego, który niebawem odbędzie się w naszej szkole.
W prezentacji wystąpili: M. Brocławik jako Zeus, J. Cieślińska jako Hera, J. Ciszewski - Hades, M. Łazewska- Kora/Persefona, A. Daca- Demeter, P. Gaca- Posejdon, K. Kłos- Atena S. Jabłońska- Amfitryta, K. Kupiński- Dionizos, B. Górecki- Ares, M. Godlewski- Hefajstos,W. Krawczyk- Afrodyta, N. Łabęda- Hebe, A. Oporski- Herakles, K. Garbuliński- Hermes, K. Siwik- Helios, P. Nowakowska- Nike, M. Zaremba- Artemida, P. Rama- Apollo, O. Sosnowska- Klio, M. Sędrowski- Tanatos.
Edyta Grusiewicz
„Czas ucieka, wieczność czeka” – obchody 37 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową
16 października, w ramach obchodu Dnia Papieskiego, nasza szkoła złożyła hołd Wielkiemu Polakowi.
Wraz z nauczycielami uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele parafialnym. Następnie obejrzeliśmy spektakl opowiadający dzieje trudnego, choć pięknego życia Karola Wojtyły. Była to historia o Człowieku, którego życiem kierowała miłość; który kochał świat i był przez ten świat kochany. Młodzi aktorzy, w formie pantomimy, „opowiedzieli” o trudnym dzieciństwie Lolka: Jego pasjach, przyjaźniach, tragicznych momentach utraty bliskich, szczególnej pobożności maryjnej. A później o czasach okupacji i drodze do kapłaństwa. I oczywiście zobaczyliśmy Jego pontyfikat, w czasie którego pokonał mur dzielący Europę i dotarł do Polski. A tam spotykał się z młodymi ludźmi, którzy nawet wieczorami śpiewem i oklaskami „wymuszali” na Nim, aby pojawiał się w słynnym już „oknie na Franciszkańskiej”.
W przedstawieniu nie mogło zabraknąć tematu Światowych Dni Młodzieży, które zainicjował i pozostawił nam jako zobowiązanie do ciągłej kontynuacji.
Przejmującymi momentami spektaklu były sceny : zamachu, a później choroby, śmierci i żałoby. Pantomima kończy się radosnym, chrześcijańskim przesłaniem - tam, gdzie kończy się życie doczesne, tam zaczyna się życie wieczne. Przedstawienie, jak klamra, spina nawiązanie do napisu z wadowickiego zegara: „czas ucieka, wieczność czeka”. To też jest memento dla nas - czy pamiętamy, że nasze życie tu na ziemi to tylko wstęp do tej rzeczywistości, która jest już udziałem świętego Jana Pawła II?
W rolę Lolka wcielił się uroczy Karol Garbuliński z klasy Va, który przejmująco zagrał trudne sceny śmierci mamy i brata. Dorosłego Karola Wojtyłę - studenta, a później kapłana i papieża, zachwycająco odtworzył Miłosz Burzyński z klasy II A gimnazjum. Młody aktor , z zaskakującymi szczegółami, uchwycił charakterystyczne gesty dojrzałego, a potem zniedołężniałego Jana Pawła II.
Spektakl został wzbogacony prezentacją multimedialną, fragmentami dokumentalnymi wystąpień papieża, efektami dźwiękowymi, muzyką, tańcem, scenami zbiorowymi a nawet … „wystrzałem” z pistoletu.
Przedstawienie zostało przychylnie przyjęte przez widzów. W ten sposób nasza szkoła wpisała się w narodowy obowiązek przekazywania spuścizny Jana Pawła II młodemu pokoleniu.
Szeroka widownia miała okazję zobaczyć ten spektakl 2 dni później, także w parafialnym kościele, po Mszy wieczorowej.
Przedstawienie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką :
P. Katarzyny Ludwikowskiej
Ks. Marcina Niesłuchowskiego
P. Moniki Zakrzewskiej - Walczak.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
ŁZY WZRUSZENIA, ŻYCZENIA I UŚCISKI,
CZYLI JAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE
Jest taki szczególny dzień w roku, kiedy to nasi Nauczyciele obdarowywani są serdecznymi życzeniami, kwiatami i uśmiechami. To Dzień Nauczyciela.
Tym razem przygotowaliśmy dla naszych Pedagogów „Koncert życzeń”, który z wdziękiem poprowadzili: Julia Kęcińska i Filip Filipiak. Były rymowane życzenia i piosenki z dedykacjami.
W imieniu rodziców życzenia, gronu pedagogicznemu i innym pracownikom szkoły, złożyły Panie z Rady Rodziców: Marianna Dąbkowska i Izabela Kręźlewicz.
Nasz wzrok przykuwała wyjątkowa scenografia, którą tworzyły portrety Wychowawców. Uroda, wdzięk i uśmiech naszych Pań zostały utrwalone na obrazach przez samych uczniów, przy „niewielkiej” pomocy P. Małgorzaty Widz i P. Doroty Tendery.
Oczywiście nie mogło zabraknąć upominków. Nauczyciele zostali obdarowani, cieszącymi oko i podniebienie, ciasteczkami w kształcie serc lukrowanymi w „koronkowy” wzór. Te artystyczne wypieki to zasługa P. Doroty Tendery.
Reżyserem i współautorem scenariusza uroczystości była P. Małgorzata Krupka.
Zachęcamy do obejrzenia albumu fotograficznego. Zobaczycie tam wspomniane portrety i ciasteczka.
Kochani Nauczyciele - jeszcze raz, życzymy Wam wszystkiego najlepszego!
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
22 października 2015 r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I-VI i oddziału przedszkolnego. Dzień Otwarty w godzinach 18.00-20.00
Powered by aSc EduPage