26.06.2015 r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015
godz. 9.00 - klasy VI
godz. 10.30 - klasy IV - V
godz. 12.00- klasy I-III i oddział przedszkolny
26.06.2015 r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015
godz. 9.00 - klasy VI
godz. 10.30 - klasy IV - V
godz. 12.00- klasy I-III i oddział przedszkolny
Piękne, słoneczne dni 15,16 i 17 czerwca 2015 r. uczniowie klas Va, Vb i VIa spędzili w Krakowie i Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Nasza wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania siedziby królów Polski. Początkowo udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedziliśmy „Serce Polski”, obejrzeliśmy katedrę na Wawelu, groby królów oraz groby ludzi zasłużonych dla ojczyzny. U podnóża Wzgórza Wawelskiego widzieliśmy niewielką jaskinię, która pasjonuje szczególnie dzieci. Mieszka w niej Smok Wawelski ziejący ogniem, o czym sami się przekonaliśmy.
Po wizycie w Smoczej Jamie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie obejrzeliśmy Kościół Mariacki oraz Sukiennice. W kościele pan przewodnik przybliżył nam historię najsłynniejszego ołtarza wyrzeźbionego przez Wita Stwosza. Mogliśmy również usłyszeć hejnał odgrywany, co godzinę z wieży Kościoła Mariackiego. Z Wawelu ulicą Grodzką przeszliśmy do Barbakanu, skąd prowadzi droga zwana od wieków Traktem Królewskim. Mogliśmy się poczuć jak posłowie zmierzający na Wawel. W Krakowie zwiedziliśmy również dzielnicę żydowską, zwaną Kazimierzem. Na szlaku naszej wędrówki znalazły się miejsca związane z kulturą judaizmu, takie jak: Stara Synagoga, Synagoga Remuh, kirkut. Posłuchaliśmy również muzyki klezmerów. Na trasie naszej wyprawy nie mogło zabraknąć pierwszej w Polsce wyższej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Po opuszczeniu Krakowa udaliśmy się w urokliwe miejsce – Dolinę Prądnika, częścią której jest Ojcowski PN. Obejrzeliśmy jeden z najbardziej znanych obiektów na Szlaku Orlich Gniazd – zamek Pieskowa Skała. U stóp zamku stoi najsłynniejsza ze skałek parku, Maczuga Herkulesa. Potężna, wysoka na 25 metrów broń była tez nazywana Czarcią Skałą. Według legendy cieńszym końcem ku dołowi miał ją postawić diabeł na zlecenie pana Twardowskiego. Kolejnym orlim gniazdem na naszym szlaku był zamek w Ojcowie, którego ruiny podziwialiśmy ze szczytu Grubego Jaśka. Pomiędzy Panieńskimi a Kawalerskimi skałami widzieliśmy Igłę Deotymy, która swoją nazwę zawdzięcza pisarce Jadwidze Łuszczewskiej. Idąc w stronę Bramy Krakowskiej widzieliśmy bijące Źródełko Miłości. Niektórzy z nas obmyli dłonie w strumieniu.
Najciekawszym punktem spaceru w Dolinie Prądnika okazała się Jaskinia Nietoperzowa. Grota bogata jest w formy naciekowe oraz pozostałości z paleolitu, np. kły niedźwiedzi. Latem nietoperze zamieszkujące jaskinie przebywają na, zewnątrz, więc nie mogliśmy ich zobaczyć.
Z okien autokaru podziwialiśmy kolejne Orle Gniazda: zamki w Ogrodzieńcu, Bobolicach, Olsztynie i Bąkowcu.
Najatrakcyjniejszym punktem naszej wycieczki były zajęcia warsztatowe z Jurajską Grupą GOPR, które mogliśmy zrealizować dzięki finansowemu wsparciu Zakładu Energetyki Cieplnej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Banku Spółdzielczemu w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa w górach i na Jurze. Uczestniczyliśmy w pozorowanej akcji ratunkowej, gdzie odgrywaliśmy role poszkodowanych i ratowników górskich. Aby uratować poszkodowanego, nasi ratownicy musieli zjechać w dół na linie przez wąską szczelinę w jaskini. Uczestniczyliśmy również w zajęciach plenerowych z technik linowych. Były to wspinaczki z asekuracją oraz zjazdy linowe z ostańców.
Nasza wycieczka była bardzo ciekawa, wiele się nauczyliśmy, dużo zobaczyliśmy i poznaliśmy sporty ekstremalne. Miło spędziliśmy czas poza murami szkoły. Organizacja wycieczki to nic trudnego, a można sporo zaoszczędzić. Polecamy naszym kolegom i koleżankom ze szkoły tę trasę. Chętnie pomożemy w organizacji.
Organizatorzy wycieczki:
Anna Renc
Edyta Grusiewicz
Brygida Małkiewicz
Uczniowie kl. Va, Vb, VIa
Za nami V edycja konkursu piosenki angielskiej „We can sing”. Tym razem organizatorzy zabrali nas do Los Angeles na galę oskarową. Nasze gwiazdy walczyły o najbardziej pożądaną statuetkę świata w kategorii – piosenka filmowa. Był czerwony dywan, blask fleszy, cekiny, piękne kobiety, przystojni mężczyźni, snobistyczny cadillac. Nad bezpieczeństwem gwiazd czuwali profesjonalni ochroniarze, gotowi własnym ciałem bronić wokalistek, niczym Kevin Costner w filmie „The Bodyguard”.
Galę poprowadziła, błyszcząca wyglądem i elokwencją, pani Anna Wiórkiewicz, która także prezentowała ciekawostki dotyczące konkursowych piosenek. Natomiast o obsługę fotograficzną uroczystości zadbała pani Dorota Tendera, o której zdjęcia zabiegają najbardziej świecące gwiazdy.
Konkurs odbył się tradycyjnie w 2 kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i gimnazjum. Wśród młodszych, wschodzących gwiazd wystąpili:
- wyznający miłość przez telefon Adrian Oporski z kl. IVa („I just called to say I love you”),
- uroczy jak Richard Gere – Patryk Rama z kl. IVa („Pretty Woman”),
- czarujący Dzwoneczek – Karolina Ostrowska z kl. Va („Great Divide”),
- szkolna Pocahontas – Emilia Walczak z kl. Va („Colours of the Wind”),
- uwodzicielski jak Seal – Michał Wodyński z kl. Va („Kiss from a Rose”),
- szczęśliwy Staś Sotiriou z kl. Via i jego Minionki („Happy”),
- subtelna Wiktoria Kowalska z kl. VIb („This is me”).
Zaprezentowały się także gwiazdy z gimnazjum:
- całuśna Patrycja Cieślak („Kiss me”),
- robiąca piorunujące wrażenie Ania Gąsiorowska („I thought I lost you”),
- zakochana na zawsze Martyna Konsalik („I will always love you”),
- pragnąca zdobyć szczyt sławy Karolina Gratkowska („The Climb”),
- pełna wiary w sukces Olga Wójcik („I Believe”).
Oczekiwanie na werdykt kapituły oskarowej umilił nam występ zespołu instrumentalno-wokalnego, składającego się z absolwentów i uczniów naszej szkoły.
Kiedy już emocje sięgały zenitu, jury pod przewodnictwem pani Dyrektor M. Zielińskiej ogłosiło wyniki. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Emilia Walczak, wyprzedzając Adriana Oporskiego i Stasia Sotiriou. Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjna okazała się nasza Whitney Houston, czyli Martyna Konsalik, która czuła na plecach oddech wyróżnionych koleżanek: Olgi Wójcik i Karoliny Gratkowskiej.
Laureatki zostały uhonorowane statuetką Oskara, a ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. „Wisienką na torcie” był występ ubiegłorocznego zwycięzcy – Michała Wójcika, który przy akompaniamencie Rafała Semeniuka zaśpiewał piosenkę Eda Sheerana „I see fire”.
Po czym można poznać gwiazdę na rowerze?... Po tym, że światła roweru skierowane są nie na ulicę, lecz na nią… Nasze gwiazdy świecą swoim własnym blaskiem, o czym mogliśmy się przekonać podczas tej niezwykłej gali.
Statuetki rozdane, czerwony dywan zwinięty, blask fleszy zgasł, a gwiazdy… cóż, już przygotowują się do kolejnej edycji konkursu. Bo przecież „we can sing”…
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Tradycyjnie jak co roku 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla najmłodszych uczniów naszej szkoły opiekunowie: p. Marzenna Rączka, p. Małgorzata Krupka i p. Aleksandra Gradowska, zorganizowali BALONOWY PIKNIK na terenie szkoły. Uczniowie przynieśli ze sobą kocyki, gry planszowe, piłki, skakanki i inne zabawki oraz oczywiście balony, które wykorzystaliśmy w ćwiczeniach i konkurencjach sportowych. Zwycięzcami były wszystkie dzieci, które pojawiły się na linii startu. Następnie każdy mógł ozdobić balon według własnego pomysłu. Po takiej rozgrzewce uczniowie mogli zintegrować się poprzez gry i zabawy oraz odpocząć od codziennych zajęć lekcyjnych.
Małgorzata Krupka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
W dniach 26-29 maja odbyliśmy fantastyczną wycieczkę do ciekawych zakątków Kaszub.
Nasza baza noclegowa mieściła się w urokliwym, pełnym zabytkowych mebli i drewnianych rzeźb, pensjonacie w Smołdzinie. A wokół tylko lasy, pola pełne rzepaku, rzeki, jeziora i ... wąskie, wyboiste drogi (które "cieszyły" szczególnie naszego pana Kierowcę).
Aż żal było opuszczać nasz pensjonat..., ale czekały nas ciekawe przygody i moc atrakcji.
Zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie zaimponowaliśmy Pani Przewodniczce naszą wiedzą na temat Józefa Wybickiego oraz znajomością tekstu "Mazurka Dąbrowskiego". Zaledwie miesiąc wcześniej, w tym miejscu gościł ustępujący prezydent Bronisław Komorowski, który zasądził swój dąb.
Odwiedziliśmy ponadto Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, gdzie nauczyliśmy się standardowej dziecięcej piosenki w gwarze kaszubskiej pt. "Kaszebszcze note" Zobaczyliśmy także kaszubskie "nike" sprzed kilkudziesięciu lat i wymyślne "rękawiczki" do pływania z trawy morskiej.
A jeśli chodzi o nasze możliwości wokalne i taneczne, mogliśmy je sprawdzić tego samego dnia wieczorem, przy ognisku. Specjalnie dla nas, wystąpiła kapela kaszubska, grająca na tradycyjnych instrumentach regionalnych: burczybasie i diabelskich skrzypcach.
Innym ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Kaszubskiego Parku Miniatur. W jednej chwili mogliśmy stanąć pod wieżą Eiffla, a za chwilę sfotografować się przy Łuku Tryumfalnym, czy Sfinksie (i nie chodzi tu o sieć słynnych restauracji :) ).
Jednak najfajniejszym punktem wycieczki była wyprawa melexami na Wydmy Łebskie w Słowińskim Parku Narodowym. Pani Katarzyna Ludwikowska obiecała nam zabawę w największej "piaskownicy" w Polsce i słowa dotrzymała. Mogliśmy poczuć się jak Staś i Nel turlając się z ogromnej wydmy w dół. A później mozolna wspinaczka pod górę i znowu ... "z górki na pazurki". Po trudach wędrówki po pustyni, nasza karawana mogła odpocząć na plaży, przy plusku, jeszcze dość zimnego morza.
Niewątpliwy walor edukacyjny miała nasza wizyta w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie. Podziwialiśmy przedstawicieli różnych gatunków zwierząt zamieszkujących te tereny. Mogliśmy zobaczyć bielika, który podobno wcale nie jest orłem oraz imponującej wielkości łosia.
Nasza wyprawa na Kaszuby była pod wieloma względami NAJ: widzieliśmy NAJdłuższą deskę świata, NAJwiększy grający fortepian, NAJdziwniejszy dom (stojący "do góry nogami"), weszliśmy na NAJwyższy punkt w regionie - Wieżycę oraz opiekowały się nami NAJfajniesze panie: Elżbieta Szałkowska, Katarzyna Ludwikowska i Monika Zakrzewska-Walczak.
Żegnając się z naszym pilotem - Panem Jackiem, obiecaliśmy sobie, że spotkamy się za rok na kolejnej fascynującej wyprawie. Dokąd....? jeszcze nie wiemy, bo nasz kraj jest niezwykle ciekawy i wszystkie jego zakątki zasługują na odwiedzenie.
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
W dniach 29-30 maja odbył się biwak klasy IIa. Uczniowie przyszli do szkoły w piątek na godz. 18.00 i zostali do soboty do godz. 9.00. Opiekę nad grupą dzieci sprawowały panie Małgorzata Krupka i Edyta Grusiewicz, które zapewniały uczestnikom różne formy spędzania czasu, by uatrakcyjnić im pobyt w szkole. Na początek uczniowie, korzystając z pięknej pogody, mogli bawić się na kompleksie boisk i placu zabaw. Na zmęczonych dużą dawką aktywności fizycznej maluchów czekała kolacja – kanapki, które każdy mógł przygotować według własnego pomysłu. Potem pełni sił mogliśmy przystąpić do kolejnego zadania, którym było wykonanie witraży na okna w postaci kolorowych kwiatów. Zanim udaliśmy się spać, musieliśmy salę lekcyjną przemienić w sypialnię. W tym celu przynieśliśmy materace, aby każdy mógł wygodnie przespać noc. Zanim jednak udaliśmy się na spoczynek, obejrzeliśmy film animowany „Wielka szóstka”, który został uhonorowany Oscarem. W sobotę rano dzień rozpoczęliśmy od zdrowego śniadania – płatków z mlekiem, by mieć siłę na następne przygody. Po posiłku musieliśmy przywrócić naszej klasie poprzedni wygląd, a potem udaliśmy się na poszukiwanie skarbu. Cała klasa, trzymając się sznurka, miała za zadanie znaleźć 5 kartek ze wskazówkami, które wychowawcy ukryli na terenie kompleksu boisk. Dzięki nim uczniowie odnaleźli ukryty skarb, którym były upominki za dzielną postawę w czasie szkolnego biwaku. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, a potem wraz z rodzicami udał się do domu.
Małgorzata Krupka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Dnia 22 maja 2015 roku uczniowie klasy IIa stanęli do rywalizacji sportowej w 10 konkurencjach przygotowanych przez wychowawcę klasy p. Małgorzatę Krupkę. Klasowe igrzyska sportowe miały na celu wzmocnić kondycję dzieci oraz nauczyć ich zgodnego współdziałania w zespole. Zawody trwały 3 godziny lekcyjne. Każdy uczestnik miał jak przystało na prawdziwego olimpijczyka na koszulce imię i nazwisko oraz numer startowy. Konkurencje, w jakich przyszło rywalizować małym sportowcom były zarówno indywidualne, jak i grupowe:
Po zakończeniu zmagań każdy otrzymał złoty medal przygotowany przez wychowawcę, a by ostudzić emocje po zaciętej rywalizacji, cała klasa wybrała się na lody.
Małgorzata Krupka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Uczniowie klasy Ia i Ib dzięki swoim rodzicom, paniom wychowawczyniom, spędzili miłe godziny w sali zabaw "Kolorado".
Podczas zabawy dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną, rozwiązywały zręcznościowe łamigłówki, uczyły się współpracy, integrowały się w grupie.
M. Rączka
Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w sobotę 23.05.2015 r. brali udział w biegach zorganizowanych w ramach akcji "POLSKA BIEGA" w parku J. Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim.
Wszyscy nasi uczniowie dzielnie walczyli o zdobycie jak najlepszych miejsc. Trzech zawodników znalazło się w pierwszej trójce w swojej kategorii wiekowej zdobywając puchary:
Alan Kościuk II miejsce SP kl. IVb
Michał Wodyński III miejsce SP kl. Va
Krystian Borkowski II miejsce PG kl. IIA
To ważne wydarzenie w życiu młodych ludzi, przyczynia się do prawidłowego rozwoju fizycznego, uczy zdrowej rywalizacji i chęci dbania o własne zdrowie.
W tym dniu opiekę sprawowali: p. B. Małkiewicz, p.M.Rączka, p. T. Wichowski, p.B. Cieicerski.
M. Rączka
15.05.2015 r. w piątek klasy Ia i Ib z p. M. Raczką p.M.Lewandowską i p.M.Zakrzewską-Walczak były z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczniowie mogli obserwować ciężką pracę, wykonywaną z pasją przez panów –strażaków. Pokazano im sprzęt gaśniczy, umundurowanie bojowe, które mogli przymierzać oraz zorganizowano przejażdżkę wozami strażackimi. Strażacy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o akcjach ratowniczych, gaśniczych, z cierpliwością odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania. Na początku spotkania nie wszyscy uczniowie chcieli pracować w Straży Pożarnej. Dzięki pokazom, rozmowom oraz po zwiedzeniu pomieszczeń wszyscy zgodnie zadeklarowali się, że w przyszłości zostaną strażakami. Czy tak będzie? Czas pokaże.
M. Rączka
Zapradszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
„Życie nie tylko po to jest, by brać….”
(S. Sojka „Tolerancja”)
Po raz pierwszy modlińskiej szkole, przypadł zaszczyt współorganizowania obchodów Światowego Dnia Czerwonego Krzyża w naszym powiecie.
Wraz z nowodworskim Zarządem PCK, reprezentowanym przez pana Prezesa Mariana Wasierzyńskiego, spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Mariola Zielińska.
Swoją obecnością, uroczystość uświetnili szanowni goście:
Pani Magdalena Biernacka – Starosta Powiatu Nowodworskiego
Pan Jacek Kowalski – Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki
Pani Hanna Górska – Kierownik Zespołu Promocji i Spraw Społecznych
Pani Honorata Krzywoń – Kierownik Wydziału Organizacyjnego Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża
Pani Violetta Popławska – Wiceprezes Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Dworze Mazowieckim
Pani Bożena Wyszyńska – Sekretarz Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Dworze Mazowieckim
Pani Marianna Ujazdowska – Kierownik Biura Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Dworze Mazowieckim
Pani Marianna Jabłonowska
Pan Bogdan Jeziorski – członek Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Dworze Mazowieckim, radny Rady Miejskiej, zaproszeni nauczyciele i uczniowie szkół naszego powiatu.
Spotkanie rozpoczęło wspólne odśpiewanie Hymnu PCK - „Pieśni o Czerwonym Krzyżu” pod przewodnictwem p. Dariusza Kłosowskiego i uczennicy klasy Va Emilii Walczak, która akompaniowała na skrzypcach.
Młodzież szkolna, pod kierunkiem: p. Elżbiety Szałkowskiej, p. Agnieszki Ostrowskiej, p. Dariusza Kłosowskiego, przygotowała ciekawy program artystyczny.
W atrakcyjny sposób przybliżono zebranym cele i główne założenia Czerwonego Krzyża na świecie i w Polsce. Humanitaryzm, neutralność, jedność i powszechność to tylko niektóre wartości którymi kieruje się PCK upowszechniając ideę pomocy człowiekowi w potrzebie. Konkretnym przełożeniem tych idei były scenki instruktażowe, w wykonaniu uczniów, propagujące zasady udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia. Bo przecież „pomaganie jest trendy”, jak zapewniali śpiewająco uczniowie.
Szczególnym momentem uroczystości było uhonorowanie pani Marianny Jabłonowskiej – byłej Dyrektorki modlińskiej szkoły, Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Na wniosek nowodworskiego zarządu PCK, odznaczenie pani Dyrektor przyznała Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik – Rostkowska.
Gratulacje Uhonorowanej złożyli: p. Starosta – Magdalena, p. Dyrektor Mariola Zielińska i p. Burmistrz Jacek Kowalski. Sama odznaczona, dziękując za medal, podkreśliła, że jej współpraca z nowodworskim PCK trwa nieprzerwanie od 50 lat. Pani Marianna Jabłonowska wyraziła radość z faktu, iż to szczególne wyróżnienie, odbiera w gmachu szkoły, w której pełniąc funkcje: nauczyciela, wicedyrektora i dyrektora szkoły, pracowała 35 lat.
Na wzruszoną panią Mariannę Jabłonowską czekała jeszcze jedna niespodzianka. Z dedykacją od nauczycieli szkoły za dobro, ciepło troskliwość, życzliwe słowa, które są drogowskazem w pracy pedagogicznej, specjalnie ułożoną na tę okazję piosenkę „Najpiękniejszy wiosenny dzień, PCK-owski wspaniały dzień” brawurowo wykonała p. Marzenna Rączka.
Ponadto, pan Prezes Marian Wasierzyński wręczył Odznakę Honorową PCK pani Hannie Górskiej. Nagrody odebrali tez uczniowie szkół naszego powiatu, którzy zostali laureatami konkursów organizowanych przez Zarząd Rejonowy PCK.
Stanisław Sojka w swym wielkim przeboju śpiewa:
„(…) Życie nie tylko po to jest, by brać.
(…) nie po to, by bezczynnie stać.
Lecz aby żyć, siebie samego trzeba dać.”
Słowa te wyjątkowo zabrzmiały podczas tej uroczystości. Stanowiły piękne podsumowanie dotychczasowej działalności pani Marianny Jabłonowskiej oraz stały się doskonałą ilustracją wzniosłych idei, które propaguje Polski Czerwony Krzyż.
Monika Zakrzewska-Walczak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum nr 3 po raz pierwszy uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym V edycji Winiary „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli: p. M. Rączce, p. A. Ostrowskiej, p. M. Widz, p. A. Renc, p. D. Tenderze oraz uzdolnionej młodzieży szkoła została wyróżniona wśród 3433 szkół z całej Polski, które nadesłały 700 prac – fotoreportaży z opisem wydarzenia.
Wydarzenie społeczne zorganizowane w naszej szkole zachwyciło komisję konkursową oryginalnością i pomysłowością. W nagrodę otrzymaliśmy laptop Assus x553M.
Koordynator
M. Rączka
W dniach 27-30 kwietnia trwał w naszej szkole TYDZIEŃ UKŁADANIA PUZZLI dla uczniów z klas 0-III. Codziennie w czasie przerw obiadowych każdy uczeń mógł samodzielnie lub w grupie sprawdzić swoją umiejętność dopasowywania do siebie 54 elementowych puzzli, które przedstawiały najbardziej znane bajki i baśnie oraz zwierzęta. Podczas zabawy opiekę nad uczniami sprawowała p. Małgorzata Krupka oraz Patrol Puzzlowy, złożony z uczennic klasy Vb: Julii Kęcińskiej i Aleksandry Świrszcz, który rejestrował uczestników oraz częstował słodkościami. Tydzień układania puzzli cieszył cię bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, uczestniczyło w nim aż 69 osób. W ostatnim dniu odbyło się losowanie nagród, każde z dzieci otrzymało upominek za uczestnictwo w naszej zabawie. Wśród prezentów były oczywiście puzzle, ale również książki, płyty z bajkami, domki i wozy strażackie do kolorowania, piórnik, kredki, notesy i skarbonki. Nagrody zostały ufundowane przez redakcję gazetki szkolnej dla uczniów klas 0-III Wesoła Klasa, która była organizatorem przedsięwzięcia, oraz p. Katarzynę Ludwikowską, nauczyciela języka polskiego i wychowawcę klasy IVa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy upominków i dziękujemy za wspólną zabawę.
Małgorzata Krupka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Dnia 28 kwietnia 2015 roku klasa IIa wybrała się na wycieczkę do oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczącego się w Nowym Dworze Mazowieckim. Pod opieką opiekunów – p. Małgorzaty Krupki oraz p. Bartosza Ciecierskiego, dzieci mogły dowiedzieć się, kto może zostać honorowym dawcą krwi oraz jak należy się przygotować, by bezpiecznie oddać krew. Uczniowie mieli okazję poznać wszystkie procedury, które temu towarzyszą. Jedna z dziewczynek, Karolina Borowska, przeszła krok po kroku wszystkie etapy takiego procesu, z wyłączeniem oczywiście samego pobrania krwi ze względu na wiek dziecka. Pan Bartosz Ciecierski pokazał dzieciom swoją legitymację HONOROWEGO DAWCY KRWI, by zachęcić ich w przyszłości do pomagania innym. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał plakat, broszurę informacyjną oraz mięciutkie serduszko do ćwiczenia krążenia krwi. Za dzielną postawę Karoliny dostaliśmy 8 czekolad, czyli tyle, ile otrzymuje każdy honorowy dawca krwi. Pamiętaj! Oddając krew, możesz uratować komuś życie.
Małgorzata Krupka
Bartosz Ciecierski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
VIII edycja konkursu „Bezpiecznie na rowerze” za nami – brawo, brawo, brawo…
Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 biorą udział w konkursie międzypowiatowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim zajmując najwyższe podium.
25 kwietnia 2015 r. jak co roku uczniowie spotkali się na konkursie „Bezpiecznie na rowerze” organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki i Szkołę Podstawową nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
Do konkursu zgłosiło się 21 szkół reprezentowanych przez 3-osobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Malwina Łazewska, Marcel Godlewski, Patryk Rama - uczniowie klasy IVa.
Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwsza część obejmowała testy z zakresu wiadomości o ruchu drogowym, druga część była sprawdzeniem umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód pod czujny okiem policjanta z Ruchu Drogowego.
Aby wykazać się bezbłędną wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i umiejętnościami jeżdżenia rowerem uczniowie pod kierunkiem p. Elżbiety Szałkowskiej przygotowywali się na dodatkowych zajęciach. Poświęcili wiele godzin swojego wolnego czasu. Wykazanie zaangażowania, zapału do ćwiczeń zaowocowało na konkursie. Uczniowie zajęli I miejsce kolejny raz z rzędu w kategorii drużynowej pokonując reprezentacje 20 szkół. Otrzymali cenne nagrody dla szkoły: rower stacjonarny do ćwiczeń i multimedialny program „Chodzę i jeżdżę bezpiecznie – Kodeks drogowy dla dzieci i młodzieży” ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie oraz wysokie poszczególne miejsca indywidualne, za które również wręczono im wspaniałe nagrody.
W trakcie konkursu na dziedzińcu szkoły w czasie wolnym, uczniowie uczestniczyli w dodatkowych konkursach organizowanych przez Straż Miejską, Policję, obserwowali pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej, Wodnego Pogotowia Ratunkowego, Służb Medycznych, Klubu Cyklistów z Łodzi.
W promieniach słońca, na świeżym powietrzu spędzili sobotnie przedpołudnie korzystając z wielu atrakcji, wzbogacając swoją wiedzę.
Drużyną podczas konkursu opiekowała się p. M.Rączka
M. Rączka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 uczcili w tym roku Dzień Ziemi inaczej niż zwykle. W dniu 24 kwietnia 2015 zajęcia dla klas IV – VI odbyły się a w lesie. Zostaliśmy zaproszeni przez leśniczego Leśnictwa Pomiechówek pana Roberta Banacha na leśną ścieżkę dydaktyczną do pomiechowskiego lasu. W czasie spaceru z panem leśniczym uczniowie poznawali sekrety leśnej przyrody w bezpośrednim kontakcie z nią. Pomocne były piękne tablice dydaktyczne , które znajdują się na ścieżce. Wiedza jaką przekazał uczniom pan leśniczy jest bezcenna i dużo bogatsza niż ta zawarta w podręcznikach. Po spacerze wiedza została wzbogacona i utrwalona zajęciami, które na leśnej polanie pod piękną wiatą przeprowadziły panie Anna Renc i Iwona Krowicka. Najważniejszym celem zajęć była nauka szacunku do przyrody. Uczniowie, którzy w czasie zajęć wykazali się największym zaangażowaniem otrzymali dyplomy Leśnego Przyrodnika. Zajęcia zakończyły się konsumpcją grillowanych kiełbasek. Leśna ścieżka dydaktyczna to piękne miejsce, dobrze przygotowane do edukacji i wypoczynku.
Uczniowie klas I- III po obejrzeniu filmów edukacyjnych o tematyce ekologicznej wykonali plakaty ekologiczne, które zdobią korytarz szkolny.
Iwona Krowicka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzę
radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie,
optymizmu i siły płynącej z odradzającego się życia
Dyrektor Zespołu Szkół
Mariola Zielińska
20.III.2015 uczniowie klas I-III witali wiosnę w sali gimnastycznej uczestnicząc w wydarzeniu szkolnym –Wielkiej Frajdzie Żywieniowo-Sportowej. Imprezę dla najmłodszych przygotowali uczniowie gimnazjum kl.III B wraz z opiekunami p.M.Rączką i p.A.Ostrowską.
Dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych wykazując się swoją sprawnością fizyczną i umiejętnościami, prezentowały własnoręcznie wykonane plakaty pod hasłem ,,Żyj smacznie i zdrowo - Codziennie jedz kolorowo!”, które wykonały pod kierunkiem swoich nauczycieli.
Powitanie wiosny połączone było z tańcem, ruchem oraz degustacją zdrowych, kolorowych potraw i napojów. Dzieci mogły obserwować jak przygotowuje się surówki warzywne, jogurty, koktajle Shreka, sorbety truskawkowe , lemoniady. Zapoznały się z listą produktów żywieniowych, obsługą urządzeń AGD, ponieważ wszystkie dania przyrządzane były w ich obecności.
Frajda Żywieniowo-Sportowa była okazją do wspólnej zabawy najmłodszych i najstarszych uczniów naszej szkoły. Podczas imprezy uczniowie wznosili okrzyk: Ole, Ole – wiem jak odżywiać się!.
Spotkanie to, miało na celu zmienić złe nawyki żywieniowe najmłodszych, stać się drogowskazem zdrowego sposobu na życie.
M. Rączka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotoraficznym
25 marca 2015 r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I-VI i oddziału przedszkolnego. Dzień Otwarty w godzinach 18.00-20.00
Dnia 19 marca 2015 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.
Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas 0-VI
Udział wzięli:
Lena Rusek kl. 0
Maja Bziuk kl. IIb
Zuzanna Kopczyńska kl. IIb
Aleksandra Moszczyńska kl. IIIa
Klaudia Szot kl. IIIa
Julia Dadacz kl. IIIa
Wiktoria Krawczyk kl. IVa
Aleksandra Sosnowska kl. IVa
Jan Ciszewski kl. IVa
Emilia Walczak kl. Va
Weronika Scharwerk kl. Via
Jury w składzie: p. Katarzyna Ludwikowska, p. Grażyna Wydrych, p. Małgorzata Krupka zakwalifikowało do następnego etapu:
Maję Bziuk z kl. IIb
Emilię Walczak z kl. Va
Maja przygotowała wiersz L.J. Kerna „Żyrafa u fotografa”.
Emilia recytowała fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” oraz wiersz „Ballada o szczęściu”.
Dziewczynom życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnego etapu konkursu w Nowym Dworze Mazowieckim za dwa tygodnie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Zapraszamy za rok!
Katarzyna Ludwikowska
Powered by aSc EduPage