Uroczyste obchody 106 rocznicy odzyskania niepodległości.
MODLINIACY ŚPIEWAJĄ (NIE)ZAKAZANE PIOSENKI - KONCERT PIOSENEK POWSTAŃCZYCH
- 5
Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas sentymentalnego koncertu zabrzmiały piosenki, które zagrzewały do walki odważnych chłopaków i morowe dziewczyny z AK.
W tych utworach, śpiewanych na barykadach, odnaleźć można to, co grało w Ich duszach: odwagę, wiarę, niezachwianą nadzieję i... poczucie humoru. Publiczność została zaproszona do wspólnego śpiewania m.in. „Sanitariuszki Małgorzatki”, „Pałacyku Michla”i hymnu walczącej Warszawy „Warszawskie Dzieci”. Młodzi artyści, w strojach z epoki z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu, skupieni wokół ogniska, z niezwykłą starannością oddali klimat 63. dni chwały walczącej stolicy. Śpiew artystów przeplatany był archiwalnymi wspomnieniami samych Powstańców.
Koncert został zaprezentowany w dwóch odsłonach: dla społeczności szkolnej i dla mieszkańców Modlina.
„Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc, słoneczka wesołego, snów pięknych co noc” - szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej
Jest taki wyjątkowy październikowy dzień, kiedy to Uczniowie pragną wyrazić swoją wdzięczność i sympatię wobec Nauczycieli.
Tym razem siły połączone klasy IIIa i VIIb przygotowały przedstawienie, gdzie dawka humoru przekroczyła powszechnie obowiązujące normy. Młodzi aktorzy z wdziękiem i znaczną dozą autoironii zaprezentowali scenki rodzajowe z życia szkoły. Popisy pantomimy były przeplatane fragmentami muzycznymi. A wszystko zostało ubarwione salwami śmiechu widowni.
Na zakończenie Nauczyciele usłyszeli życzenia i zostali obdarowani uroczymi breloczkami z sową – symbolem mądrości.
Kolejna okazja do świętowania już za rok.
Konkursy Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą konkursów przygotowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty opublikowanych na Stronach MSCDN
SZCZEPIENIE PRZECIW HPV W SZKOLE
Szanowni Rodzice i Opiekunowie Prawni,
Bardzo proszę o zapoznanie się z załączonymi informacjami dotyczącymi szczepienia przeciw HPV w szkole.
Dyrektor Zespołu – Mariola Zielińska.
1. List Ministra Edukacji i Ministra Zdrowia do rodziców
2. Informator dla rodziców - Jak wygląda szczepienie dzieci i młodzieży w szkole
4. Przewodnik po szczepieniach przeciw HPV dla rodziców nastolatka
5. Przewodnik dla rodziców i lekarzy - Jak rozmawiać z nastolatkiem o szczepieniu przeciw HPV
8. Wzór deklaracji przedstawiciela ustawowego dziecka dotyczaca szczepienia przeciw HPV w szkole
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Zakończenie roku szkolnego
JAK DOBRZE BYĆ DZIECKIEM! - BARWNY I GWARNY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
- 17
Dzień Dziecka w naszej szkole świętowaliśmy z pompą. Oj, działo się… Dopisała pogoda i boisko zamieniło się w ogromny plac zabaw. Atrakcji nie brakowało: dmuchawce, fotobudka, malowanie buzi i tatuaże, farbowanie kosmyków włosów, gry terenowe, planszówki, zabawy zręcznościowe, tworzenie obrazów na folii i wiele innych.
Gdy siły fizyczne opadły, mogliśmy posilić się kiełbaską z grilla, popcornem i watą cukrową.
Kibice piłki nożnej mogli podziwiać szkolny finał rozgrywek klasowych. Na trybunach i na murawie emocji nie brakowało.
Odwiedzili nas też szczególni Goście: straż pożarna, która z dumą prezentowała swój imponujący wóz oraz ratownicy medyczni, którzy uczyli nas udzielać pierwszej pomocy.
Ten wyjątkowy, pełen atrakcji dzień mógłby trwać jeszcze dłużej…
Dziękujemy:
- Panu Igorowi Downar-Zapolskiemu
- Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim
- Ratownikom z Nowodworskiego Centrum Medycznego
- Radzie Rodziców
- wszystkim Nauczycielom i innym Pracownikom naszej szkoły
WE CAN SING - ROZŚPIEWANY FINAŁ SZKOLNEGO SHOW
- 10
Michael Jackson, Adele i Rihanna na jednej scenie…? Niemożliwe? Nie w naszej szkole! Za nami kolejny finał konkursu piosenki angielskiej We Can Sing. Tym razem bawiliśmy się w konwencji popularnego programu telewizyjnego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
W szranki konkursowe stanęli uczniowie klas IV - VIII. Uczestnicy wcielili się w gwiazdy światowego formatu. Oprócz imponującego wokalu widownia mogła podziwiać niezwykłe stylizacje artystów. Dział charakteryzacji show zadbał o stroje, fryzury, makijaże – wszystko według bardzo wymagających referencji (teledysków i wersji koncertowych).
Każdy występ poprzedzany był wywiadem, w którym młodzi artyści mówili o przygotowaniach do wykonania wybranej piosenki.
Konkursowe show maksymalnie przykuło uwagę publiczności. Wszyscy świetnie się bawili w rytm starszych i nowszych przebojów. No, może jury bawiło się nieco gorzej … bo to na tym szacownym gronie spoczął niełatwy obowiązek wyłonienia laureatów.
Werdykt jury był następujący:
1. miejsce oraz nagroda „Złotego Kłosa” – Oliwia Pawlak z klasy VIIIa, która poruszyła nasze wrażliwe struny subtelnym wykonaniem piosenki Rihanny „Stay”
2. miejsce – Martyna Downar- Zapolska z klasy VIIa, która porwała nas do tańca, wraz ze swoją grupą taneczną, w rytm hitu Cher „Shoop, shoop song”
3. miejsce – Nela Walczak z klasy Va, która wraz z tańczącymi koleżankami, oczarowała nas balladą „Beauty and the Beast” w wersji Ariany Grande.
Nagrodę specjalną za charakteryzację otrzymała Lena Kopańska z klasy VIa, która jako Michael Jackson zaśpiewała „Smooth Criminal”.
Fantastycznie zaprezentowali się także pozostali artyści:
- Matylda Adamska jako Miley Cyrus w hicie „Flowers”
- Natalia Korszeń jako Tones and I w piosence „Dance Monkey”
- Aleksandra Chmielewska jako Bruno Mars w przeboju „Billionaire”
- Małgorzata Domalewska jako Adele w utworze „Easy on me”.
Kolejny finał We Can Sing już za rok!
„WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...”- SZKOLNE OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
- 4
Jest taki czas, kiedy łąki umajone w biało-czerwone barwy kołyszą się w rytm poloneza. Ten iście polski krajobraz jest pięknym tłem dla świętowania Dnia Flagi RP i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W podniosłych nastrojach z kotylionami na piersiach, w obecności Pocztu Sztandarowego, obejrzeliśmy program słowno- muzyczny przybliżający rys historyczny obchodzonego święta oraz wysłuchaliśmy poruszających interpretacji poezji patriotycznej.
Nie mogło zabraknąć przesiąkniętej polskością muzyki Chopina oraz pląsów w rytm poloneza. Wiktor z VIa, niczym Podkomorzy z epopei narodowej, był pierwszym, który „poloneza wodził”.
Uroczystość ubogaciły występy wokalne Martyny z klasy VIIa wraz z towarzyszeniem chóru VIa
REKRUTACJA DO KLASY I
Szanowni Państwo,
Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej, zgodnie z harmonogramem, rozpocznie się 15.04.2024 r. od godziny 8:00 i będzie trwać do 26.04.2024 r. do godziny 15:00.
Formularze rekrutacyjne są do pobranie na stronie internetowej szkoły w zakładce „Rekrutacja” oraz w sekretariacie.
Przypominamy, że osoby zamieszkujące w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim składają „Zgłoszenie do klasy I SP na rok szkolny 2024-2025 - dzieci z obwodu” a osoby, które zamieszkują poza obwodem składają „Wniosek do klasy I SP na rok szkolny 2024-2025 wraz z oświadczeniami - dzieci spoza obwodu”.
Kompletne formularze składamy osobiście w sekretariacie lub wysyłamy ich skan na maila: sekretariat@zs3.nowydwormaz.pl Wysyłając skan proszę pamiętać o dostarczeniu do sekretariatu oryginału w terminie późniejszym.
Konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi
- 3
Z przyjemnością informujemy, że 5 marca odbył się w naszej szkole konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę 20 utalentowanych uczniów, którzy podjęli się tego nietypowego wyzwania.
Chcemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie! Wasze zaangażowanie i wysiłek były godne podziwu. Szczególne gratulacje kierujemy w stronę zwycięzcy szkolnego etapu - Michała, który z imponującym wynikiem recytacji 74 cyfr okazał się mistrzem tego nietuzinkowego wyzwania. Warto również docenić drugie miejsce zdobyte przez Lenę oraz trzecie miejsce zajęte przez Nelę. Wasze osiągnięcia są dowodem na talent i pracowitość, za co serdecznie dziękujemy. Michał, nasz zwycięzca, nie zatrzymał się na osiągnięciu tytułu mistrza szkolnego etapu. Z odwagą i determinacją reprezentował naszą szkołę w finale konkursu, który odbył się 6 marca w Urzędzie Miasta. Jesteśmy z niego niezmiernie dumni i doceniamy jego wysiłek oraz poświęcenie.
Teraz wszyscy nasi uczniowie mają kolejne wyzwanie przed sobą. Dnia 14 marca wyjeżdżają do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie wezmą udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa na najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby Pi. To wyjątkowe wydarzenie, które połączy ich z uczniami z różnych nowodworskich szkół podstawowych.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów. Jesteśmy przekonani, że swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem dostojnie będą reprezentować naszą szkołę.
Ferie z książką - zapraszam do biblioteki szkolnej
Biblioteka szkolna SP3 przygotowała dla uczniów zestawy książek na czas ferii w roku szkolnym 2023/24. Są to pozycje o różnej tematyce: klasyka literatury dziecięcej, książki przygodowe, książki poruszające współczesne problemy nastolatków, książki biograficzne (np. biografia Messiego) oraz książki popularnonaukowe. Książki te odpowiadają zainteresowaniom czytelnika wyrobionego a także uczniów, którzy jeszcze nie odkryli magii czytania. Biblioteka oferuje bardzo dużo nowości, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to w większości tytuły, które zostały zaproponowane przez uczniów i rodziców.
ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI
W DRODZE DO BETLEJEM – MIEJSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI Z UDZIAŁEM UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
Uroczystość Objawienia Pańskiego to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. 6 stycznia na ulice ponad 800 polskich miast wychodzą barwne korowody na czele z Trzema Królami, które zmierzają do betlejemskiej szopki, by pokłonić się Nowonarodzonemu Zbawicielowi.
Także po ulicach naszego miasta, po raz kolejny, przeszedł orszak nowodworzan, a wśród nich: Królowie na koniach, tańczące anioły, chorążowie z flagami. Nasi wolontariusze rozdawali korony i kolorowe balony.
Atrakcją na trasie przemarszu były odgrywane scenki biblijne. Nasi aktorzy z klasy Va zaprezentowali inscenizację „W pałacu Heroda”. Nawet mroźna aura nie była w stanie ostudzić gniewu okrutnego władcy, który na wieść o narodzinach Mesjasza ciskał kielichem, tacą z owocami oraz wydał żołnierzowi rozkaz, którego skutki historia dziś nazywa „rzezią niewiniątek”.
Znaczną pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia wyświadczyli nam: pan Daniel Grabowiecki i firma Danex oraz państwo Alina i Krzysztof Boczkowscy wraz z firmą Tekpud. Dziękujemy.
Zapraszamy za rok!
„PRZYRZEKAM, ŻE ZROBIĘ WSZYSTKO. MOJE SERCE BĘDZIE KOŁYSKĄ” – SZKOLNE JASEŁKA A.D. 2023
- 22
Domowa krzątanina: plama na obrusie, brak sianka, sklepowe promocje, ogromne zamieszanie, pośpiech i nerwowa atmosfera – to początek inscenizacji o Bożym Narodzeniu. Domownicy tracą z oczu prawdziwy sens świętowania. W tym rozgardiaszu widzimy spokojną, pełną życiowej mądrości babcię, która próbuje przekazać wnuczętom prawdę o Bogu, który stał się człowiekiem. Seniorka rodu przeprowadza młode pokolenie przez historię sprzed 2000 lat. Zabiera wnuczęta w podróż w czasie i przestrzeni, by pokazać wydarzenia z Betlejem.
Widzimy zatem Świętą Rodzinę, pasterzy, Trzech Króli i udziela się nam podniosła atmosfera wydarzeń towarzyszących tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
Uroczystego charakteru jasełkom dodawały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych wokalistów.
Finał przedstawienia był pocieszający: w rodzinie zapanował świąteczny ład i spokój. Bo Boże Narodzenie wlewa w nasze serca pokój, miłość i nadzieję.
Zima w mieście
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!!
- 11
13. grudnia odbyła się VII edycja Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju Literackiego. Turniej organizowany jest przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz członków Sieci Współpracy Bibliotekarzy Szkolnych. Biorą w nim udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z powiatu nowodworskiego i legionowskiego. W tym roku motywem przewodnim była: „Empatia potrzebna od zaraz”. Naszą szkołę w tym turnieju reprezentowali uczniowie klasy VIIa: Martyna Downar-Zapolska, Piotr Pełszyk oraz Jan Staszkiewicz. Uczniowie z naszej szkoły odnieśli ogromny sukces, zajmując pierwsze miejsce. Pokonali reprezentantów nowodworskich szkół średnich, którzy uplasowali się na drugim i trzecim miejscu. Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością tekstów książek, błyskotliwością oraz refleksem. Cała społeczność szkolna jest ogromnie dumna z sukcesu naszych uczniów. Ogromne gratulacje dla Martyny, Piotra oraz Janka.
Organizatorzy
ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!!
Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała dotacje. Bibliotekarz po konsultacjach ze środowiskiem szkolnym zakupił nowości dla uczniów. Układając listę książek, które należy kupić, uwzględniono przede wszystkim propozycje uczniów. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o książki nowe, ciekawe, odpowiadające zainteresowaniom uczniów. Dla dzieci młodszych zakupiono serię książek: Zaczynam czytać z Martynką, Czytam Sobie, Czytam sylabami, Już czytam czy też Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Dla dzieci starszych zakupiono książki przygodowe, obyczajowe, czy też cieszącą się ogromnym zainteresowaniem fantastykę np. serię: Sfora, Wojownicy, Zwiadowcy itp. Każda grupa wiekowa może wśród nowych książek znaleźć coś dla siebie. O bardzo dużym zainteresowaniu nowościami świadczy fakt, że w okresie od października do grudnia 2023 roku ponad 67% uczniów wypożyczyło nowości. Aby dzieci zechciały czytać muszą mieć w ofercie interesujące ich książki. Dlatego też biblioteka szkolna będzie cyklicznie przedstawiać listę książek, które zastały zakupione do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszam dzieci i rodziców do zapoznania się z ofertą nowości w bibliotece szkolnej.
AUTOR TYTUŁ
P. Zalewski Afryka Kazika
Tanya Stewner Alea aquarius. Barwy morza
Tanya Stewner Alea aquarius. Tajemnica oceanów
Tanya Stewner Alea aquarius. Zew wody
Autor zbiorowy Antologia poezji dla dzieci
Autor zbiorowy Antologia poezji miłosnej
J. Bednarek Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają! (3)
M. Jarocka Baśnie świata
J. Porazińska, Baśń o dwunastu miesiącach
L. Ristujczina Biblia w obrazach
Autor zbiorowy Biblioteczka wiedzy. Atlas niebezpiecznych zwierząt
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica biblioteki
M.Widmark Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica detektywa
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica kina
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai -Tajemnice gazety.
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnice lasu
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnice mody
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnica kawiarni
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica mumii
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica pożarów
M.Widmark, H. Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica szkoły
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica więzienia
M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica zamku
J.D.Salinger Buszujący w zbożu
L Poncyliusz-Guranowska Być nastolatkiem i przetrwać. Psychologia komunikacji
W. Cichoń Cukierku, Ty Łobuzie
W. Cichoń Co słychać, Cukierku?
Paweł Beręsewicz Czy wojna jest dla dziewczyn? Wojny dorosłych - historie dzieci
Z.Dimitroca Czytam sobie. Poziom 1. Baba Jaga na deskorolce
Z.Stanecka Czytam sobie. Poziom 1. Kacper i Plaster
Z.Stanecka Czytam sobie. Poziom 1. Koc trolla Alojzego
Z. Dimitroca Czytam sobie. Poziom 2. Baba Jaga w Ameryce
Z.Stanecka Czytam sobie. Poziom 2. Robot Robert
J. Jagiełło Czytam sobie. Poziom 2. Wyprawa Kon-Tiki
W. Grzegorzewska Czytam sobie. Poziom 3. Lola i ptaki
R.Witek Czytam sobie. Poziom 3. Psotnice podwórkowe
M.Kapelusz Czytam sobie. Poziom 3. Tajemnica pewnej sąsiadki
W. Cichoń Dasz radę, Cukierku!
G. Kasdepke Detektyw Pozytywka
Mariola Jarocka Dlaczego lisy są rude? Proste odpowiedzi na trudne pytania
P. Rowicki Droga do świościI
A. Frank Dziennik Anne Frank.
J. Kinney Dziennik cwaniaczka. No to lecimy.
J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Totalna demolka.
J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Zupełne dno.
J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka.
J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Ubaw po pachy.
J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Więcej czadu.
W. Cichoń Dziękuje Ci, Cukierku!
Autor zbiorowy Elementarz. Czytamy metodą sylabową (zielona okładka)
W. Cichoń Gdzie jesteś, Cukierku?
W. Zieliński Giganci sportu. Lewandowski
H. Smale Happy Girl Lucky. Daleka od ideału (tom 2)
Holly Smale Happy Girl Lucky. Historia szczęściary (tom 1)
Holly Smale Happy Girl Lucky. Tylko mnie kochaj (tom 3)
Blake Morgan Historia Rolly'ego. Oczami psa
Katarzyna Ryrych Historie nieoczywiste
W. Cichoń Jak się masz, Cukierku?
Cz.Janczarski Jak Wojtek został strażakiem
Mariola Jarocka Jak to ze lnem było... Kwiat paproci
N. Sparks Jesienna miłość
Mikołajczak Alicja Już czytam Pierwsze czytanki Poziom 2 Stary parasol
A.Kamiński Kamienie na szaniec
Rudyard Kipling Klasyka młodego czytelnika. Księga dżungli
M. Kruger Karolcia
Tom Justyniarski Kocie troski
Piotr Kordyasz Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły
Piotr Rowicki Mały poczet królów dla dzieci
J. Grodek Mania, dziewczyna inna niż wszystkie
W. Cichoń Masz rację, Cukierku!
Piotr Szymanowski Mistrzowie sportu
Colin Stuart Młody naukowiec. Atomy, DNA, materia
Nick Arnold Młody naukowiec. Roboty i maszyny
Jarosław Górski Nasza Polska. Cuda techniki
L. Cugota, G. Roldan, Nazywam się... Albert Einstein
J.Wilkoń A.Zgorzelska Nazywam się... Fryderyk Chopin
A.Tello , J.A.Boccardo Nazywam się... Leonardo da Vinci
Cugowa Louis,V. Luisa Nazywam się... Maria Skłodowska-Curie
B.Kusztelski B.Orliński Nazywam się... Mikołaj Kopernik
E. Bargallo Nazywam się... Pablo Picasso
M. Marti, X. Salomo Nazywam się... Wolfgang Amadeusz Mozart
W. Cichoń Nie martw się, Cukierku!
Maja von Vogel Niebezpieczeństwo w starym kinie
R. Dahl Nigdy nie dorastaj!
Z WIZYTĄ NA OLIMPIE – SPEKTAKL UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH NA PODSTAWIE MITÓW GRECKICH
- 7
Czym Prometeusz naraził się bogom? Dlaczego pory roku się zmieniają? Dlaczego Ikar nie doleciał do celu? Na te i inne pytania mogliśmy znaleźć odpowiedzi w imponującej inscenizacji przybliżającej nam mity greckie. Ciekawy scenariusz, bogata scenografia i niezwykła dbałość o dobór kostiumów i rekwizytów to niewątpliwie mocne strony spektaklu.
Młodzi aktorzy, niczym starożytni Grecy, próbowali zgłębić tajemnice świata przyrody i przenikający się świat bogów i ludzi. Zabrali nas w mityczne krainy, gdzie bogowie nie pozbawieni cech ludzkich kochają, rywalizują, zazdroszczą czy nawet nienawidzą.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie spektaklu i czekamy na adaptację kolejnej lektury szkolnej.
MUZYCZNA PODRÓŻ PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ
- 2
W gościnne progi naszej szkoły zawitali artyści z Duetu Smyczkowego. Zabrali nas w podróż muzycznym pociągiem do Czech, Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Irlandii. Skrzypce, altówka i wiolonczela zabrzmiały w rytm popularnych melodii ludowych. Dowiedzieliśmy się, że polka nie jest z Polski. Nasze zdziwienie było równie duże, gdy usłyszeliśmy turkot kół pociągu zagrany na altówce.
Artyści uczyli nas wyklaskiwać rytm, przedstawili wariacje na temat gamy a nawet zaprosili do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło też muzycznych zagadek dla uczniów i nauczycieli.
Po tej muzycznej uczcie powróciliśmy na lekcje tanecznym krokiem nucąc pod nosem energetyczną pieśń „Viva Espania”.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie