• REKRUTACJA DO KLASY I

          • Szanowni Państwo,

            Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej, zgodnie z harmonogramem, rozpocznie się 15.04.2024 r. od godziny 8:00 i będzie trwać do 26.04.2024 r. do godziny 15:00.

            Formularze rekrutacyjne są do pobranie na stronie internetowej szkoły w zakładce „Rekrutacja” oraz w sekretariacie.

            Przypominamy, że osoby zamieszkujące w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim składają „Zgłoszenie do klasy I SP na rok szkolny 2024-2025 - dzieci z obwodu” a osoby, które zamieszkują poza obwodem składają „Wniosek do klasy I SP na rok szkolny 2024-2025 wraz z oświadczeniami - dzieci spoza obwodu”.

            Kompletne formularze składamy osobiście w sekretariacie lub wysyłamy ich skan na maila: sekretariat@zs3.nowydwormaz.pl Wysyłając skan proszę pamiętać o dostarczeniu do sekretariatu oryginału w terminie późniejszym.

          • Konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi

          • Z przyjemnością informujemy, że 5 marca odbył się w naszej szkole konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę 20 utalentowanych uczniów, którzy podjęli się tego nietypowego wyzwania.

            Chcemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie! Wasze zaangażowanie i wysiłek były godne podziwu. Szczególne gratulacje kierujemy w stronę zwycięzcy szkolnego etapu - Michała, który z imponującym wynikiem recytacji 74 cyfr okazał się mistrzem tego nietuzinkowego wyzwania. Warto również docenić drugie miejsce zdobyte przez Lenę oraz trzecie miejsce zajęte przez Nelę. Wasze osiągnięcia są dowodem na talent i pracowitość, za co serdecznie dziękujemy. Michał, nasz zwycięzca, nie zatrzymał się na osiągnięciu tytułu mistrza szkolnego etapu. Z odwagą i determinacją reprezentował naszą szkołę w finale konkursu, który odbył się 6 marca w Urzędzie Miasta. Jesteśmy z niego niezmiernie dumni i doceniamy jego wysiłek oraz poświęcenie.

            Teraz wszyscy nasi uczniowie mają kolejne wyzwanie przed sobą. Dnia 14 marca wyjeżdżają do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie wezmą udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa na najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby Pi. To wyjątkowe wydarzenie, które połączy ich z uczniami z różnych nowodworskich szkół podstawowych.

            Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów. Jesteśmy przekonani, że swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem dostojnie będą reprezentować naszą szkołę.

             

        • Ferie z książką - zapraszam do biblioteki szkolnej
          • Ferie z książką - zapraszam do biblioteki szkolnej

          • Biblioteka szkolna SP3 przygotowała dla uczniów zestawy książek na czas ferii w roku szkolnym 2023/24. Są to pozycje o różnej tematyce: klasyka literatury dziecięcej, książki przygodowe, książki poruszające współczesne problemy nastolatków, książki biograficzne (np. biografia Messiego) oraz książki popularnonaukowe. Książki te odpowiadają zainteresowaniom czytelnika wyrobionego a także uczniów, którzy jeszcze nie odkryli magii czytania. Biblioteka oferuje bardzo dużo nowości, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to w większości tytuły, które zostały zaproponowane przez uczniów i rodziców.

            ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI

          • W DRODZE DO BETLEJEM – MIEJSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI Z UDZIAŁEM UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

          • Uroczystość Objawienia Pańskiego to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. 6 stycznia na ulice ponad 800 polskich miast wychodzą barwne korowody na czele z Trzema Królami, które zmierzają do betlejemskiej szopki, by pokłonić się Nowonarodzonemu Zbawicielowi.

            Także po ulicach naszego miasta, po raz kolejny, przeszedł orszak nowodworzan, a wśród nich: Królowie na koniach, tańczące anioły, chorążowie z flagami. Nasi wolontariusze rozdawali korony i kolorowe balony.

            Atrakcją na trasie przemarszu były odgrywane scenki biblijne. Nasi aktorzy z klasy Va zaprezentowali inscenizację „W pałacu Heroda”. Nawet mroźna aura nie była w stanie ostudzić gniewu okrutnego władcy, który na wieść o narodzinach Mesjasza ciskał kielichem, tacą z owocami oraz wydał żołnierzowi rozkaz, którego skutki historia dziś nazywa „rzezią niewiniątek”.

            Znaczną pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia wyświadczyli nam: pan Daniel Grabowiecki i firma Danex oraz państwo Alina i Krzysztof Boczkowscy wraz z firmą Tekpud. Dziękujemy.

             

            Zapraszamy za rok!

          • „PRZYRZEKAM, ŻE ZROBIĘ WSZYSTKO. MOJE SERCE BĘDZIE KOŁYSKĄ” – SZKOLNE JASEŁKA A.D. 2023

          • Domowa krzątanina: plama na obrusie, brak sianka, sklepowe promocje, ogromne zamieszanie, pośpiech i nerwowa atmosfera – to początek inscenizacji o Bożym Narodzeniu. Domownicy tracą z oczu prawdziwy sens świętowania. W tym rozgardiaszu widzimy spokojną, pełną życiowej mądrości babcię, która próbuje przekazać wnuczętom prawdę o Bogu, który stał się człowiekiem. Seniorka rodu przeprowadza młode pokolenie przez historię sprzed 2000 lat. Zabiera wnuczęta w podróż w czasie i przestrzeni, by pokazać wydarzenia z Betlejem.

            Widzimy zatem Świętą Rodzinę, pasterzy, Trzech Króli i udziela się nam podniosła atmosfera wydarzeń towarzyszących tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

            Uroczystego charakteru jasełkom dodawały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych wokalistów.

            Finał przedstawienia był pocieszający: w rodzinie zapanował świąteczny ład i spokój. Bo Boże Narodzenie wlewa w nasze serca pokój, miłość i nadzieję.

          • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!!

          • 13. grudnia odbyła się VII edycja Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju Literackiego. Turniej organizowany jest przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz członków Sieci Współpracy Bibliotekarzy Szkolnych. Biorą w nim udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z powiatu nowodworskiego i legionowskiego. W tym roku motywem przewodnim była: „Empatia potrzebna od zaraz”. Naszą szkołę w tym turnieju reprezentowali uczniowie klasy VIIa: Martyna Downar-Zapolska, Piotr Pełszyk oraz Jan Staszkiewicz. Uczniowie z naszej szkoły odnieśli ogromny sukces, zajmując pierwsze miejsce. Pokonali reprezentantów nowodworskich szkół średnich, którzy uplasowali się na drugim i trzecim miejscu. Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością tekstów książek, błyskotliwością oraz refleksem. Cała społeczność szkolna jest ogromnie dumna z sukcesu naszych uczniów. Ogromne gratulacje dla Martyny, Piotra oraz Janka.

            Organizatorzy

          • ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!!

          • Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała dotacje. Bibliotekarz po konsultacjach ze środowiskiem szkolnym zakupił nowości dla uczniów. Układając listę książek, które należy kupić, uwzględniono przede wszystkim propozycje uczniów. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o książki nowe, ciekawe, odpowiadające zainteresowaniom uczniów. Dla dzieci młodszych zakupiono serię książek: Zaczynam czytać z Martynką, Czytam Sobie, Czytam sylabami, Już czytam czy też Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Dla dzieci starszych zakupiono książki przygodowe, obyczajowe, czy też cieszącą się ogromnym zainteresowaniem fantastykę np. serię: Sfora, Wojownicy, Zwiadowcy itp. Każda grupa wiekowa może wśród nowych książek znaleźć coś dla siebie. O bardzo dużym zainteresowaniu nowościami świadczy fakt, że w okresie od października do grudnia 2023 roku ponad 67% uczniów wypożyczyło nowości. Aby dzieci zechciały czytać muszą mieć w ofercie interesujące ich książki. Dlatego też biblioteka szkolna będzie cyklicznie przedstawiać listę książek, które zastały zakupione do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszam dzieci i rodziców do zapoznania się z ofertą nowości w bibliotece szkolnej.

             

             

            AUTOR TYTUŁ

            P. Zalewski Afryka Kazika

            Tanya Stewner Alea aquarius. Barwy morza

            Tanya Stewner Alea aquarius. Tajemnica oceanów

            Tanya Stewner Alea aquarius. Zew wody

            Autor zbiorowy Antologia poezji dla dzieci

            Autor zbiorowy Antologia poezji miłosnej

            J. Bednarek Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają! (3)

            M. Jarocka Baśnie świata

            J. Porazińska, Baśń o dwunastu miesiącach

            L. Ristujczina Biblia w obrazach

            Autor zbiorowy Biblioteczka wiedzy. Atlas niebezpiecznych zwierząt

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica biblioteki

            M.Widmark Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica detektywa

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica kina

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai -Tajemnice gazety.

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnice lasu

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnice mody

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnica kawiarni

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica mumii

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica pożarów

            M.Widmark, H. Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica szkoły

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica więzienia

            M.Widmark H.Willis Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica zamku

            J.D.Salinger Buszujący w zbożu

            L Poncyliusz-Guranowska Być nastolatkiem i przetrwać. Psychologia komunikacji

            W. Cichoń Cukierku, Ty Łobuzie

            W. Cichoń Co słychać, Cukierku?

            Paweł Beręsewicz Czy wojna jest dla dziewczyn? Wojny dorosłych - historie dzieci

            Z.Dimitroca Czytam sobie. Poziom 1. Baba Jaga na deskorolce

            Z.Stanecka Czytam sobie. Poziom 1. Kacper i Plaster

            Z.Stanecka Czytam sobie. Poziom 1. Koc trolla Alojzego

            Z. Dimitroca Czytam sobie. Poziom 2. Baba Jaga w Ameryce

            Z.Stanecka Czytam sobie. Poziom 2. Robot Robert

            J. Jagiełło Czytam sobie. Poziom 2. Wyprawa Kon-Tiki

            W. Grzegorzewska Czytam sobie. Poziom 3. Lola i ptaki

            R.Witek Czytam sobie. Poziom 3. Psotnice podwórkowe

            M.Kapelusz Czytam sobie. Poziom 3. Tajemnica pewnej sąsiadki

            W. Cichoń Dasz radę, Cukierku!

            G. Kasdepke Detektyw Pozytywka

            Mariola Jarocka Dlaczego lisy są rude? Proste odpowiedzi na trudne pytania

            P. Rowicki Droga do świościI

            A. Frank Dziennik Anne Frank.

            J. Kinney Dziennik cwaniaczka. No to lecimy.

            J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Totalna demolka.

            J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Zupełne dno.

            J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka.

            J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Ubaw po pachy.

            J. Kinney Dziennik cwaniaczka. Więcej czadu.

            W. Cichoń Dziękuje Ci, Cukierku!

            Autor zbiorowy Elementarz. Czytamy metodą sylabową (zielona okładka)

            W. Cichoń Gdzie jesteś, Cukierku?

            W. Zieliński Giganci sportu. Lewandowski

            H. Smale Happy Girl Lucky. Daleka od ideału (tom 2)

            Holly Smale Happy Girl Lucky. Historia szczęściary (tom 1)

            Holly Smale Happy Girl Lucky. Tylko mnie kochaj (tom 3)

            Blake Morgan Historia Rolly'ego. Oczami psa

            Katarzyna Ryrych Historie nieoczywiste

            W. Cichoń Jak się masz, Cukierku?

            Cz.Janczarski Jak Wojtek został strażakiem

            Mariola Jarocka Jak to ze lnem było... Kwiat paproci

            N. Sparks Jesienna miłość

            Mikołajczak Alicja Już czytam Pierwsze czytanki Poziom 2 Stary parasol

            A.Kamiński Kamienie na szaniec

            Rudyard Kipling Klasyka młodego czytelnika. Księga dżungli

            M. Kruger Karolcia

            Tom Justyniarski Kocie troski

            Piotr Kordyasz Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły

            Piotr Rowicki Mały poczet królów dla dzieci

            J. Grodek Mania, dziewczyna inna niż wszystkie

            W. Cichoń Masz rację, Cukierku!

            Piotr Szymanowski Mistrzowie sportu

            Colin Stuart Młody naukowiec. Atomy, DNA, materia

            Nick Arnold Młody naukowiec. Roboty i maszyny

            Jarosław Górski Nasza Polska. Cuda techniki

            L. Cugota, G. Roldan, Nazywam się... Albert Einstein

            J.Wilkoń A.Zgorzelska Nazywam się... Fryderyk Chopin

            A.Tello , J.A.Boccardo Nazywam się... Leonardo da Vinci

            Cugowa Louis,V. Luisa Nazywam się... Maria Skłodowska-Curie

            B.Kusztelski B.Orliński Nazywam się... Mikołaj Kopernik

            E. Bargallo Nazywam się... Pablo Picasso

            M. Marti, X. Salomo Nazywam się... Wolfgang Amadeusz Mozart

            W. Cichoń Nie martw się, Cukierku!

            Maja von Vogel Niebezpieczeństwo w starym kinie

            R. Dahl Nigdy nie dorastaj!

          • Z WIZYTĄ NA OLIMPIE – SPEKTAKL UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH NA PODSTAWIE MITÓW GRECKICH

          • Czym Prometeusz naraził się bogom? Dlaczego pory roku się zmieniają? Dlaczego Ikar nie doleciał do celu? Na te i inne pytania mogliśmy znaleźć odpowiedzi w imponującej inscenizacji przybliżającej nam mity greckie. Ciekawy scenariusz, bogata scenografia i niezwykła dbałość o dobór kostiumów i rekwizytów to niewątpliwie mocne strony spektaklu.

            Młodzi aktorzy, niczym starożytni Grecy, próbowali zgłębić tajemnice świata przyrody i przenikający się świat bogów i ludzi. Zabrali nas w mityczne krainy, gdzie bogowie nie pozbawieni cech ludzkich kochają, rywalizują, zazdroszczą czy nawet nienawidzą.

            Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie spektaklu i czekamy na adaptację kolejnej lektury szkolnej.

          • MUZYCZNA PODRÓŻ PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

          • W gościnne progi naszej szkoły zawitali artyści z Duetu Smyczkowego. Zabrali nas w podróż muzycznym pociągiem do Czech, Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Irlandii. Skrzypce, altówka i wiolonczela zabrzmiały w rytm popularnych melodii ludowych. Dowiedzieliśmy się, że polka nie jest z Polski. Nasze zdziwienie było równie duże, gdy usłyszeliśmy turkot kół pociągu zagrany na altówce.

            Artyści uczyli nas wyklaskiwać rytm, przedstawili wariacje na temat gamy a nawet zaprosili do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło też muzycznych zagadek dla uczniów i nauczycieli.

            Po tej muzycznej uczcie powróciliśmy na lekcje tanecznym krokiem nucąc pod nosem energetyczną pieśń „Viva Espania”.

          • „JEZU, UFAM TOBIE – JAK ŚWIĘTA SIOSTRA FAUSTYNA STAŁA SIĘ SEKRETARKĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA” – PRZEDSTAWIENIE W RAMACH AKCJI HOLY WINS

          • Listopad to czas szczególnego wspominania zmarłych, także tych, którzy cieszą się już radością nieba.

            Tym razem uczniowie i absolwenci naszej szkoły przygotowali spektakl teatralny o znanej na całym świecie polskiej zakonnicy z początku XX wieku. Artyści zaprezentowali nam najważniejsze wydarzenia z życia świętej Faustyny: dzieciństwo w duchu szczególnej pobożności, powołanie do stanu zakonnego, objawienia Jezusa Miłosiernego, poważną chorobę i przedwczesną śmierć w opinii świętości. Spektakl pokazywał też problemy, z którymi się borykała: niezrozumienie, zawiść, niesłuszne oskarżenia. Aktorzy oddali też niezwykłą relację Faustyny z księdzem Michałem Sopoćko, który wspierał świętą a później stał się kontynuatorem jej dzieła.

            Spektakl uderzył też w humorystyczną nutę. Widzieliśmy bowiem malarza – Eugeniusza Kazimirowskiego, który podejmował z Faustyną szorstką polemikę i w żartobliwym tonie reagował na jej krytykę powstającego obrazu.

            Szczególnym uzupełnieniem artystycznego wyrazu była przejmująca muzyka, która podkreślała ważne momenty, np. palenie Dzienniczka, czy lirycznie opadające liście podczas spaceru Siostry Faustyny.

            Spektakl to zachęta do zgłębienia historii życia tej niezwykłej mistyczki i odkrycia przesłania Miłosierdzia Bożego.

          • „O ileż mąk, ileż cierpienia. O ileż krwi, przelanych łez” – szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

          • Nasza szkoła uczciła 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11.11 włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczniowie klas VII i VIII zaprezentowali okolicznościowy apel. Gościliśmy w polskich domach, w których gospodarze wyrażali troskę o losy zniewolonej Ojczyzny. Każdy kolejny rozbiór rozdzierał ich serca. Śledziliśmy też zrywy narodowe i czuliśmy gorycz ich porażek.

            Zaglądaliśmy pod polskie strzechy, gdzie syn idący do walki żegnał zasmuconą matkę. Towarzyszyliśmy bohaterskim żołnierzom idącym do walki w rytm najpiękniejszych patriotycznych pieśni.

            Chór klasy Va zaprezentował sztandarowe utwory patriotyczne: „Szarą Piechotę”, czy też „Pieśń Legionów”. Szczególnie wzruszająco zabrzmiał duet koleżanek. Oliwia z klasy VIII i Marysia z klasy I zaprezentowały utwór „Mamo, tyś płakała” z repertuaru Sanah i Igora Herbuta.

            Finał inscenizacji musiał być radosny. Polska odzyskała wolność, tak jak zapowiadał to nasz patron Józef Wybicki: „Jeszcze Polaka nie zginęła, kiedy my żyjemy”.

          • SPOTKANIE Z PANIĄ JÓZEFINĄ MDOMA W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA MISYJNEGO

          • Zaproszenie do naszej szkoły przyjął niezwykły Gość z dalekiej Afryki. Pani Józefina Mdoma oraz towarzysząca jej polska misjonarka świecka (prywatnie synowa pani Józefiny) opowiadały o życiu w Zambii. Wysłuchaliśmy opowieści o młodym Kościele katolickim w Zambii, o walorach przyrodniczych tej części świata, o zmiennej pogodzie i zamiłowaniu do piłki nożnej.

            Młodsi uczniowie mieli okazję nauczyć się śpiewać piosenkę w jednym z zambijskich dialektów.

            Spotkanie przeplatane było prezentacją zdjęć i filmów z prywatnych zasobów naszych Gości.

            Otrzymaliśmy także zaproszenie do Zambii, która dzięki temu spotkaniu stała się dla nas krajem bliższym i inspirującym.

          • DZIEŃ NAUCZYCIELA ALL INCLUSIVE – CZYLI JAK PEDAGODZY OBCHODZILI SWOJE ŚWIĘTO W NASZEJ SZKOLE

          • Jest w październiku taki dzień, kiedy uczniowie pragną wyrazić Nauczycielom swoją wdzięczność i sympatię. To Dzień Nauczyciela.

            W tym roku uczniowie zaproponowali wyjątkowe obchody tego święta – w wersji all inclusive. Zostaliśmy zaproszeni do biura podróży, gdzie trwały gorączkowe przygotowania niespodzianki. „Pracownicy” zadbali, by Pedagodzy wyjechali na wymarzony wyjazd pełen atrakcji. Zaplanowali zdrowe menu, wygodne zakwaterowanie, zajęcia integracyjne i luksusowy relaks.

            Każdy Nauczyciel otrzymał bilet na… Majorkę oraz świeczkę o relaksującym zapachu.

            Nauczyciele, czas pakować walizki! Tylko że wakacje będą dopiero… za 8 miesięcy.